Zarządzasz obiektem na wynajem? Loxone i Roomadmin to rozwiązanie dla ciebie!

Samanta Weiss
17. kwietnia 2024 in Technologie

Zarządzanie obiektami noclegowymi to nie lada wyzwanie. Uszczęśliwienie klientów pod względem wygody, funkcjonalności pokoju oraz równoczesna koordynacja pracy serwisantów, pokojowych, restauracji i wszystkich innych podzespołów wymaga dużej dozy koordynacji i cierpliwości osób zarządzających. Na szczęście nie trzeba już się wszystkim zajmować osobiście – gro zadań może przejąć Roomadmin, dzięki czemu personel skupi się w 100% na gościach. Właśnie oddano pierwszy obiekt zmodernizowany z Loxone i Roomadmin.

Inteligentna automatyka Loxone i wszechwiedzący system zarządzający obiektami na wynajem? To musi się udać! Partner Loxone z Kołobrzegu – Akmilus – właśnie zrealizował pierwszy taki projekt. Spoiler alert: wyszło świetnie!

Roomadmin to platforma, która pozwala osobom zarządzającym hotelami czy apartamentami na wynajem zoptymalizowanie funkcjonowania swojego obiektu. Przejmuje większość zadań administracyjnych i zapewnia płynne przejście pomiędzy kolejnymi gośćmi. Ma oko na zaplanowane rezerwacje, dzięki czemu obiekt działa w sposób oszczędny, równocześnie zapewniając klientom doświadczenie, którego oczekują.

Interfejs platformy Roomadmin © Roomadmin

Co można z łatwością zrealizować?

Elastyczne zarządzanie

Cały biznes pod kontrolą za jednym kliknięciem – zarządzaj rezerwacjami, naprawami i sprzątaniem za pomocą aplikacji na telefon lub tablet. Masz również bezpośredni kontakt z gośćmi oraz personelem.

Dostęp

Gość dostaje poprzez email lub sms wiadomość z jednorazowym kodem dostępu na okres rezerwacji, który umożliwia zameldowanie o dowolnej porze, a także eliminuje zagrożenie zgubienia klucza. System automatycznie generuje i wysyła kod dostępu, dzięki czemu mamy o jedną pozycję mniej na naszej liście rzeczy do zrobienia.

Ekologicznie i komfortowo

System ma oko na system rezerwacji i wie, kiedy przełączyć się na tryb ekologiczny, a kiedy na komfortowy. Jeśli obiekt stoi pusty, wszystkie podsystemy spełniają minimum swoich funkcji, nie generując niepotrzebnych kosztów. Przed przyjazdem gościa pokój jest przygotowywany na wygodny pobyt, a po jego wyjeździe – system ponownie przełącza się w oszczędny tryb. W przypadku wystąpienia rezerwacji tego samego dnia, system uwzględnia ten stan i odpowiednio dostosowuje parametry.

Współpraca z liderami rynku

Jeśli udostępniasz swój obiekt na platformach typu booking.com czy airbnb.com, to Roomadmin sprawdzi się wyśmienicie. Co więcej, możliwa jest integracja ze stroną internetową lub profilem na Facebooku, co oferuje szerokie możliwości marketingowe i optymalizację wypełnienia hotelowego systemu rezerwacji.

Proste i bezpieczne płatności

Obsługa płatności obejmuje przelewy, płatności kartą oraz BLIK – tak, jak życzy sobie tego klient. Dodatkowo, masz możliwość dodawania kodów rabatowych czy voucherów – to prawdziwe płatności od A do Z.

Spersonalizowana opieka

Roomadmin oferuje partnerom Loxone i ich klientom dedykowaną osobę kontaktową, która jest dostępna 24/7 w razie wystąpienia problemów lub pytań. Koniec z czekaniem na połączenie z obsługą klienta!

Gwarancja sukcesu dzięki współpracy Loxone z Roomadmin

Jaki jest klucz do ostatecznego sukcesu? Połączenie Loxone z Roomadmin! Każdy, kto korzysta z Loxone, np. w domu, wie, jak wiele zadań przejmuje Miniserver. Budynek, który zarządza sam sobą na podstawie ciągłej analizy zmieniających się parametrów to nie futurystyczny wymysł, ale świetnie funkcjonujące rozwiązanie dostępne dla każdego. Dzięki elastyczności komponentów Loxone nie tylko domy, ale także biura, magazyny, a przede wszystkim energochłonne hotele mogą wyciągnąć ogromne korzyści z takiego rozwiązania. Wygodny, ale bezpieczny dostęp, oszczędność zasobów, ograniczenie manualnych zadań do minimum – to codzienność każdego użytkownika Loxone. Roomadmin z kolei ułatwia codzienną pracę oraz optymalizuje wykorzystanie obiektu na wynajem, odciążając personel. Czego chcieć więcej?
Wnętrze pokoju hotelowego

Efekt integracji systemu automatyki budynkowej Loxone z systemem rezerwacyjnym roomadmin.pl okazał się lepszy, niż zakładałem. W obiektach apartamentowych, w których odbyła się ta realizacja podniosła się efektywność zarządzania energią. Apartamenty przełączają się w stan gotowości zawsze z odpowiednim wyprzedzeniem przed przyjazdem gości i wchodzą w stan uśpienia, kiedy pobyt się zakończy. System uwzględnia również przyjazdy dzień po dniu i w takim przypadku utrzymuje odpowiednią temperaturę. Dodatkowo, wdrożyliśmy sterowanie temperaturą ciepłej wody, która jest podgrzewana tylko wtedy, kiedy w obiekcie zostanie wykryta obecność lub jest aktywna rezerwacja. Na czas pobytu gość dostaje indywidualny kod dostępu, który wygasa po wyjeździe. Informacja ta jest wysyłana do gościa z odpowiednim wyprzedzeniem za pomocą wiadomości mailowej lub sms. Połączenie zarządzania rezerwacjami, dostępem i ogrzewaniem pozwoliło na w pełni automatyczną obsługę gości.

mgr inż. Grzegorz Sulimka

Gold Partner Loxone, Akmilus

Co dalej?

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A

Bezpłatna wycena projektu

Planuję zrealizować mój projekt z Loxone i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A

Program partnerski Loxone

Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.