Jura kávovary: Showroom nabitý automatizací díky Loxone

Jakub Hort
4 února, 2021 in Reference

V minulém roce vznikl v Praze nový showroom, jehož cílem je prezentovat jednu z nejznámějších značek kávovarů – Jura. Ty jsou známé hlavně jednoduchým ovládáním, inovacemi v použitých technologiích, vysokou kvalitou a dokonalou chutí připravené kávy. Pokud se jedná o technologie Loxone, je tu skutečně vše, co systém nabízí. Od řízení osvětlení, vytápění, zabezpečení, větrání včetně rekuperace, až po ovládání stínění.

Fakta

Země
Česko, Praha


Plocha
490 m2


Realizace
09/2020


Loxone Partner
Fidotech, s. r. o.


Komponenty Loxone
Miniserver
Touch Pure Tree
Senzor přítomnosti Tree
Senzor pohybu
Tree to Air Bridge
DI Extension
Relay Extension
DALI Extension
Tree Extension
RS 485 Extension
Modbus Extension
IR Control Air

Co se realizovalo?

Loxone Partner, pan Michal Kubíček, majitel firmy Fidotech, s. r.o.,  je známý svou dlouholetou praxí a realizováním zajímavých projektů. V kancelářských, obchodních a servisních prostorách showroomu JURA byly systémem Loxone zautomatizované tyto následující funkce: 

 

 • kompletní ovládání osvětlení, servisních regálů a skladových polic, pracovních míst apod. pomocí technologie DALI
 • uživatelsky definovatelné světelné scény podle provozu firmy (obchod otevřený/zavřený, jen přítomnost zaměstnanců, režimy nasvícení vystaveného zboží apod.) 
 • automatizované přepínání osvětlení podle nastavených časů uživatelem
 • automatizované vypínání osvětlení při odchodu zaměstnanců
 • ovládání frekventovaných tras přítomnostními senzory podle pohybu a okolního osvětlení 
 • pro světelné scény, ovládání střešního okna a měření teploty, byla využita tlačítka Touch Pure 
 • ovládání elektrických posuvných dveří uživatelem pro vpuštění návštěvníků
 • otevírání elektricky uzamykatelných dveří po autorizaci
 • integrace videovrátníku do Loxone App
 • připojení na elektronický přístupový systém budovy za účelem monitorování aktuálního stavu a zajištění odpojení a vypnutí nevyužívaných spotřebičů, zásuvkových okruhů, vzduchotechniky
 • ovládání střešního okna
 • měření teploty a vlhkosti
 • ovládání ventilace na sociálních zařízeních, automatizované odvětrávání i v případě nepřítomnosti
 • řízení rekuperace, klimatizace a vytápění na základě počtu zaměstnanců a předem nastaveným časem
 • řízení intenzity osvětlení na základě jasu v místnosti 

Personalizace pracovního místa 

Úžasnou funkcí, která byla implementována v kancelářských prostorách je personalizace pracovního místa. Díky IP ústředně, se kterou dokáže systém komunikovat, při identifikaci času příchodu zaměstnance na základě čipu, dokáže zaznamenat příchod zaměstnance ke svému pracovnímu místu. Jakmile zaměstnanec přijde ke svému pracovnímu prostoru, rozsvítí se světlo. Když ze svého místa odejde, po nějakém čase se světlo znovu vypne. Výsledkem toho je značná úspora energií, v místech, které právě nejsou obsazena zaměstnanci a není nutné tyto jednotlivé pracovní prostory zbytečně osvětlovat.

Kancelářské prostory

Showroom

Během návštěvy showroomu čeká návštěvníky a milovníky kávy prezentace kávovarů spojená s ochutnávkou dokonale připravené kávy. Zajímavou implementovanou funkcí bylo propojení osvětlení s prezentací jednotlivých kávovarů. Během prezentace a přípravy kávy zpříjemní celkovou ochutnávku tématické osvětlení. Návštěvníci tak odcházejí s příjemným zážitkem.

Showroom kávovarů Jura

Propojení s elektronickým přístupovým systémem

V případě vniknutí nepovolaných osob do budovy se aktivuje hlasitý alarm na základě kterého se v celé budově rozsvítí světla. Díky tomu je tak obraz z kamer mnohem kvalitnější a je možné tak lepší vidět, co se v budově děje a následně okamžitě reagovat. 

Občas se stává, že zaměstnanci zapomenou při odchodu z místnosti a nebo budovy vypnout světla, zavřít okna, dveře, vypnout topení apod. Díky automatizovanému řízenému bezpečnostnímu přístupu se tak poslední odcházející zaměstnanec nemusí starat o vypnutí všech funkcí. Při odchodu se aktivuje alarm a vše se dá do úsporného módu, vypne se hudba, světla apod.

Proč Loxone?

Hlavním důvodem proč jsme se rozhodli pro Loxone bylo to, že jsme chtěli eliminovat lidský faktor při ovládání technologií. Obrovským přínosem je i úspora energií. Na trhu je mnoho systémů, které umožňují inteligentní automatizaci. Loxone Partner, který spolupracuje s Loxone už několik roků má za sebou mnoho úspěšných projektů. Poskytl nám komplexní řešení, které nám ulehčilo práci s ovládáním všech technologií. Díky automatizaci, která je pod kontrolou uživatele, byl v maximální možné míře eliminovaný rizikový a zároveň zatěžující lidský faktor a získaná o mnoho větší variabilita práce se světlem pro prezentaci našich produktů.

Petr Eibl, Jednatel společnosti Jura Store Praha

Inteligentní automatizace společnosti Jura
Kuchyňka pro zaměstnance showroomu Jura
Pracovní prostor pro konzultace
Pohled na pracovní místa vybavené Loxone
Servisní prostory Jura
Zasedací místnost
Schodiště před vstupem do showroomu

Zaujalo vás to?

Jste vlastníkem hotelu nebo podobného zařízení?

Miniserver Loxone je dokonalým nástrojem pro jednoduché ovládání a inteligentní automatizaci všech druhů projektů, ať už se jedná o inteligentní dům, komerční nemovitost nebo speciální projekt.

Jste elektrikář?

Chcete svým zákazníkům nabídnout jedinečnou automatizaci s Loxone Miniserverem? Kontaktujte nás a získejte výhody ze silného partnerství se společností Loxone, lídrem na trhu v oblasti automatizace budov a domů.

Ikona kniha

Mohlo by vás také zajímat

Chci být informován o novinkách