Jak bydlí zakladatel aplikace Runtastic?


31 října, 2019 in Reference

Florian Gschwandtner založil společně s třemi kolegy v roce 2009 světoznámou společnost Runtastic. Dnes je Runtastic s více než 140 miliony registrovaných uživatelů jednou z nejúspěšnějších fitness aplikací na světě.

Na počátku to ale neměla být vůbec aplikace na běhání. V roce 2006 založili Florianovi spolužáci René Giretzlehner a Christian Kaar aplikaci pro sledování plachetnic a rally aut pomocí GPS signálu, kterou bylo ale kvůli malému trhu těžké prodat. Proto o dva roky později přišli za Florianem, aby vymyslel, co s tím.

Florian si uvědomoval výhody aplikace, kterou vytvořili jeho kamarádi, ale chtěl ji implementovat do úplně jiného sektoru – běhání. Neprovedl průzkum trhu, jen cítil, že to bude super a věřil tomu. Podle něj je tato naivita často cestou k úspěchu. V roce 2009 bylo nemožné získat investory, což vedlo k zakladatele k velmi kreativnímu myšlení.

Například překlad do španělštiny a italštiny vznikl tak, že prostě napsali pár uživatelům v dané zemi a ti během jednoho týdne vše přeložili. Během třech týdnů tak byla aplikace dostupná hned v pěti jazycích.

Na konci roku Florian Gschwandtner aplikaci prodal společnosti Adidas a odstoupil z funkce generálního ředitele. Jeden z jeho hlavních důvodů byl nedostatek času na rodinu, přátele a málo volného času. Po odchodu z funkce začal investovat do nadějných start-upů a věnovat více času svým blízkým.

Ze studentského bytu
do vlastního domova

Ještě nedávno žil Florian ve studentském bytě, kde se zrodila aplikace Runtastic. V loňském roce ale začal plánovat stěhování do moderního domu v srdci Linze. Nejdůležitější pro něj je účinnost a efektivita. Neočekává tyto vlastnosti jen u sebe, ale také od svého domova.

Ukázalo se, že tyto požadavky dokáže jeho byt splnit pouze s Loxone Miniserverem. Díky automatizaci je Florianův nový domov energeticky efektivní, jak aktivní podnikatel vždy chtěl.

Florian a fakta

2013
Aplikace roku


2015
Muž roku (Rakousko)


2015
Vítěz ceny Medienzukunftspreises


2017
Zařazení do 75 nejdůležitějších Rakušanů

Technologie jsou moji velkou vášní. Už od začátku mi bylo jasné, že chci smart home. Rozhodnutí pořídit si do bytu technologii Loxone bylo naprosto správné a já si všechny výhody této automatizace velmi užívám.

Florian Gschwandtner

Zakladatel & Podnikatel

Klíčové vlastnosti

Florian měl tyto dva hlavní požadavky, které pro něj byly obzvláště důležité:

Multiroom audio
Od začátku bylo jasné, že potřebuje kvalitní audio systém v celém bytě. Loxone Music Server je bez problémů integrován do každé místnosti, a proto skvěle splňuje jeho požadavky.

Domov, který myslí sám
Florianův byt vždy přesně ví, co dělat. Osvětlení se automaticky zapne, když je to potřeba, žaluzie se regulují samy a tím pomáhají zajistit příjemnou teplotu v místnosti. Přestože může provádět úpravy kdykoli pomocí dotykových spínačů v celém domě, ve většině případů se o tyto věci starat nemusí.

„Tlačítka používám opravdu jen ve výjimečných případech, a to mi přijde skvělé“
Florian Gschwandtner

Pohled do bytu

Díky své sofistikované architektuře tento byt zaujme vzhledem, který nijak nenarušují špičkové technologie. Ty se díky minimalistickému elegantnímu designu stanou přirozenou součástí každé domácnosti.

Brožura Inteligentní domov

Brožura ke stažení

V brožuře zjistíte zda je inteligentní elektroinstalace pro Vás vhodná. A pokud ano, tak také popis funkcí a možností Loxone.

Chci být informován o novinkách