Kameralne osiedle w Mikołowie postawiło na energooszczędne domy z systemem Loxone

Emanuela Weiss
10. września 2021 in Referencje

W Mikołowie na Śląsku powstaje wyjątkowe osiedle składające się z trzech nowoczesnych domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Otoczone łąkami i lasami, komfortowe domy mają stanowić idealne miejsce do rozpoczęcia nowego etapu życia dla młodych rodzin. Domy będą wyposażone w system Loxone, który wesprze domowników w zarządzaniu funkcjami i urządzeniami domu.

Domy 5E to firma deweloperska rozwijająca koncepcję domu Kompaktt 5E Premium, który ma stać się pierwszym domem dla młodych rodzin. Domy powstają w oparciu o pięć zasad projektowania: estetyka, ergonomia, energooszczędność, e-dom i elastyczność – stąd nazwa firmy Domy 5E.

Domy jednorodzinne budowane aktualne w Mikołowie charakteryzują się kompaktową bryłą, wysoką energooszczędnością i bardzo dużym komfortem. Każdy dom będzie posiadał własny ogród i trzy miejsca parkingowe. W skład startowego pakietu wyposażenia wejdzie: Miniserver, okablowanie w technologii Loxone Tree, tablet z zainstalowaną aplikacją Loxone, klawiatura kodowa NFC Code Touch na drzwiach wejściowych, kilka przycisków Loxone Touch i czujniki obecności.

System Loxone będzie również odpowiedzialny za inteligentne sterowanie roletami, markizą, rekuperacją, alarmem, dostępem do budynku, oświetleniem i ogrzewaniem podłogowym.

O bezpieczeństwo domowników zadbają kamery podłączone do systemu Loxone, syrena alarmowa, czujniki dymu, ruchu, kontaktrony okienne i drzwiowe, a także czujnik temperatury umieszczony w przycisku Touch.

Fakty

Lokalizacja:
ul. Miętowa, Mikołów (woj. śląskie)


Planowana data ukończenia projektu:
II kwartał 2022 roku


Powierzchnia całkowita jednej działki:
ok. 250 m2


Powierzchnia mieszkalna jednego obiektu:
105,32 m2


Deweloper:
Domy 5E (www.domy5e.pl)


Partner Loxone:
Pracownia instalacyjna Paweł Uszok

Domy 5E - ogród

W związku z tym, że system Loxone jest bardzo łatwy w rozbudowie, mieszkańcy będą mieli możliwość rozszerzenia swojego inteligentnego domu o nowe funkcje i produkty. Inwestor wymienia na swojej stronie m.in. automatyczne oświetlenie ogrodu, podlewanie trawnika, system audio i montaż produktów z bezprzewodowej serii Air. Jest to jednak tylko ułamek możliwości, jakie oferuje system automatyki domowej Loxone.

„W domach Kompaktt 5E Premium zdecydowaliśmy się zainstalować system Loxone. Na naszą decyzję miał wpływ m.in. fakt, że Loxone ma w swojej ofercie przewodowe rozwiązanie. Firma cieszy się światową reputacją i posiada swój oficjalny showroom w niedalekim Bytomiu.”
Jolanta Nir

Prezes Zarządu i współzałożycielka firmy, Domy 5E (www.domy5e.pl)

„Wybraliśmy inteligentną instalację elektryczną, ponieważ umożliwia ona integrację funkcji i urządzeń domowych przy jednoczesnym wykorzystaniu minimalnej ilości elementów sterujących i oprogramowania. Nasi klienci docenią przede wszystkim funkcjonalność swojego nowego domu, łatwość użytkowania, a także możliwość dostosowania budynku do własnych preferencji.”

Tomasz Grzybowski

Kierownik Projektu i współzałożyciel firmy, Domy 5E (www.domy5e.pl)

Domy 5E Rzuty

Inteligentny system sterowania domem w połączeniu z minimalistycznym stylem domu, dużymi oknami zapewniającymi dostatek naturalnego światła (okno HS widoczne na głównym zdjęciu ma 5 metrów szerokości), ciekawymi rozwiązaniami oszczędzającymi przestrzeń i energię to przepis na pożądaną nieruchomość. Wszystkie trzy powstające w Mikołowie domy znalazły już nowych właścicieli. Jednak deweloper podkreśla, że to dopiero początek domów 5E. W planach są kolejne realizacje na większą skalę.

Partner Loxone: Pracownia instalacyjna Paweł Uszok

Realizacji inteligentnej instalacji osiedla podjęła się firma Pracownia instalacyjna Paweł Uszok z Mikołowa – Silver Partner Loxone. Wymagania były wysokie. Projekt zakładał budowę domów o powierzchni ok. 105 m2 wyposażonych w szereg rozwiązań stosowanych w luksusowych willach. Jednym z tych rozwiązań był system automatyki domowej integrujący budynek w jedną spójną całość. Dodatkowo system miał pozwalać na swobodną integrację i rozbudowę w przyszłości bez konieczności ingerowania w wykończenie budynku.

„Jako instalator systemów automatyki przemysłowej słyszałem już o systemie Loxone. Inwestor również sugerował to rozwiązanie. Po zapoznaniu się z możliwościami Miniservera Loxone wybór był prosty. Tak właśnie zaczęła się nasza współpraca z Loxone, który udowodnił, że rozwiązania najwyżej jakości, do tej pory dedykowane dla wysokobudżetowych projektów, sprawdzają się również w mieszkaniach oraz niewielkich domach jednorodzinnych.”
Paweł Uszok

Silver Partner Loxone, Pracownia instalacyjna Paweł Uszok

Spodobał ci się ten projekt?

Ikona elektryk
Jesteś deweloperem?

Chcesz dowiedzieć się więcej o systemie Loxone lub masz projekt, który chciałbyś z nami zrealizować? Zapisz się na niezobowiązujące webinarium wprowadzające lub od razu wyszukaj partnera Loxone, który wykona dla ciebie instalację.

Ikona łopata

Budujesz lub remontujesz?

Dla osób rozważających inteligentną instalację elektryczną w swoim domu lub mieszkaniu organizujemy bezpłatne prezentacje systemu Loxone. Oferujemy również bezpłatne konsultacje i kalkulacje projektu.