Automatyczna ochrona przed burzą dla domu i ogrodu

Samanta Weiss
4. lipca 2023 in Know How

Lato to nie tylko czas słońca i ładnej pogody, ale także silnych oraz gwałtownych burz. Inteligentny system Loxone automatycznie chroni dom i ogród przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wyładowania atmosferyczne.

Zapobieganie uszkodzeniom spowodowanym przez burze

Burzom towarzyszą silne szkwały, ulewy, a czasem nawet grad. Jest to koktajl, który może spowodować znaczne szkody. W wielu domach uszkodzeniom ulegają przykładowo markizy, które nie wytrzymują nagłych podmuchów wiatru, a cały obiekt cierpi z powodu zbyt późno zamkniętych świetlików.

Aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym przez burzę, należy działać natychmiast. Loxone w tym pomaga, chroniąc nasze mienie.

Automatyczna ochrona przed burzą z Loxone

Dzięki inteligentnemu systemowi Loxone możesz skonfigurować zaawansowaną ochronę przed burzą. Oto niektóre z możliwości:

Ochrona markiz

Markiza zapewnia niezbędną dawkę cienia na tarasie. Ale ponieważ tkanina jest przymocowana tylko w jednym miejscu do fasady, jest podatna na uszkodzenia spowodowane silnymi podmuchami wiatru. Na szczęście twój inteligentny dom automatycznie zwinie markizę, gdy prędkość wiatru przekroczy określoną wartość.

Zabezpieczenie zewnętrznych ekranów okiennych

Tak, istnieją zewnętrzne ekrany okienne odporne na wiatr. Jednak standardowe rozwiązania nie są w stanie wytrzymać silnych podmuchów wiatru. Podobnie jak w przypadku markiz, Miniserver Loxone podniesie je do bezpiecznej pozycji w pełni automatycznie, aby zapobiec uszkodzeniom.

Kontrola rolet

W przeciwieństwie do ekranów zewnętrznych, pozostawienie rolet opuszczonych podczas burzy jest bezpieczne. Chronią one szybę przed latającymi gałęziami i innymi przedmiotami. W oprogramowaniu Loxone Config można wybrać, które rolety mają zostać opuszczone w czasie burzy – wszystkie lub tylko niektóre.

Powiadomienie o otwartych drzwiach lub bramie

Ochrona przed burzą wykracza poza rolety. Jeśli przypadkowo zostawisz otwartą bramę garażową lub drzwi altany ogrodowej, może dojść do wielu poważnych szkód. Dzięki naszym kontaktom okiennym i drzwiowym otrzymasz powiadomienie, gdy nie zostaną one zamknięte przed burzą. Elektryczne bramy rolowane lub segmentowe zamykają się automatycznie.

Zamykanie okien dachowych

Masz elektrycznie sterowane okna dachowe? Zintegruj je ze swoim inteligentnym domem, aby zapewnić niezawodną ochronę przed burzą. Zamykają się one automatycznie podczas deszczu, utrzymując poddasze w nienaruszonym stanie.

Prognoza pogody

Dzięki usłudze Loxone Weather Service otrzymujesz dokładną prognozę pogody dla swojej lokalizacji, która jest aktualizowana co godzinę. W razie zbliżającej się burzy otrzymujesz natychmiastowe powiadomienie na telefon. W oparciu o prognozę pogody można również zlecić systemowi wykonywanie określonych zadań: podnoszenie rolet, zamykanie świetlików, zasuwanie pokrywy basenu i wiele więcej.

Dowiedz się więcej

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A

Bezpłatna wycena projektu

Planuję zrealizować mój projekt z Loxone i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A

Program partnerski Loxone

Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.