Sám doma? Inteligentní dům Loxone se postará o vaši bezpečnost


12 srpna, 2020 in Know How
Osobní asistence a různé druhy ošetřovatelských služeb jsou neoddělitelnou součástí naší společnosti. I když jsou tyto služby většinou zaměřené na starší obyvatele a umožňují jim žít co nejdéle v jejich vlastním domově, základní potřeby těchto lidí se mohou vztahovat na mnohem širší skupinu populace. Vezměme si například svobodné matky a otce, lidi, jejichž partneři tráví hodně času v práci nebo jezdí na dlouhé služební cesty … anebo všechny, kteří museli být doma kvůli pandemii koronaviru. Inteligentní senzory zkrátka zaručují vyšší bezpečnost v každé domácnosti!

#1 Detekce pádu u lidí, kteří jsou často sami doma

Ať už mluvíme o lidech, kteří žijí sami (s dětmi či bez nich) anebo o lidech, kteří jsou často sami doma kvůli dlouhým pracovním cestám partnera, je společnost Loxone díky inteligentní detekci pádu schopná poskytnou větší bezpečnost.

Systém Loxone předpokládá. že v každé místnosti by měl být nainstalovaný alespoň jeden senzor pohybu. Ten se samozřejmě používá pouze k detekci pohybu v místnosti. Stejně dobře se ale dá zjistit i nepřítomnost. Na detekci pádu používá systém Loxone předdefinované časové intervaly pro každý typ místnosti.

Představme si tuto situaci. Žijete sám a večer chodíte do vany. Smartphone necháte na stole a místo toho si berete svou oblíbenou knihu. Při vycházení z vany ale uklouznete a spadnete. Nemůžete se zvednout a telefon je mimo váš dosah. V tu chvíli přichází na řadu váš chytrý domov. Když Loxone po posledním zaznamenaném pohybu v koupelně po určitém čase nezjistí další pohyb v jiné místnosti anebo systém zjistí náhlý úbytek pohybu v této místnosti, rozezní se poplach, který vám může potenciálně i zachránit život.

Zároveň budou členové rodiny okamžitě informovaní prostřednictvím notifikace nebo telefonického hovoru. Tímto způsobem budou o problému vědět doslova pár sekund a mohou vám ihned zajistit příslušnou pomoc.

Samoty se nemusíte bát. Loxone se postará o vaše bezpečí.

 #2 Pasivní monitorování

A co když se vám něco stane? Tato otázka je samozřejmě velmi důležitá. Tváří v tvář této situaci chceme, aby se rodina anebo přátelé o problému co nejdříve a mohli zajistit pomoc.

Technologie Loxone pasivně monitoruje vaše zvyky. Nepřítomnost kamer a aktivních sledovacích zařízení chrání vaše soukromí. Vaše zvyky jsou pasivně monitorovány pouze za pomocí senzorů.

Předpokládejme, že jste ranní ptáče. Co se stane, když se do 10:00 ráno nezaznamená žádný pohyb? Aby nebyli vaši rodinní příslušníci zbytečně rušení, v domě se může nejdříve přehrát zpráva: „Je už 10:00 a zatím nebyl zjištěný žádný pohyb. Pošlete stisknutím jakéhokoliv tlačítka do 5 minut upozornění, že je vše v pořádku.“ Pokud tlačítko včas nestisknete, členové rodiny anebo přátele budou okamžitě informovaní.

Systém Loxone může podobně reagovat na někoho. kdo má psa, se kterým chodí každé ráno a večer na procházku. Pokud systém nezaznamená žádný pohyb oken či dveří v konkrétní čas, může také upozornit nejbližší příbuzenstvo.

#3 Zjišťování potenciálních hrozeb

Vás chytrý dům Loxone se vždy stará o vaši bezpečnost. Instalace Loxone nabízí standardní ochranu proti vloupání. Senzory pohybu, ale také kontakty oken a dveří neustále monitorují situaci v domě. V případě (pokusu) o vloupání, dům automaticky okamžitě spustí poplach ve formě blikajících světel, které přitahují pozornost okolí. V případě potřeby také zapojí akustickou sirénu. O události budete okamžitě informovaní prostřednictvím notifikace nebo telefonického hovoru.

Kromě ochrany proti vloupání systém Loxone spolehlivě detekuje také úniky vody nebo začínající požár. Extrémně vysoké teploty, dým nebo únik vody jsou okamžitě zaznamenané a majitel vodu je informovaný o nebezpečí.

#4 Vizuální zprávy

Vizuální zprozdředkování informací může být užitečné především jednotlivcům se sluchovým postižením. Místo zvonku může příchod hostů indikovat blíkající světlo. Zvoní telefon? Osvětlení se může změnit na modré. Tyto funkce mohou nejen zvýšit vaše pohodlí, ale také zachraňovat životy.

Nevidomí lidé, kteří žijí sami, používají vizuální oznámení v krizových situacích. Předpokládejme, že došlo k požáru. Siréna vás obvykle upozorní v každé místnosti. V bytě osoby se sluchovým postižením může být zvuk sirény nahrazen blikajícím červeným světlem.

Tlačítko Loxone Touch

#5 Nouzové tlačítko

Každé tlačítko Loxone může být použité také jako nouzové tlačítko. Tlačítka je možné nastavit tak, aby se poplach spustil po dobu několika sekund. Může to být pouze interní poplach s blikajícími světly a zvukem sirény anebo poplach, který zároveň odesílá push notifikace a telefonuje rodině či přátelům. Jednoduše řečeno: pomocí nouzového tlačítka můžete velmi rychle zavolat o pomoc.

– Speciální Tip –

Ľudia sediaci v obývačke s Loxone konzultantom

Zažijte chytrý dům Loxone na vlastní kůži


Vydejte se na cestu objevování a zažijte systém Loxone v praxi. Dohodněte si setkání v jednom z naších showroomu zdarma a zjistěte, jak bezpečné a pohodlné bydlení vás v chytrém domě čeká.

Chci být informován o novinkách