Turbo zwrot z inwestycji

Realna efektywność energetyczna dzięki automatyzacji z Miniserverem

Dowód koncepcji oszczędności:
Restauracja światowej marki franczyzowej
oszczędza 14 000 kWh energii miesięcznie dzięki Loxone

Od czasu kryzysu energetycznego koszty energii mają duży wpływ na sukces ekonomiczny i rentowność w branży hotelarskiej i gastronomii.

Ten projekt w imponujący sposób ilustruje potencjał oszczędności energii w sieciach gastronomicznych. W restauracji globalnej marki franczyzowej wdrożono m.in. inteligentny system sterowania HVAC, który pozwolił w krótkim czasie i bez utraty komfortu zredukować zużycie energii o 30%, a tym samym znacznie zmniejszyć ślad węglowy.

Fakty

Kraj:

Polska


Oszczędności:

30% = 14 000 zł (miesięcznie, ~14MWh)


ROI:

Poniżej 6 miesięcy


Partner Loxone:

BKW System

Liczby mówią same za siebie
i za środowisko

Oszczędność 14 000 kWh energii miesięcznie oznacza zwrot inwestycji w technologię Loxone w czasie krótszym niż sześć miesięcy.

W przypadku klientów komercyjnych wystarczy niewielka inwestycja, która skutkuje imponującymi oszczędnościami w krótkim czasie.

Gdyby każdy z 40 000 oddziałów sieci restauracji oszczędzał w ten sposób, potencjalne oszczędności wynoszą 560 milionów kWh miesięcznie, co przy cenie energii elektrycznej 1 zł za kWh oznaczałoby miesięczne oszczędności w wysokości 560 milionów złotych. Z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju, to o 229 320 ton CO2 mniej miesięcznie!

W UE 40% zużycia energii i 36% emisji gazów cieplarnianych jest związane z eksploatacją budynków. Firmy takie jak McDonalds, Burger King, KFC, Starbucks i wiele innych wyznaczają wysokie cele w zakresie zrównoważonego rozwoju w całym łańcuchu wartości. Loxone może znacząco przyczynić się do ich szybszego osiągnięcia. Jako producent inteligentnej automatyki budynkowej uważamy więc za swój obowiązek pomagać firmom każdej wielkości w osiągnięciu tych celów.

Większy komfort dla gości
i pracowników

W tym projekcie Loxone dba również o inteligentne sterowanie oświetleniem wewnętrznym i zewnętrznym oraz monitoruje temperaturę, wilgotność i jakość powietrza. Dzięki aplikacji Loxone operator restauracji ma w każdej chwili wgląd w swoje rzeczywiste zużycie energii i gazu.

Loxone łączy wszystkie komponenty w inteligentnym budynku. Liczne otwarte interfejsy sprawiają, że system jest nieskończenie elastyczny. Umożliwia to unikalne w skali światowej, całościowe zarządzanie energią i otwiera liczne potencjały oszczędności energii. Inni dostawcy mówią o tym, my mamy działające rozwiązanie dla każdego projektu i każdego wymagania.

Bezpłatna konsultacja

Skonsultuj się z nami w sprawie swojego projektu lub zostań Partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A
Bezpłatna wycena projektu

Planuję zrealizować mój projekt z Loxone
i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A
Program partnerski Loxone

Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.