Luksusowy apartamentowiec w centrum Bratysławy z Loxone w standardzie

Samanta Weiss
2. sierpnia 2023 in Referencje

Nowopowstający kompleks mieszkaniowy Liget łączy w sobie doskonałą lokalizację, widok na Bratysławę i najnowocześniejszą technologię. Wkrótce zakończy się jego budowa, a jego wyjątkowość rozpocznie nowy etap historii budownictwa mieszkaniowego na Słowacji. Zostanie to dodatkowo wyeksponowane przez system Loxone, który deweloper wybrał jako standard dla mieszkań. Jakie korzyści przyniesie to mieszkańcom?

​Nowa historia budownictwa mieszkaniowego

Nowopowstający projekt Liget w pobliżu Ogrodu Janka Krala oferuje szeroki wachlarz korzyści, które docenią nabywcy apartamentów. Jak twierdzi deweloper VSD Developement, jest to wizjonerskie osiedle zaprojektowane specjalnie dla osób poszukujących najwyższego standardu życia w słowackiej stolicy. Na tych fundamentach planuje zbudować nową historię budownictwa!

Informacje

Lokalizacja:
Bratysława, Słowacja


Partner Loxone
WVA, s. r. o.


Deweloper
VSD Developement
Strona internetowa: www.liget.sk


Rozwiązania Loxone:
Oświetlenie
Ogrzewanie/chłodzenie
Zacienianie

Loxone w standardzie

Loxone kontroluje łącznie 91 apartamentów z oświetleniem, ogrzewaniem/chłodzeniem, zacienianiem i ochroną przeciwpożarową w standardzie. System rejestruje informacje z przycisków Loxone Touch, które są wyposażone w czujniki temperatury i wilgotności. Zintegrowano również czujniki obecności umieszczone na suficie, czujniki zalania monitorujące wyciek wody oraz stację pogodową znajdującą się w części wspólnej. Oprócz przycisków na ścianie, mieszkańcy mogą kontrolować mieszkania w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji Loxone. Miniserver Loxone jest odpowiedzialny za wszystkie funkcje jako mózg instalacji, którą można w każdej chwili rozszerzyć o nowe rozwiązania wraz ze zmieniającymi się wymaganiami klientów.

Inteligentne zacienianie zapewnia zarówno komfort, jak i prywatność

Ciekawą cechą budynku jest zróżnicowana wysokość kondygnacji, która waha się od 2,6 do 3,5 metra. Ten ciekawy wybór architektoniczny powoduje jednak łatwe przegrzewanie się wnętrza przez ogromne szklane powierzchnie oraz potencjalnie zmniejsza poczucie prywatności mieszkańców. Standard wykończenia obejmuje zewnętrzne, jednolite kolorystycznie zacienianie, które jest w pełni zautomatyzowane przez Loxone. Zapobiega ono przegrzewaniu się wnętrza w miesiącach letnich, a zimą ciepło słoneczne ogrzewa mieszkania. Lokatorzy mają również zapewnioną prywatność oraz mogą ręcznie interweniować w sterowanie w dowolnym momencie za pomocą aplikacji lub przycisków na ścianie.

Wnętrze apartamentu
Wnętrze apartamentu wieczorem

Kto stoi za tym prestiżowym projektem?

Popyt na nowobudowane luksusowe apartamenty na Słowacji jest wciąż bardzo wysoki, a kupujących nie zniechęcają wysokie ceny. Największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście Bratysława. Liget oferuje wygodne życie i widok na panoramę stolicy, co sprawiło, że obiekt znalazł się w centrum zainteresowania wielu znanych osobistości. Za jego wstępnym projektem stał doświadczony architekt Ľubomír Závodný, który starał się wyeksponować pełny potencjał obiektu i zbudować rezydencję najwyższej klasy. Budowa odbyła się pod czujnym okiem Petera Marhuli, dyrektora generalnego VSD Developement.

Aby spełnić wymagania najbardziej wymagających klientów, konieczne jest zapewnienie wysokiego komfortu życia. Dlatego Liget jest naszpikowany zaawansowaną technologią, a standard wykonania przewyższa ofertę naszych konkurentów z Bratysławy. Inteligentne okablowanie zapewnia de facto autonomiczną pracę jednostki mieszkalnej, przy czym funkcje manualne zawsze są na wyciągnięcie ręki.
Peter Marhula

Generalny Kierownik Projektu i Generalny Wykonawca LIGET

Obiekt z zewnątrz

Zajrzyj do wnętrza obiektu

Wnętrze apartamentu z widokiem na Bratysławę
Taras z widokiem na Bratysławę
Wnętrze apartamentu wieczorem
Wnętrze apartamentu

(c) Zdjęcia: VSD Developement

Dowiedz się więcej

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A

Bezpłatna wycena projektu

Planuję zrealizować mój projekt z Loxone i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A

Program partnerski Loxone

Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.