Je Loxone bezpečný systém?


2 prosince, 2019 in Know How

Veškeré informace o tom, co se děje v domě (např. zda jste doma), jaká máte zařízení a nastavení, zůstávají uložené lokálně v Miniserveru – u vás doma. Loxone nevyužívá cloudové řešení (vzdálený server v internetu). Tím, že se žádná data nikam neposílají, se výrazně snižuje riziko zneužití dat, což v případě cloudových řešení není možné zaručit. Snižuje to také pravděpodobnost útoku: hackeři většinou vyhledávají masové cíle sdružující tisíce a miliony uživatelů.

Loxone Miniserver (centrální jednotka) může či nemusí být připojen do internetu. Internet využívá ke vzdálenému připojení pomocí aplikace, odesílání upozornění (push notifikace či e-mail) a případně stahování dat o počasí nebo informace formou hlasového hovoru. 

Pokud se rozhodnete svůj Miniserver k internetu připojit, má vlastní bezpečnostní mechanismy proti neoprávněnému přístupu srovnatelné např. s mobilním bankovnictvím. Že bude někdo útočit zrovna na váš dům je přitom daleko méně pravděpodobné, než že někdo zaútočí na banku. Pokud tedy nejste např. prezident.

Jako u všech síťových zařízení je třeba myslet i na zabezpečení vlastní sítě, používání silných unikátních hesel a pravidelné aktualizace. Pokud dodržíte standardní doporučená pravidla, nemusíte se o bezpečnost obávat.

– Speciální tip –

mladý pár konzultuje projekt svého budoucího domu

Poznejte všechny možnosti bydlení dneška


Chystáte se stavět či rekonstruovat a chcete mít jistotu, že váš dům bude odpovídat současným standardům? Jinými slovy, že vám neunikne nic z toho, co by vaše bydlení mohlo vylepšit? Využijte bezplatné konzultace s našimi odborníky ať víte, co chtít od dnešní elektroinstalace.

Chci být informován o novinkách