Závlaha zahrady

Use Casesvg>

Situace:

V mojí instalaci Loxone mám v rezervě několik relátek a chtěl bych je využít k řízení zahradní závlahy. Také mám na domě nainstalovanou meteostanici s weather service, tak bych ji chtěl maximálně využít.

Co potřebuji:

Potřebuji řídit 4 okruhy závlahy s 1 hlavním přívodním ventilem. Vždy může běžet jen jeden okruh závlahy a potřebuji je cyklovat po 60s Také chci:

1. Možnost z aplikace nastavit celkový čas kropení
2. Možnost z aplikace nastavit spuštění kropení x minut před východem slunce
3. Využít informaci z meteostanici a weather service k blokaci závlahy pokud zrovna prší, nebo je úhrnná předpověď na následující 4 hodiny vyšší, než si nastavím v aplikaci

Co bych chtěl:

Chtěl bych, aby se závlaha vypnula, pokud bude venkovní teplota nižší než 4°C. Při tomto bezpečnostním vypnutí závlahy chci soustavu profouknout kompresorem, aby v trubkách nezamrzla voda. Také mám analogové čidlo vlhkosti půdy, tak bych chtěl aby závlaha zbytečně nekropila, když bude půda dostatečně vlhká. Také bych rád měl přehled o stavu závlahy, konkrétně z jakého důvodu je závlaha blokovaná.

Zadání na videu

Řešení: Automatická závlaha zahrady

Jak na to:

Vzorový Config ke stažení:Automatická závlaha zahrady

 

 

Je třeba dodržovat místní předpisy a normy. Obsah této stránky předpokládá určité dovednosti a znalosti. Tyto informace nenahrazují komplexní know-how Loxone Partnera. Jelikož je Loxone profesionálně pojetí řešení, velmi doporučujeme se spojit s partnerem Loxone a probrat s ním jakoukoli z funkcí uvedených v tomto příkladu využití.

Více příkladů využití Loxone

Vložit komentář