Využití NT s VT + notifikace po ukončení cyklu pračky

Use Casesvg>

Situace:

Ve svém domě rozlišuji nízký a vysoký tarif, součástí je retenční nádrž s měřením výšky hladiny a studna. Jako bonus pracuji i s pračkou případně myčkou na nádobí.

Co potřebuji:

Potřeboval bych zajistit, aby probíhalo vyčítání z hlavního elektroměru (spotřeba – měřící přístroj = ​3f elektroměr na modbus​) : – v době nízkého tarifu budeme načítat hodnoty na jeden měřící blok a v době vysokého tarifu na druhý měřící blok. – chci měřit výšku hladiny v retenční nádrži pomocí ultrazvukového čidla + zaznamenávat statistiku – v případě, že je v nádrži méně jak ½ (4000l) vody v době nízkého tarifu proběhne dopouštění studny pomocí čerpadla (nádrž má rozměry 2*2*2 m) d*š*v čtvercového rozměru) do kapacity 7500l.

Co bych chtěl:

Dále mám v domě myčku/pračku/sušičku, kdy bych si přál, abych dostal upozornění do aplikace ,,Právě skončil cyklus pračky”. Díky této funkci nezapomeneme prádlo v pračce nebo obdobně s ostatními spotřebiči. (PS: spotřebič) není inteligentní a nemá žádný výstup, který by nám toto řekl. (Je potřeba využít nějaký další HW) – Zobrazit ve vizualizaci kolik zbývá litrů v nádrži – Pokud je v nádrži více jak 8000L blokování zapnutí přečerpávání, aby jsme zbytečně přes přepad neposílali vodu pryč.

Zadání na videu

Řešení: Využití nízkého a vysokého tarifu

Jak na to:

Vzorový Config ke stažení:Využití NT s VT + notifikace po ukončení cyklu pračky

 

 

Je třeba dodržovat místní předpisy a normy. Obsah této stránky předpokládá určité dovednosti a znalosti. Tyto informace nenahrazují komplexní know-how Loxone Partnera. Jelikož je Loxone profesionálně pojetí řešení, velmi doporučujeme se spojit s partnerem Loxone a probrat s ním jakoukoli z funkcí uvedených v tomto příkladu využití.

Více příkladů využití Loxone

Vložit komentář