Inteligentny pomocnik ogrodowy: 7 zaleceń dla ogrodu w wersji smart

Daniel Gahleitner
5. kwietnia 2023 in Know How

Pielęgnacja imponującej zieleni czy nastrojowe oświetlenie – Miniserver Loxone może podjąć się wielu zadań w każdego rodzaju ogrodzie, dzięki czemu mieszkańcy otrzymują możliwość, aby cieszyć się wolnym czasem na świeżym powietrzu. Dziś przedstawiamy nasze wskazówki dla inteligentnego ogrodu.

 

01 Inteligentne nawadnianie

Jak wie każdy ogrodnik (również amator), podlewanie powinno odbywać się w określonych warunkach. Dzięki Loxone, podlewanie twojego ogrodu może być inteligentnie zautomatyzowane w oparciu o indywidualne wymagania, również w zależności od pory dnia i pogody. Ponadto, dzięki bezpłatnej aplikacji Loxone masz wszystko pod kontrolą i możesz np. uruchomić dodatkowe podlewanie lub zmienić czas jego trwania – nawet zdalnie.

Inteligentne nawadnianie jest jednak korzystne nie tylko dla ogrodu. Dzięki niezliczonym możliwościom, Loxone jest również idealnym rozwiązaniem automatyzacji, jeśli chodzi o nawadnianie w rolnictwie, na boiskach lub terenach zielonych i nie tylko.

Inteligentne nawadnianie
Nasza wskazówka: wszystkie szczegóły dotyczące integracji automatyki w ogrodzie znajdziesz w zakładce „Automatyczne nawadnianie”.

02 Kontrola zbiornika wody

Woda deszczowa zgromadzona w zbiorniku może być wykorzystana do oszczędnego podlewania ogrodu. Dzięki Loxone możesz odczytać aktualny poziom napełnienia zbiornika w aplikacji Loxone. Ponadto, otrzymujesz powiadomienie, gdy poziom wody jest niski oraz możesz ustawić minimalny poziom wody, przy którym pompa automatycznie się wyłączy.

Nasza wskazówka: dowiedz się wszystkich szczegółów na temat monitorowania zbiornika wody, w tym przykładowej konfiguracji Loxone Config, w naszym artykule „Automatyczny pomiar poziomu napełnienia cysterny”.

 

 

03 Nastrojowe oświetlenie

Odpowiedni nastrój ma ogromne znaczenie nie tylko we wnętrzach. Oświetlenie ogrodu wieczorem lub w nocy tworzy atmosferę bezpieczeństwa oraz przytulny nastrój. Miniserver wie, kiedy robi się ciemno, co oznacza, że inteligentne oświetlenie zewnętrzne jest aktywne tylko wtedy, gdy ma to sens. Inteligentne oświetlenie można zintegrować niemal wszędzie – czy to na ścianie domu, wzdłuż ścieżek ogrodowych, na tarasie lub w basenie .

Nastrojowe oświetlenie

© Federer

Nasza wskazówka: w naszym artykule „Inteligentne oświetlenie zewnętrzne” odkryjesz, jak najlepiej stworzyć konfigurację oświetlenia zewnętrznego.

04 Perfekcyjny dźwięk w ogrodzie

Niezależnie od tego, czy w ogrodzie wolisz cieszyć się relaksującym odpoczynkiem, czy urządzać legendarne imprezy – Audioserver Loxone zawsze zapewni odpowiednią muzykę. W połączeniu z naszym głośnikiem Satellite, świetny dźwięk jest gwarantowany w każdym ogrodzie. Ten głośnik zewnętrzny jest nie tylko wodoodporny, ale także dzięki elastycznemu uchwytowi można go zawsze zamontować w pożądanym miejscu.

Gdy impreza w ogrodzie już trwa, często nie zauważasz, kiedy nowi goście pojawiają się przy drzwiach wejściowych. Dzięki rozwiązaniu Loxone usłyszysz dźwięk dzwonka gdziekolwiek jesteś. 

Perfekcyjny dźwięk w ogrodzie

System nagłośnienia na tarasie służy również bezpieczeństwu. Jeśli ktoś nieproszony wtargnie na posesję, przez wszystkie głośniki odtwarzany jest sygnał alarmowy. W ten sposób przyciąga się również uwagę sąsiadów, a włamywacz ucieka.

05 Ogrzewanie szklarni

Ogrzewanie szklarni

© Hufsky Photography

Który ogrodnik tego nie zna: pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie, a ty boisz się o swoje rośliny w szklarni. Dzięki Loxone można łatwo przeciwdziałać temu problemowi. Jeśli szklarnia jest wyposażona w ogrzewanie podłogowe, Loxone optymalnie reguluje klimat wewnętrzny w zależności od potrzeb roślin.

06 Zautomatyzowane markizy

W ogrodzie pozbawionym naturalnego źródła cienia nie może zabraknąć markizy. Dzięki niej można łatwo zwiększyć zacienioną powierzchnię. Miniserver Loxone przejmuje sterowanie markizą w zależności od pozycji słońca. W razie potrzeby można również nią sterować ręcznie, np. za pomocą Remote Air lub bezpłatnej aplikacji Loxone App.

Zautomatyzowana markiza
Zautomatyzowana markiza
W ogrodzie pozbawionym naturalnego źródła cienia nie może zabraknąć markizy. Dzięki niej można łatwo zwiększyć zacienioną powierzchnię. Miniserver Loxone przejmuje sterowanie markizą w zależności od pozycji słońca. W razie potrzeby można również nią sterować ręcznie, np. za pomocą Remote Air lub bezpłatnej aplikacji Loxone App.

07 Inteligentne sterowanie basenem

Marzeniem wielu osób jest posiadanie własnego basenu w ogrodzie. Jednak utrzymanie go w czystości, konserwacja, pilnowanie poziomu środków chemicznych itp. może zabierać dużo czasu i energii. Dzięki Loxone ten wysiłek jest jednak wielokrotnie zmniejszony.

Wspólnie z firmą Peraqua opracowaliśmy AquaStar Air – nowoczesny 6-drożny zawór płukania wstecznego zapewnia w pełni automatyczne i inteligentne sterowanie basenem. Ponadto Aquastar Air posiada liczne interfejsy, dzięki którym można w prosty sposób sterować oświetleniem oraz pokrywą basenową lub ogrzewać czy schładzać basen do pożądanej temperatury w dowolnym momencie i wiele więcej.

Inteligentne sterowanie basenem

© Woodtli Schwimmbadtechnik GmbH

Dowiedz się więcej

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A

Bezpłatna wycena projektu

Planuję zrealizować mój projekt z Loxone
i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A

Program partnerski Loxone

Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.