Automatizácia budov
pre hotely a reštaurácie

Automatizácia budov
pre hotely a reštaurácie

Jednotný systém automatizácie všetkých technických zariadení v hoteli. Jednoduchá údržba a obsluha šetrí čas prevádzkovateľovi a personálu, znižuje náklady a zvyšuje komfort hostí. Spoľahnite sa pri vašom projekte na riešenie pripravené na budúcnosť, nekonečnú škálovateľnosť a celosvetovú sieť tisícov Loxone Partnerov. Loxone hosťom prináša zážitok od prvého vstupu do hotela alebo izby, po celú dobu pobytu až do odchodu.

Referenčné projekty

Úspory
od hrubej stavby
po každodennú prevádzku

S jednoduchou kabelážou a logickou štruktúrou sú plánovanie, konfigurácia a inštalácia svižné a šetria náklady. Loxone podporuje všetky bežné rozhrania a rýchlo rastúca sieť spoluprác zaisťuje prakticky neobmedzený výber technického vybavenia budov.

V následnej prevádzke sa naplno prejaví, ako Loxone dokáže prepojiť všetky oblasti. Pracovné procesy zamestnancov sú jednoduchšie a efektívnejšie. Namiesto nespočetných, jednotlivých systémov riadenia technológií ponúka Loxone jednu atraktívnu vizualizáciu na všetko. Držia sa zásady, že zásahy užívateľov do automatizácie sa môžu obmedziť na minimum.

Ohlasy z oblasti hotelierstva

Vďaka našim dlhoročným skúsenostiam s Loxone a jeho komponentom je pre nás bezpečnosť rodín s deťmi v hoteli štandardom, ktorý vkladáme do všetkých našich projektov.«

Marcel Havlík

Loxone Gold Partner, CEO hm-smart

Loxone sme chceli hlavne kvôli vzdialenému ovládaniu izieb a možnosti bezobslužného ubytovania hostí. Ako bonus sme dostali sledovanie časového využitia wellness na riadenie spotreby elektrickej energie v jednotlivých apartmánoch. «

Igor Doležal

La Bouda, majiteľ

Loxone využívame vo výrobe vína aj ubytovania a ďalších priestoroch penziónu. Ovládanie celej budovy sa tak rozložilo do jedného systému, čo ešte znížilo obstarávacie náklady. «

Jiří Harmáček

Loxone Silver Partner,
Vinárstva a penziónu U Harmáčků, majiteľ

recepčná

Riadenie a správa izieb

Príchod, upratovanie a odchod idú ruka v ruke vďaka komunikácii so systémom PMS (Property Management System). Inteligentné funkcie izby ako prístup, nálada osvetlenia, zvuk, vykurovanie a klimatizácia sa po odhlásení hosťa resetujú na vami definovaný štandard – či už sa jedná o hotel na jednom mieste alebo sieť hotelov (kľudne po celom svete).

osvetlenie v jedálni hotela

Dizajn osvetlenia v celom hoteli

To pravé svetlo v správny okamih. Či už sa jedná o pracovné svetlo, vytvorenie správnej nálady a atmosféry alebo ambientné osvetlenie v interiéri aj okolí hotela. Loxone dokonale nasvieti aj bazén. Jeden klik v reštaurácii aktivuje vhodnú svetelnú náladu pre bežnú prevádzku, večierok alebo mnoho ďalších scenárov.

osvetlenie loxone
žena v hotelovej izbe

Zážitok pre hostí

Poslaním Loxone je, aby sa hostia cítili bezpečne a pohodlne. Svetlo, klíma, tienenie, prístup a multimédiá dávajú dohromady jedinečný zážitok. V prípade potreby môže byť k dispozícii intuitívne ovládanie v tablete či dotykovými tlačidlami.

tancujúci pár

Audiozóny v celom hoteli

Okrem svetiel má zásadný vplyv na dojem hostí aj premyslený zvukový dizajn rozdelený do rôznych zón. S Loxone Audioserverom alebo Miniserverom Compact môžete prehrávať hudbu, hlášky aj funkcie alarmu do každého kúta hotela.

tancujúci pár
muž s tabletom

Facility management a zabezpečenie

Správa budovy nikdy nebola jednoduchšia. Jedno rozhranie zobrazuje všetky čiastkové oblasti a v prípade mimoriadnych udalostí ako úniku vody alebo požiaru systém odošle oznámenie a spustí reťazec alarmu. Ochrana proti búrke a mrazu chráni tienenie, zatiaľ čo klimatické senzory merajú vlhkosť, kvalitu vzduchu a teplotu v budove. Hotel chráni seba aj hostí.

technická miestnosť

Zníženie nákladov na energiu a emisií CO2

Vyššiu efektivitu pracovných procesov dopĺňa lepšie hospodárenie s energiami. Na požadovanú teplotu sú vykurované iba obsadené izby. Prevádzkové náklady možno v čase drahých energií znateľne znížiť, pokiaľ sú využívané rozumne a neplytvá sa. Vedľajším, ale prospešným účinkom je zníženie emisií CO2 (uhlíkové stopy budovy).

technická miestnosť

Produkty Loxone špeciálne pre hotelový priemysel

Touch Pure Flex

Individuálny ovládací prvok nielen pre hotelové izby. Priradené sú iba funkcie, ktoré vaši hostia alebo zamestnanci potrebujú. Možno ich využiť napríklad ako termostat a na reguláciu teploty, ktorá je meraná integrovaným čidlom teploty a vlhkosti. Ak je v izbe audio, je možné ho tiež ovládať pomocou tohto flexibilného ovládacieho prvku.

Touch Pure Flex
miniserver compact

Miniserver Compact

Miniserver Compact sa zmestí do každého rozvádzača a ponúka všetky moderné technológie Loxone. Vďaka vysokému výkonu je to riadiaca jednotka budúcnosti pre každý typ miestnosti. Riadi prístup, osvetlenie, tienenie, klímu, vetranie a multimédiá.

miniserver compact

Pohostinstvá, ktoré stavili na Loxone:

Logo Hotel Karolinka
logo bistrograf
logo labouda
Logo coffeeshopa
logo restart
logo werk
logo katlov homes
logo u harmáčků
logo natur resort
loga podnikov

Chcete vedieť viac?

Tak do toho!

Sme vám k dispozícii a radi vám ukážeme ďalšie možnosti Loxone. Nechajte nám na seba kontakt a ozveme sa vám.

    • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
ikona konverzačná bublina
Zadarmo a bez záväzkov

Konzultácie sú bezplatné a k ničomu sa nimi nezaväzujete. Zvládneme ju prípadne aj po telefóne, takže vám nezaberie veľa času.

ikona domu
Priamo
s odborníkom Loxone

Potrebné informácie získate priamo od nášho tímu, ktorý za technológiou stojí.