Jak wybrać odpowiednie głośniki multiroom?

Weronika Nocny
31. marca 2023 in Technologie

W systemie multiroom oferujemy głośniki firmy Quadral, które swoim znakomitym brzmieniem spełnią wymagania wszystkich miłośników wysokiej jakości dźwięku. Precyzyjna konstrukcja z użyciem najlepszych materiałów powodują bezkonkurencyjny stosunek ich jakości do ceny. W połączeniu z Audioserverem Loxone pomogą zautomatyzować każdy budynek do synchronicznej perfekcji. W tym wpisie podsumowaliśmy krótko najważniejsze fakty i porównaliśmy najnowsze głośniki z naszej oferty.

Podstawowe fakty o produktach

WALL Speaker

WALL Speaker

Wygląda świetnie, a brzmi jeszcze lepiej

Uniwersalny głośnik dwudrożny, który został zaprojektowany specjalnie do użytku na ścianach. Dzięki zintegrowanemu uchwytowi ściennemu można go zainstalować zarówno w pionie, jak i w poziomie. Doskonale wpasuje się do każdego wnętrza.

Satellite Speaker IP64 Passiv

Satellite Speaker IP64 Passive

Doskonały dźwięk z elastycznym montażem

Ciesz się doskonałym dźwiękiem gdziekolwiek jesteś. Głośnik Satellite Speaker IP64 Passive nadaje się nie tylko do wnętrz, ale dzięki certyfikatowi IP64 sprawdzi się również na zewnątrz, np. w ogródku restauracyjnym lub na tarasie domku letniskowego. Dzięki różnym możliwościom montażu i elastycznemu kątowi nachylenia bezproblemowo spełnia indywidualne wymagania każdego projektu.

Satellite Speaker IP64 Passiv
Install Speaker 7 Passive

Install Speaker 7 Passive

Perfekcyjne doznania akustyczne

Wbudowany głośnik Install Speaker 7 Passive imponuje niezwykle równą i szeroką dyspersją dźwięku, która zapewnia niesamowite brzmienie. W porównaniu do swojego poprzednika, ten głośnik Loxone charakteryzuje się bogatym basem o nawet czterokrotnie większej mocy wyjściowej, konstrukcją z pojedynczą ramką o 50% większej powierzchni membrany i jest znakomicie zgrany do współpracy z Audioserverem Loxone.

Install Speaker 10

Install Speaker 10 Passive

Aby w pełni cieszyć się dźwiękiem

Install Speaker 10 Passive to wysokiej jakości głośnik do wbudowania, który mimo kompaktowej konstrukcji posiada 10-calowy przetwornik niskotonowy. Jego membrana Altima jest sprawdzonym rozwiązaniem z wielokrotnie nagradzanej serii „Aurum” i „Chromium” firmy Quadral. Połączenie aluminium, tytanu i magnezu zapewnia wysoką wierność odtwarzania, niskie zabarwienie dźwięku, delikatną dynamikę i wysokie oddanie szczegółów.

Install Speaker 10

Gdzie i który głośnik wybrać?

Podsumowując, jeśli projektujesz nowy budynek lub planujesz gruntowny remont, głośniki Install Speaker 7 lub 10 Passive są naszym rekomendowanym rozwiązaniem ze względu na ich optymalną integrację z wnętrzem i doskonałą dyspersję dźwięku. Można je ukryć w sufitach, stropach, ścianach i meblach, a maskownicę można pomalować tak, aby pasowała do dowolnego projektu. Rozmieść głośniki tak, aby dźwięk rozchodził się równomiernie, dzięki czemu w pomieszczeniu nie będzie niepożądanych różnic w głośności. Dowiedz się, jak je ustawić, poniżej. Zachęcamy również do kontaktu z nami w przypadku jakichkolwiek pytań w każdym momencie. 

W przeciwnej sytuacji, jeśli nie masz możliwości lub nie chcesz instalować wbudowanych głośników, głośnik WALL Speaker można wykorzystać w tych pomieszczeniach. Świetnie wtapia się w otoczenie i może być umieszczony w dowolnym miejscu, a dźwięk nadal będzie znakomity. Z kolei głośnik Satellite Speaker IP64 Passive posiada klasę wodoszczelności IP64 i trwałą konstrukcję, dzięki czemu idealnie nadaje się do użytku na zewnątrz i w wilgotnych miejscach, takich jak sauny, piwnice, bary i ogrody. Ponadto głośniki Satellite mają praktycznie nieograniczone możliwości instalacji, ponieważ można je montować w pionie, poziomie, a nawet przechylać dzięki elastycznemu wspornikowi.

Ściąga: ile głośników potrzebuję?

od 1 do 10 m2 – 1 głośnik
od 11 do 30 m2 – 2 głośniki
od 31 do 60 m2 – 4 głośniki
od 61 m2 – 6 głośników
od 81 m2 – 8 głośników
od 101 m2 – 10 głośników

Kluczowe argumenty

Dlaczego warto kupić głośnik Install Speaker 7 Passive?

Install Speaker 7 Passive to rozwiązanie dla każdego, kto szuka głośnika wysokiej jakości ze świetnym stosunkiem ceny do jakości. Został on nagrodzony przez Litemagazin oraz otrzymał najwyższe oceny od ekspertów spośród głośników sufitowych i ściennych. 

 • do użytku wewnętrznego
 • doskonały stosunek ceny do jakości
 • mały rozmiar

Dlaczego warto kupić głośnik Install Speaker 10 Passive? 

Głośnik Install Speaker 10 korzysta z ponad 50-letniego doświadczenia w branży hi-fi firmy Quadral i jest wyposażony w sztandarową membranę Altima, która jest znana pośród wszystkich entuzjastów hi-fi i audio oraz zdobyła wiele nagród w serii Aurum i Chromium. Wprowadź swoją przestrzeń na nowy poziom za pomocą absolutnie doskonałego dźwięku, który sprawdził się już w tysiącach projektów i zapewnia jedyne w swoim rodzaju wrażenia. 

 • do użytku wewnętrznego
 • faworyt wśród klientów
 • membrana Altima

Dlaczego warto kupić WALL Speaker?

WALL Speaker to idealne rozwiązanie, gdy nie masz możliwości instalacji wbudowanych głośników, lub jeśli chcesz zintegrować wysokiej klasy dźwięk stereo w pomieszczeniach na ścianie lub półce – on wszędzie brzmi dobrze! Głośnik wykonany jest z wysokiej jakości materiału, który gwarantuje najlepszą charakterystykę dźwięku.

 • do użytku wewnątrz pomieszczeń
 • możliwość montażu zarówno w pionie, jak i w poziomie
 • solidna konstrukcja

Dlaczego warto kupić Satellite Speaker IP64 Passive?

Jeśli nie masz możliwości zamontowania głośników do zabudowy lub jeśli chcesz zintegrować najwyższej klasy dźwięk stereo w obszarze zewnętrznym lub wilgotnym, jednocześnie mając do dyspozycji łatwą instalację, solidną obudowę oraz elastyczne opcje montażu, jest to idealne, wszechstronne rozwiązanie dla ciebie.

 • do użytku wewnętrznego i zewnętrznego
 • stereo
 • stopień ochrony IP64

Dane techniczne

Tabela dane techniczne

Dowiedz się więcej

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A

Bezpłatna wycena projektu

Planuję zrealizować mój projekt z Loxone
i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A

Program partnerski Loxone

Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.