Ustawa o ocenie – które budynki kryją największy potencjał oszczędności?

Emanuela Weiss
18. maja 2023 in Know How

Ustawa o konieczności oceny budynków to temat, który budzi wiele pytań i niepewności. Nikt z nas nie chce przecież działać wbrew prawu. Czy twój budynek wymaga wyposażenia w systemy automatyki i sterowania? Dlaczego jest to istotne? Zapoznaj się z zapisami ustawy i odkryj system, który sprosta wszystkim zadaniom w twoim budynku. Zapewniamy oszczędności, kontrolę kosztów i troskę o środowisko naturalne. Przygotuj się na wygodę i zgodność z przepisami.

Zapisy ustawy o konieczności oceny budynków

Które budynki należy wyposażyć w systemy automatyki i sterowania? To pytanie, które wielu właścicieli budynków zadaje sobie w związku z wejściem w życie ustawy o ocenie budynków. Według nowych przepisów, do 31 grudnia 2024 r. budynki niemieszkalne

 • z systemem ogrzewania lub połączonym systemem ogrzewania i wentylacji o sumarycznej nominalnej mocy cieplnej ponad 290 kW oraz
 • z klimatyzacją lub połączonym systemem klimatyzacji i wentylacji o nominalnej sumarycznej mocy chłodniczej ponad 290 kW

muszą być wyposażone w system automatyki i sterowania, gdy jest to uzasadnione technicznie i opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia.

W tym kontekście warto zwrócić uwagę na ofertę Loxone – od ponad dekady specjalizujemy się w kompleksowych rozwiązaniach z zakresu automatyki budynkowej.

Dlaczego warto zdecydować się na system automatyki i sterowania Loxone?

Przede wszystkim, inwestycja w nasze rozwiązania zwraca się w mniej niż rok, a oszczędności wynoszące nawet 30% na kosztach energii to już standard. Co więcej, nasz system pozwala na stałe monitorowanie, rejestrowanie, analizowanie i dostosowywanie zużycia energii, co pozwala na efektywną kontrolę kosztów i dbałość o środowisko naturalne.

System Loxone opłaca się szczególnie w przypadku szkół, urzędów, basenów, hoteli i innych instytucji, w których zużycie energii jest szczególnie duże. Nasze rozwiązania pozwalają na dokładną analizę porównawczą efektywności energetycznej budynku oraz wykrywanie utraty wydajności systemów: ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji, przygotowania ciepłej wody użytkowej, oświetlenia wbudowanego, automatyki i sterowania, wytwarzania energii elektrycznej w budynku. Dodatkowo, system umożliwia komunikację i interoperacyjność z połączonymi systemami ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji, przygotowania ciepłej wody użytkowej, oświetlenia wbudowanego, automatyki i sterowania, wytwarzania energii elektrycznej w budynku.

Zwrot inwestycji w Loxone wynosi mniej niż 1 rok

Co wyróżnia system Loxone?

Najważniejszą cechą systemu Loxone jest jego modularność i elastyczność. To znaczy, że można go dostosować do indywidualnych potrzeb każdej instytucji czy przedsiębiorstwa. System Loxone jest także bardzo łatwy w obsłudze i konfiguracji, co oznacza, że nie wymaga dużej wiedzy technicznej ani specjalistycznego oprogramowania.

Jeśli zatem poszukujesz rozwiązania, które pozwoli ci na oszczędność energii, a jednocześnie działa w zgodzie z obowiązującymi przepisami dotyczących konieczności wyposażenia budynków niemieszkalnych w systemy automatyki i sterowania, to system Loxone może być odpowiednim wyborem.

Nie zwlekaj, już dziś zadecyduj o wyposażeniu swojego budynku w Loxone i ciesz się wygodą, kontrolą kosztów i dbałością o środowisko naturalne!

Dowiedz się więcej

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A

Bezpłatna wycena projektu

Planuję zrealizować mój projekt z Loxone
i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A

Program partnerski Loxone

Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.