Inteligentny dom z nieograniczonym budżetem
Fakty
Kraj
{{getRegion('PL')}}
Miasto
Wielkopolska
Rok budowy
2022
Powierzchnia
160 m²
Partner Loxone
Cel projektu
Dom w Wielkopolsce o powierzchni 160 m² został poddany gruntownemu remontowi, podczas którego zdecydowano się sprawić, iż stanie się on inteligentny. Partnerzy z firmy HOMErgy dostali wolną rękę i mogli popuścić wodze wyobraźni tworząc nowe, innowacyjne rozwiązania.Rozwiązanie
Jeszcze zanim przekroczymy próg domu, natykamy się na mnóstwo ciekawostek stworzonych za pomocą Loxone. Przy furtce możemy zauważyć strzegącą dostępu klawiaturę NFC Code Touch wraz z Intercomem.Brama wjazdowa otworzy się tylko wtedy, gdy tablice rejestracyjne samochodu zostaną rozpoznane, a innowacyjne oświetlenie wykorzystujące taśmy LED poprowadzi pojazd do garażu. Światła wokół bramy garażowej pokażą, kiedy można bezpiecznie wjechać, a taśmy LED działające jak czujniki parkowania podpowiedzą, jak właściwie zaparkować. Dzięki wbudowanemu ogrzewaniu chodnika i podjazdu mieszkańcy nie muszą się martwić o zalegający zimą śnieg.
W ogrodzie każda grupa roślin ma zaprogramowany oddzielny tryb podlewania, który jest sprzężony ze stacją pogodową, dzięki czemu są one nawadniane wtedy, kiedy tego potrzebują. Trawnik zawsze wygląda atrakcyjnie dzięki automatycznej kosiarce, którą mieszkańcy mogą kontrolować z aplikacji Loxone. Wszystkie dane dotyczące basenu, np. pomiar temperatury, są również dostępne w aplikacji Loxone. Na tarasie został zainstalowany telewizor zewnętrzny, który chowa się za roletą, gdy nie jest potrzebny. Dzięki rozlokowanym w całym ogrodzie głośnikom, każdy wie co się dzieje w filmie.
Dzięki kontaktronom okiennym i drzwiowym, a także czujnikom obecności, dom zawsze wie, kiedy może wpuszczać światło dzienne, a kiedy jest wskazane zacienienie. Kiedy wieczorem domownicy wchodzą do łazienki, automatycznie włącza się przyjemne oświetlenie, a rolety opuszczają się, zapewniając spokój podczas kąpieli.
Klimat całego budynku jest pod kontrolą Loxone. Dzięki temu zawsze zapewniona jest komfortowa temperatura, odpowiednia wilgotność, a także świeże powietrze. Rekuperator zajmuje się odzyskiem ciepła, aby wspierać ekologię.
Na dachu tego płaskiego domu ustawiono panele fotowoltaiczne, które współpracują z falownikiem marki Fronius. Zapewnia to dodatkową, darmową energię, a w przypadku niespodziewanej przerwy w dostawie prądu, zasilanie przejmuje agregat schowany w ogrodzie.
Chciałbym podziękować właścicielom tego przepięknego domu za to, że tak dużo zaufania nam okazali i pozwolili nam zrealizować rzeczy, które tutaj właśnie mają miejsce. Mam nadzieję, że będziemy mogli niebawem pokazać wam nasze kolejne realizacje.
Jakub LewandowskiCEO HOMErgy