Režimy nabíjení Wallbox

Use Casesvg>

Situace: Co nejlevnější nabíjení elektromobilů

Ve světě, kde se udržitelnost a energetická účinnost stávají stále důležitějšími, čelí majitelé elektromobilů výzvě, jak nabíjet svá vozidla nákladově efektivním a ekologickým způsobem.

Řešení: Nastavení režimů nabíjení v závislosti na situaci pomocí zařízení Loxone Wallbox

Různé režimy nabíjení umožňuje snadno konfigurovat Loxone Wallbox. Tyto režimy jsou dokonale přizpůsobeny potřebám a podmínkám majitelů elektromobilů. Ty lze snadno přepínat pomocí zařízení Touch Pure Flex, které lze nainstalovat do Wallboxu nebo v aplikaci. Příklad konfigurace může vypadat takto:

Full Power: Tento režim nabíjení se používá, když je třeba elektromobil nabít co nejrychleji. V případě Loxone Wallbox je možné nabíjet výkonem až 11 kW.

Comfort: V tomto režimu nabíjení probíhá po delší dobu, například od 21:00 do 6:00, při nižší úrovni výkonu. V příkladové konfiguraci je to 5 kW. Tím je zajištěno nabíjení šetrné k baterii.

Eco: Při tomto režimu že se elektromobil nabíjí pouze tehdy, když je k dispozici přebytek energie – např. z fotovoltaického systému.

Hardware:

 

Konfigurace:

Use-Case-109-Wallbox-Charging-Modes

Ukázkový soubor:

 

Je třeba dodržovat místní předpisy a normy. Obsah této stránky předpokládá určité dovednosti a znalosti. Tyto informace nenahrazují komplexní know-how Loxone Partnera. Jelikož je Loxone profesionálně pojetí řešení, velmi doporučujeme se spojit s partnerem Loxone a probrat s ním jakoukoli z funkcí uvedených v tomto příkladu využití.

Více příkladů využití Loxone