Luxusní chaty v Penati Golf Resort


8 června, 2020 in Reference

Luxusní chaty na břehu jezera v Penati Golf Resort představují perfektní ukázku inteligentní elektroinstalace – poskytují obyvatelům ty nejlepší technologie a maximální komfort. Ve VIP zóně přímo naproti 9. jamce golfového resortu postupně vyroste 8 chat ve dvou etapách.

O PROJEKTU

NÁZEV Luxusné chaty
MÍSTO Penati Golf Resort Šajdíkove Humence
ZEMĚ Slovensko
ROK VÝSTAVBY 2018 – 2020
CELKOVÝ POČET CHAT 8
DEVELOPER LTO TRADE s.r.o.
WEB http://www.luxusnechaty.sk/
umístění chat na mapě
Ukázka ložnice

Nechte se hýčkat

Minimalistický interiér promyšlený do posledních detailů, špičkové technologie a prémiové materiály zaručí, že se obyvatelé chat v golfovém resortu budou cítit vždy jako v bavlnce.

zabezpečení garáže

Unikátní konstrukce

Domy jsou postaveny z přesně řezaných  CLT panelů, které se vyznačují výbornou izolací, regulací vlhkosti a zároveň jsou odolnější jak beton. Ekologická dřevovláknitá izolace Steico poskytuje výbornou protihlukovou ochranu a chrání dům před chladem i horkem.

chata při západu slunce
Velká obývací pokoj s ukázkou světelné scény

Špičkové technologie

Přestože je dům prošpikován technologiemi, o většinu z nich se obyvatelé vůbec nemusí díky Loxone starat. Dům se sám stará o příjemné osvětlení, teplotu, čerstvý vzduch, zabezpečení a dokonce i hudbu.

zabezpečení garáže

Inteligentní terasa

Unikátní prosklená terasa s bioklimatickým zastřešením Gibus je skvělým místem k relaxaci na čerstvém vzduchu. Sklopné hliníkové lamely chrání dokonale před sluncem i deštěm a zajišťují přirozenou cirkulaci vzduchu. Screenové rolety zastíní prostor a zajistí soukromí.

Rozhovor s developerem

Kde vznikl nápad pro realizaci unikátní projektu luxusních chat v golfovém resortu?

Penati Golf Resort patrí k najkvalitnejším golfovým areálom na území Slovenska a Čiech, avšak paradoxne nemá na podobnej úrovni vyriešené ubytovanie. A to ani dočasné ubytovanie pre hostí, ktorí si prídu zahrať na niekoľko dní, ani pre stálych členov klubu. V segmente skutočne kvalitného bývania vo vysokom štandarde sme videli na trhu veľkú dieru. Keďže ľudia si na golf chodia oddýchnuť, kvalitu bývania absolútne ovplyvňuje miera starostlivosti, ktorú si nehnuteľnosť od majiteľa vyžaduje. My sme si povedali, že chaty vybavíme nielen kvalitnými materiálmi, ale tiež plnou inteligenciou, aby majiteľ nemal žiadnu starosť navyše. Inak povedané, ak si objedná služby správcu pre udržiavanie exteriéru a upratovanie, nepotrebuje sa pri našom projekte luxusnej chaty starať už o nič ďalšie. To je ďalší benefit, ktorý v Penati Golf Resort nemá žiadne ubytovanie.

Co noví majitelé chat nejvíce oceňují?

Každý z majiteľov bol pri prvej návšteve chaty prekvapený dvoma skutočnosťami: absolútne precíznou realizáciou do posledného detailu a automatizáciou fungovania celej chaty. Ak ľudia po skončení éry socializmu všeobecne dúfali, že v segmente bývania konečne začnú vznikať kvalitné stavby bez „fušovania“, boli mnohokrát sklamaní. Častokrát aj dobrý projekt potopila nekvalitná a zbytočne uponáhľaná realizácia v snahe rýchlo zarobiť a ísť ďalej. My sme si povedali, že pôjdeme presne opačnou cestou. Budeme pri každom materiáli a každom detaile trvať na stopercentnom prevedení aj za cenu reklamácií a korekcií chýb, ale na konci dodáme najvyššiu možnú kvalitu. Tento prístup vidíte od prvej sekundy, ako vkročíte do chaty a majitelia chát to absolútne oceňujú.

Druhým obrovským plusom je najvyššia úroveň inteligentného riadenia od Loxone. Majitelia chát doma možno využívajú niektoré prvky smart bývania, ale do kúpy chaty nepoznali komplexný systém. Naše chaty sú prvé na Slovensku, ktoré sú ovládané kompletným systémom Loxone od bezpečnosti domu, cez riadenie teploty a s tým spojené ovládanie všetkých prvkov od tienenia po vzduchotechniku až po osvetlenie a hudbu. Dnes je už bežné, že ľudia majú v domoch a bytoch niektoré inteligentné systémy, ale je úplne nový zážitok, ak je komplexný systém celý ovládateľný z mobilu tak, že systémy vzájomne spolupracujú.

Bylo od začátku jasné, že půjde o inteligentní domy? Co bylo hlavní motivací pro toto rozhodnutí?

Pre smart systém od Loxone sme sa rozhodli hneď od začiatku. Bol to jeden z najsilnejších benefitov, ktoré sme chceli spojiť s projektom luxusných chát v Penati Golf Resorte. Pri chatách sme sa nemohli líšiť vonkajšou architektúrou, pretože tú majú všetky chaty v resorte jednotnú. Preto sme si povedali, že sa musíme odlíšiť v materiáloch a inteligencii, ktorou naše chaty posunuli bývanie v Penati Golf Resorte na úplne iný level.

Na trhu je mnoho systému domácí automatizace, proč jste se rozhodli právě pro Loxone?

Naším zámerom bolo vybrať do chát najlepší systém na trhu. Inak povedané, hľadali a testovali sme viacero systémov a pýtali sa každého výrobcu, čo všetko ich systém dokáže. Výsledok jednoznačne ukázal, že Loxone má najviac prepracovaný kompletný systém inteligencie pre bývanie. A čo je nemenej dôležité, systém sa dá modulárne rozširovať. Tým pádom sme pri chatách mohli definovať základný štandard inteligencie a zároveň definovať balíčky, ktorými sa systém ešte pred dokončením chaty dal jednoducho doplniť. Samozrejme, chata obsahovala predprípravu na všetky potrebné moduly.

Je možné si život v chatě vyzkoušet?

Stratégiu predaja sme postavili jednoznačne na osobnom zážitku. Bez osobnej prehliadky chaty a vyskúšania, čo všetky dokáže, si málokto vie reálne predstaviť, čo vlastne kupuje. Od toho bol už len krok aj k skúšobnému prenájmu na víkend. Samozrejme, vyhradzujeme si právo na individuálne rozhodnutie o tomto kroku pre nádejných záujemcov, pričom prenájom má svoje striktné podmienky.

Jsou ještě nějaké chaty na prodej?

Keďže kúpa chaty je komplexná záležitosť, postupujeme vždy od projektu k projektu. To znamená, že máme vo fáze hrubej stavby rozostavanú vždy len jednu chatu a až pri uzavretí kúpy definujeme s budúcim majiteľom všetky detaily a púšťame sa do ďalších prác. V Penati Golf Resort máme v rámci V.I.P. zóny ešte niekoľko pozemkov, na ktorých chceme postaviť ďalšie chaty.

Plánujete v budoucnu realizovat nějaký další obdobný projekt?

Už minulý rok sme rozbehli nový projekt luxusných apartmánov – LuxApartments – v rámci ktorého plánujeme postupne vybudovať päť apartmánových domov. Aj tento projekt je postavený na rovnakých princípoch ako luxusné chaty. Staviame výlučne z masívnych prírodných materiálov s konštrukciou z presných drevených CLT panelov a s využitím Loxone inteligencie pre riadenie fungovania celého domu a každého apartmánu zvlášť. LuxApartments vyrastá v rovnakej V.I.P. zóne ako chaty pri jazere a v blízkosti driving range. Aktuálne máme v predaji prvé dve etapy projektu s apartmánmi rozlíšenými podľa veľkosti od štúdia až po strešný penthouse.

Chci být informován o novinkách