Hledáte spolehlivý systém domácí automatizace? Nebo jej potřebujete vyměnit?


6 listopadu, 2019 in Know How

Aktuálně zažíváme velký boom v oblasti chytrého bydlení a IOT. S růstem odvětví na tento trh logicky vstupuje mnoho nových integrátorů i výrobců tzv. chytrých domácností.

Osvětlení, vytápění, stínění, zabezpečení všechny tyto tradiční technologie je možné v dnešní době díky mnoha výrobcům částečně automatizovat a ovládat například přes mobilní telefon.

Co se ale stane, když jeden z těchto výrobců skončí a ukončím tím jakoukoliv další podporu?

Nízká cena – záruka úspěchu? 

Mohlo by se zdát, že zvýšení konkurence v tomto odvětví bude mít pouze pozitivní vliv na snižování cen a větší dostupnost tzv. chytré domácnosti.

Právě nízká cena stojí většinou za krátkodobým úspěchem mnoha vstupujících firem na tento trh. Ne všem se ovšem podaří dlouhodobě uspět, a to sebou přináší i mnoho rizik pro koncové zákazníky.

Chytré domácnosti, které jsou sestaveny z produktů od mnoha výrobců jsou vystaveny riziku konce některého výrobce a ztráty aktualizací a kompletní podpory.

V poslední době za námi chodí čím dál více zákazníků, kteří si pořídili podobnou chytrou domácnost. Výrobce bohužel zkrachoval nebo se spojil s jinou firmou a ukončil ze dne na den podporu původního systému. Nebo prostě starší produkty nejsou kompatibilní s novými a systém není stabilní.

Přicházejí za námi zároveň přímo instalační firmy, které hledají spolehlivější systém s jistou budoucností.

Firmy mají rozdělaný velký projekt, který se postaven na systému, jenž ukončil výrobu. Nemají tak pro daný projekt komponenty a zákazníci přichází o možnost budoucích aktualizací.

Milan Randl

Jednatel Loxone s.r.o.

Jak se těmto rizikům vyhnout?

Loxone je na trhu již více než deset let  a neustále poskytuje plnou podporu i instalacím, které vznikly na samotném začátku. Naším cílem je dělat elektroinstalace v domě či bytě tak, aby svým obyvatelům především šetřili starosti a čas.

Řešení, které nabízíme, je automatizace a ovládání většiny technologií v domě či bytě skrze jediný centrální prvek Loxone Miniserver.
V letošním roce byl realizován již stotisící projekt. Za těch deset let mají stále všechny produkty podporu a aktualizace. To jsou čísla a fakta, se kterými se zatím nepochlubil žádný z našich konkurentů.

Kapazitiver Sensor im Einsatz - Küche

Čím se Loxone výjimečný?

Nepotřebuje cloud

Záleží nám na bezpečnosti, nepotřebujeme těžit vaše data a naše produkty fungují i bez připojení k internetu.

Spolupráce technologií

U nás nejde o chytrá zařízení fungující jednotlivě. My tyto věci propojujeme, abychom docílili jejich vzájemné efektivní spolupráce.

Na velikosti nezáleží

Byt, dům a dokonce i celá budova jako hotel nebo továrna, zvládneme cokoliv.

Vše od jednoho výrobce

Sami navrhujeme hardware, vyvíjíme a aktualizujeme software, poskytujeme podporu.

Nejvyšší standard kvality

Vývoj ani výrobu jsme neodsunuli do Číny. Kvalita je pro nás klíčová stejně jako to, aby naše produkty spolehlivě fungovaly i po desetiletí.

Trvalá kompatibilita

I po letech jsou naše produkty stále vzájemně kompatibilní, není nutné po čase hardware nebo software měnit za nejnovější verze.

Jak nahradit stávající elektroinstalaci systémem Loxone?

Na 99% bude Loxone kompatibilní se stávající kabeláží a nebude nutné dělat stavební úpravy (zásah do kabeláže). Chcete-li mít jistotu a znát všechny možnosti, kontaktujte nás, rádi s vámi vše nezávazně a zdarma probereme.

– Speciální tip –

mladý pár konzultuje projekt svého budoucího domu

Stavba domu a rekonstrukce


V případě, že stavíte nový dům nebo uvažujete o rekonstrukci, nabízíme vám bezplatnou konzultaci vašeho projektu. Poradíme vám, jaké všechny technologie můžete pomocí Loxone automatizovat a doporučíme vám vhodného instalačního partnera z vašeho okolí.

Chci být informován o novinkách