Piękna posiadłość w Wielkopolsce zyskuje dzięki Loxone


11. października 2022 in Referencje

Nasz Platinum Partner z Wielkopolski, firma HOMErgy, podnosi poprzeczkę. Instalatorzy dostali wymarzony brief: „róbcie, co chcecie”. A efekt? Weźcie głęboki wdech, bo zaraz może wam zabraknąć tchu!

Dom o powierzchni 160 m2 został poddany gruntownemu remontowi, podczas którego zdecydowano się sprawić, iż stanie się on inteligentny. Partnerzy z firmy HOMErgy dostali wolną rękę i mogli popuścić wodze wyobraźni tworząc nowe, innowacyjne rozwiązania.

 

Co zostało wdrożone?

Garaż i wejście do domu

Jeszcze zanim przekroczymy próg domu, natykamy się na mnóstwo ciekawostek stworzonych za pomocą Loxone. Przy furtce możemy zauważyć strzegącą dostępu klawiaturę NFC Code Touch wraz z Intercomem. Za pomocą kodu lub breloczka NFC na posesję wejdą tylko uprawnione osoby. Wywołującym naszą zazdrość dodatkiem jest prywatny paczkomat – domownicy dostają powiadomienie, kiedy tylko coś tam się znajdzie i nie muszą nigdzie się fatygować.

Wszyscy właściciele domów chyba się zgodzą, że zimowe odśnieżanie należy do negatywów takiego rozwiązania. Zanim wyjedziemy do pracy, trzeba wstać odpowiednio wcześniej i w mrokach oraz niskich temperaturach utorować sobie wyjście. Mieszkańcy tego domu zyskują dodatkowy czas na sen – dzięki wbudowanemu ogrzewaniu chodnika i podjazdu nie muszą się martwić o zalegający śnieg.

Schody z inteligentnym oświetleniem Loxone

Również wracając do domu, nawet jeśli domownicy są zmęczeni długim dniem, dom poprowadzi ich bezpiecznie do miejsca wypoczynku. Brama wjazdowa otworzy się tylko wtedy, gdy tablice rejestracyjne mieszkańców zostaną rozpoznane, a innowacyjne oświetlenie wykorzystujące taśmy LED poprowadzi ich do garażu. Światła wokół bramy garażowej pokażą, kiedy można bezpiecznie wjechać, a taśmy LED działające jak czujniki parkowania podpowiedzą, jak właściwie zaparkować. Nawet w ciemnościach nie ma szans, żeby przypadkowo w coś uderzyć!

Widok z góry na ogród z basenem

Ogród

Pozostając na dworze, zajrzyjmy do ogrodu. Gdziekolwiek się nie obrócimy, dostrzegamy smaczki z kuźni Loxone. Piękny ogród z różnorodnymi roślinami wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Każda grupa roślin ma zaprogramowany oddzielny tryb podlewania, który jest sprzężony ze stacją pogodową, dzięki czemu są one nawadniane wtedy, kiedy tego potrzebują. Trawnik zawsze wygląda atrakcyjnie dzięki automatycznej kosiarce, którą mieszkańcy mogą kontrolować z aplikacji Loxone.

W domu mieszkają dzieci i jesteśmy pewni, że w lecie nie wychodzą one z basenu. Wszystkie dane dotyczące basenu, np. pomiar temperatury i innych istotnych czynników, są dostępne w aplikacji Loxone, zapewniając wygodę i bezpieczeństwo użytkowania.

Skoro już jesteśmy przy zabawie, to ogród ten jest idealnym miejscem na spotkanie ze znajomymi, wspólne oglądanie meczu lub wieczorny seans filmowy. Nasi partnerzy zainstalowali telewizor zewnętrzny, który chowa się za roletą, gdy nie jest potrzebny. Dzięki rozlokowanym w całym ogrodzie głośnikom, każdy wie co się dzieje w filmie. Równocześnie opuszcza się pionowy ekran zacieniający i chroniący przed wiatrem. W połączeniu z promiennikami infraredowymi dającymi ciepło, rodzina może spędzać czas na tarasie nawet w chłodne dni.

Cały ogród jest oczywiście skąpany w klimatycznym oświetleniu, które dopasowuje się do panujących warunków i okazji.

Salon z wyjściem do ogrodu
Toaleta dla gości

Zacienianie i prywatność

W tego typu posiadłości dla domowników niezwykle ważna jest prywatność. Dzięki kontaktronom okiennym i drzwiowym, a także czujnikom obecności, dom zawsze wie, kiedy może wpuszczać światło dzienne, a kiedy jest wskazane zacienienie. Kiedy wieczorem domownicy wchodzą do łazienki, automatycznie włącza się przyjemne oświetlenie, a rolety opuszczają się, zapewniając spokój podczas kąpieli. Przy poruszeniu klamką okienną lub drzwiową, rolety podnoszą się automatycznie, zapewniając dopływ świeżego powietrza.

Gdy domownicy przebywają poza obiektem, okna i drzwi zewnętrzne są zasłonięte. Z zewnątrz nie dostrzeżemy, gdzie drzwi wejściowe się znajdują, dzięki czemu można zająć się innymi sprawami bez martwienia się o bezpieczeństwo domostwa. Dodatkowo, kompleksowy system alarmowy z kamerami zapewnia podgląd na to, co się dzieje wokół budynku.

Przed pójściem spać, mieszkańcy klikają na Touch Nightlight Loxone, a cały dom przechodzi w stan spoczynku. System upewnia się, że drzwi i garaż są zamknięte, zasłony zostają zaciągnięte, światła wyłączone, a nieużywane urządzenia są odłączone. Ciekawostką jest zainstalowany w garderobie rotomat na osiem zegarków, który aktywuje się wraz z włączeniem trybu nocnego. Wszystkie zegarki są dzięki temu rano gotowe do użycia! Dobranoc!

Kontrola klimatu

W żadnym domu nie będziemy dobrze się czuć, jeśli będzie za zimno, za gorąco czy za duszno. Klimat całego budynku jest pod kontrolą Loxone, a wszystkie elementy kompleksowego systemu grzewczego aktywują się samoczynnie. Dzięki temu zawsze zapewniona jest komfortowa temperatura, odpowiednia wilgotność, a także świeże powietrze. Rekuperator zajmuje się odzyskiem ciepła, aby wspierać ekologię.

Łazienka dzieci
Pokój dziecięcy

Multimedia

Aby zapewnić rodzinie rozrywkę najwyższej klasy, dom naszpikowany jest ukrytymi głośnikami. W salonie, głośniki zamontowane w suficie i ścianach sprawiają, że dźwięk oglądanego filmu będzie nadzwyczaj realistyczny. Dzięki czujnikom ruchu sparowanymi z systemem multiroom audio, dźwięk pojawi się tam, gdzie jesteśmy. Dlatego też idąc do kuchni po przekąskę nie ominie nas to, co się dzieje na ekranie. Częścią systemu multimedialnego jest wspomniany wcześniej taras – jeśli przykładowo mieszkańcy oglądają na nim mecz i chcą skoczyć po coś do sypialni, towarzyszący im dźwięk sprawi, że na bieżąco słyszą, jaki jest wynik. 

Głośniki spełniają również rolę odtwarzaczy wiadomości text-to-speech, które mieszkańcy mogą wymieniać między sobą lub wysłuchać, co system ma im do powiedzenia. Dzięki temu nie opuszczą oni domu, kiedy zostało otwarte okno, a zapowiadana jest burza. Dodatkowo, system zna harmonogram odbioru śmieci i wieczorem przypomni domownikom o konieczności przygotowania konkretnych odpadów (np. mieszanych lub bio) na następny poranek.

Zasilanie

Na dachu tego płaskiego domu ustawiono panele fotowoltaiczne, które współpracują z falownikiem naszego partnera strategicznego, marki Fronius. Zapewnia to dodatkową, darmową energię, a w przypadku niespodziewanej przerwy w dostawie prądu, zasilanie przejmuje agregat schowany w ogrodzie.

Kuchnia

Ten projekt pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych w automatyce budynkowej. Jeśli masz nietypowy pomysł, nasi partnerzy na pewno wymyślą, jak go zrealizować. Łatwe życie, w którym odpadają setki domowych obowiązków, gdzie odpoczywamy dłużej i pracujemy mniej jest w zasięgu ręki. Oczywiście, można zdecydować się na klasyczną instalację i samodzielnie zarządzać domem. Jednak nasuwa się jedno pytanie: po co?

Zajrzyj do środka:

Dowiedz się więcej

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A
Bezpłatna wycena projektu

Planuję zrealizować mój projekt z Loxone
i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A
Program partnerski Loxone

Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.