Zautomatyzowany pasywny dom jednorodzinny


22. sierpnia 2022 in Referencje

W tym domu jednorodzinnym zrealizowane zostały wszystkie potrzeby klienta końcowego. Dzięki systemowi Loxone można było zaoferować wiele różnych opcji podczas fazy planowania i samej realizacji projektu. W projekcie tym zintegrowano szeroki wachlarz funkcji, takich jak zarządzanie energią, automatyczne zacienianie, system bezpieczeństwa i wiele innych.

Cele projektu

Jednym z głównych celów klienta było wykorzystanie nadwyżek energii, wody deszczowej i gruntowej w celu osiągnięcia większej efektywności energetycznej w tym domu jednorodzinnym.

Niezbędna była integracja kompleksowego systemu bezpieczeństwa. Zainstalowano elementy kontroli dostępu, a także alarmy zalania, pożaru i włamania. Uzyskano to dzięki kontaktom okiennym i drzwiowym, czujnikom obecności i systemowi monitoringu.

Dom jednorodzinny posiada kompletny system oświetleniowy, który spełnia oczekiwanie klienta, jakim jest posiadanie automatycznego i optymalnego oświetlenia przez cały dzień, bez konieczności martwienia się o jego ręczną regulację.

Główne funkcje domu są zautomatyzowane, ale mogą być w razie potrzeby sterowane za pomocą przycisków i aplikacji Loxone, lokalnie lub zdalnie.

Informacje

Lokalizacja:
Madryt, Hiszpania


Branża:
Mieszkaniowa


Partner Loxone:
Tecnobienestar


Komponenty Loxone:
ModBus Extension
Zacienianie
Energia fotowoltaiczna
Bezpieczeństwo
Oświetlenie

Zarządzanie energią i klimatyzacja

Dzięki systemowi Loxone osiągnięto większą efektywność energetyczną i zoptymalizowane zarządzanie energią. Wykorzystywane są nadwyżki energii i wody, zarówno deszczowej, jak i gruntowej.

W domu zainstalowano fotowoltaiczny system energetyczny, z którego pozyskiwana jest energia. Nadwyżka wyprodukowanej energii jest wykorzystywana do utrzymania optymalnej temperatury basenu oraz do ładowania samochodu elektrycznego. Dzięki systemowi energii fotowoltaicznej automatycznie kontrolowane jest również zacienianie, co pozwala uzyskać pożądany klimat i temperaturę dostosowaną do panujących warunków.

Z drugiej strony, dzięki sprawnemu monitorowaniu za pomocą czujników ultradźwiękowych, wykorzystywana jest deszczówka i wody gruntowe. System ten skupia się na kontrolowaniu poziomu wody w zbiornikach dla lepszego sterowania pompą.Klimatyzacja została zrealizowana poprzez rozszerzenie ModBus, które umożliwia odczyt liczników gazu, prądu czy wody. Jakość powietrza i optymalna wentylacja są utrzymywane przez wymiennik ciepła (sterowanie 0-10V).

Bezpieczeństwo

Właściciel domu jednorodzinnego chciał mieć kompletny system bezpieczeństwa, który działałby autonomicznie.

W celu kontroli dostępu został zainstalowany Intercom. Z systemem zintegrowane są także inne alarmy, które ostrzegają w przypadku zalania lub pożaru.

Kontakty na drzwiach i oknach wykrywają, kiedy są one otwarte. W ten sposób użytkownik może upewnić się, że wszystko jest w porządku zarówno przed wyjściem z domu, jak i podczas jego nieobecności, a także może sprawdzić, czy wszystko jest zamknięte z poziomu aplikacji Loxone.

Dodatkowo, na zewnątrz zainstalowano czujnik detekcji ruchu.

Wnętrze domu
Wnętrze domu
Przycisk Touch Surface
Wnętrze domu
Przycisk Touch
Wnętrze domu

Dowiedz się więcej

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A
Bezpłatna wycena projektu

Planuję zrealizować mój projekt z Loxone
i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A
Program partnerski Loxone

Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.