Turbo zwrot z inwestycji w oszczędności

Jaki jest typowy okres zwrotu z działań oszczędnościowych? Kilka lat. Turbo ROI zamienia je w miesiące!

Dowód koncepcji oszczędności:
Restauracja światowej marki franczyzowej
oszczędza 14 000 kWh energii miesięcznie dzięki Loxone

Od czasu kryzysu energetycznego koszty energii mają duży wpływ na sukces ekonomiczny i rentowność w branży hotelarskiej i gastronomii.

Ten projekt w imponujący sposób ilustruje potencjał oszczędności energii w sieciach gastronomicznych. W restauracji globalnej marki franczyzowej wdrożono m.in. inteligentny system sterowania HVAC, który pozwolił w krótkim czasie i bez utraty komfortu zredukować zużycie energii o 30%, a tym samym znacznie zmniejszyć ślad węglowy.

Fakty

Kraj:

Polska


Oszczędności:

30% = 14 000 zł (miesięcznie, ~14MWh)


ROI:

Poniżej 6 miesięcy


Partner Loxone:

BKW System

Liczby mówią same za siebie
i za środowisko

Oszczędność 14 000 kWh energii miesięcznie oznacza zwrot inwestycji w technologię Loxone w czasie krótszym niż sześć miesięcy.

W przypadku klientów komercyjnych wystarczy niewielka inwestycja, która skutkuje imponującymi oszczędnościami w krótkim czasie.

Gdyby każdy z 40 000 oddziałów sieci restauracji oszczędzał w ten sposób, potencjalne oszczędności wynoszą 560 milionów kWh miesięcznie, co przy cenie energii elektrycznej 1 zł za kWh oznaczałoby miesięczne oszczędności w wysokości 560 milionów złotych. Z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju, to o 229 320 ton CO2 mniej miesięcznie!

W UE 40% zużycia energii i 36% emisji gazów cieplarnianych jest związane z eksploatacją budynków. Firmy takie jak McDonalds, Burger King, KFC, Starbucks i wiele innych wyznaczają wysokie cele w zakresie zrównoważonego rozwoju w całym łańcuchu wartości. Loxone może znacząco przyczynić się do ich szybszego osiągnięcia. Jako producent inteligentnej automatyki budynkowej uważamy więc za swój obowiązek pomagać firmom każdej wielkości w osiągnięciu tych celów.

Większy komfort dla gości
i pracowników

W tym projekcie Loxone dba również o inteligentne sterowanie oświetleniem wewnętrznym i zewnętrznym oraz monitoruje temperaturę, wilgotność i jakość powietrza. Dzięki smart meteringu i aplikacji Loxone, właściciel restauracji ma stały wgląd w bieżące zużycie energii i gazu.

Turbo ROI: Jak uzyskać szybki zwrot z oszczędności?

Turbo zwrot z inwestycji poprzez automatyzację z Miniserverem

Efektywne i kompleksowe zarządzanie energią

Zarządzanie energią to coś więcej niż wydajne ogrzewanie. Więcej niż instalacja fotowoltaiczna na dachu czy wentylacja z odzyskiem ciepła. Prawdziwa efektywność energetyczna ma miejsce tylko wtedy, gdy wszystkie te elementy współpracują ze sobą w sposób zautomatyzowany. Tylko wtedy można w pełni wykorzystać potencjał oszczędności energii.

W celu wizualizacji i optymalizacji wszystkich przepływów energii, twój budynek potrzebuje centralnego sterowania – Miniservera Loxone. Łączy on wszystkie komponenty energetyczne budynku i zapewnia, że pracują tak wydajnie, jak to możliwe, zarówno indywidualnie, jak i w interakcji. Główną zaletą tego rozwiązania jest to, że jest to prosty system mający zastosowanie do każdego budynku i wszystkich obszarów jego zarządzania.

Inteligentne zarządzanie energią w aplikacji Loxone
Poznaj swoje potrzeby energetyczne

Pierwszym krokiem jest poznanie zużycia energii w budynku. Możemy pomóc w pomiarze i analizie zużycia energii.

Poznaj swoje potrzeby energetyczne

Pierwszym krokiem jest poznanie zużycia energii w budynku. Możemy pomóc w pomiarze i analizie zużycia energii.

Inteligentne zarządzanie energią w aplikacji Loxone
Zmniejsz podstawowe zużycie energii

Drugim krokiem jest zmniejszenie podstawowego zużycia energii elektrycznej – energii, która zapewnia codzienne funkcjonowanie budynku.

Grafika przedstawiająca zużycie energii w budynku
Optymalizacja

Na koniec należy przyjąć strategiczne podejście. Dzięki naszej pomocy możesz przesunąć zużycie energii na okresy, w których jest ona tańsza lub darmowa (na przykład poprzez inteligentne zarządzanie energią z PV).

Optymalizacja zużycia energii

Przemysł

Budynki mieszkalne

Hotele i restauracje

Bezpłatna konsultacja

Skonsultuj się z nami w sprawie swojego projektu lub zostań Partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A
Bezpłatna wycena projektu

Planuję zrealizować mój projekt z Loxone
i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A
Program partnerski Loxone

Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.