Pomiar poziomu wody

Use Casesvg>

Opis:

Zamiast wody pitnej, do podlewania ogrodu, czyszczenia samochodu, systemu nawadniania na boisku piłkarskim, spłukiwania toalety lub napełniania basenu możemy wykorzystać wodę deszczową. Woda pitna jest drogim towarem. Koszty jej wydobycia i przetwarzania są wysokie. Wykorzystywanie wody pitnej do wyżej wymienionych czynności byłoby marnotrawstwem zasobów naturalnych i finansowych.

Cysterna wodna może posłużyć nam jako pojemnik zbiorczy i miejsce magazynowania wody deszczowej. Dzięki temu możemy podlewać ogród, umyć auto i wykonywać inne czynności w sposób oszczędny. Podstawową funkcją jest tutaj automatyczny pomiar poziomu z funkcją ostrzegania. W naszym przykładzie pokazujemy, jak inteligentny wskaźnik poziomu wody można zintegrować z projektem Loxone.

Rozwiązanie:

Za pomocą Loxone Config pomiar poziomu wody w cysternie i funkcję ostrzegania można zaimplementować w ciągu kilku minut.

Cysterna jest monitorowana przez czujnik ultradźwiękowy umieszczony na pokrywie zbiornika wody. Czujnik posiada zintegrowany przetwornik 0-10 V. Możesz więc określić, w którym obszarze należy zmierzyć poziom wody (tutaj: 0–400 cm). Co 60 minut czujnik ultradźwiękowy mierzy poziom w cysternie i przekazuje informacje do Miniservera. Aby odczyty poziomu wody były prawidłowe, należy dokonać zmian w ustawieniach korekcji, żeby dostosować sygnał 0-10V na odpowiednią odległość.
Po osiągnięciu krytycznego poziomu wody (poniżej 50%) właściciel zostanie poinformowany za pomocą powiadomienia wypychanego w aplikacji Loxone. Zapobiega to pracy pompy wodnej na sucho. W tym celu za pomocą modułu statusu wcześniej ustalono różne wartości statusu:

Pusta (poziom wody = 0)
Poważny błąd (poziom wody < 100 cm)
Ostrzeżenie (poziom wody od 100 do 200 cm)
Gotowa (poziom wody między 200 a 350 cm)
Pełna (poziom wody > = 350 cm)

Komponenty:

Konfiguracja:

Pobierz przykładowy plik:

Dlaczego ty i twój klient powinniście rozważyć pomiar poziomu wody?

Automatyczny pomiar poziomu wody jest tanim rozszerzeniem nowych lub istniejących projektów Loxone. Czujnik ultradźwiękowy można zainstalować w cysternie i zintegrować z inteligentnym systemem przy niewielkim wysiłku. Właściciele są informowani o krytycznym poziomie wody za pośrednictwem powiadomienia push. Funkcja ostrzegania zapobiega pracy pompy na sucho
i pozwala zaoszczędzić wiele problemów i wydatków. Poziom wody można również sprawdzić własnoręcznie.

Funkcja ta może mieć różne zastosowania. Automatyczny pomiar poziomu można również wykorzystać w beczkach, studniach lub zbiornikach na deszczówkę. System możesz rozszerzyć jeszcze bardziej i na przykład wdrożyć automatyczne wyłączanie pompy wodnej, włączyć powiadomienia za pośrednictwem usługi Caller Service lub dostosować wyświetlanie w wizualizacji. Twoja kreatywność nie ma granic.

 

Pamiętaj, aby przestrzegać lokalnych przepisów i norm. Zawartość tej strony przyjmuje pewne założenia instalacyjne. Informacje w tym dokumencie nie zastępują kontekstowego know-how partnera Loxone. Loxone jest rozwiązaniem instalowanym przez profesjonalistów. Skonsultuj się najpierw z partnerem Loxone, aby zrealizować którąkolwiek z funkcji wymienionych w niniejszym przykładzie zastosowania.