Dlaczego rozważny przedsiębiorca wybierze inteligentną technologię

Samanta Weiss
8. kwietnia 2024 in Know How

Przedsiębiorcy już od jakiegoś czasu są zmuszeni do tworzenia kolejnych kreatywnych rozwiązań, aby nie tylko pozwolić swojemu biznesowi przetrwać, ale rozwijać skrzydła. By dać sobie możliwość skupienia się na swoich klientach i ich potrzebach oraz pozwolić swojemu obiektowi osiągnąć maksimum funkcjonalności, inteligentna automatyka może okazać się brakującym elementem układanki.

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na wzbogacenie swoich obiektów o rozwiązania ułatwiające sterowanie nim, obniżające koszty oraz zapewniające lepsze środowisko dla pracowników i klientów. Sceptycy jednak wciąż pytają po co, skoro równie dobrze i taniej można samodzielnie zarządzać własnym obiektem, ale czy tak faktycznie jest?

Właścicielka restauracji

Jak prowadzić biznes taniej?

Koszty to wciąż największe zmartwienie osób prowadzących własny biznes. Niestabilna sytuacja gospodarcza, niekończące się zawirowania na arenie międzynarodowej i mało przewidywalna przyszłość sprawiają, że przedsiębiorcy ostrożnie podchodzą do kolejnych kroków dotyczących rozwoju firmy. Jednak w czasach ogromnego postępu technologicznego to właśnie nowoczesne rozwiązania mogą pomóc zachować lepszą płynność finansową. W przypadku firm zużywających dużo prądu, inwestycja w inteligentną automatykę Loxone może zwrócić się już w przeciągu roku, jak w przypadku tego centrum handlowego w Lublinie, a średni okres zwrotu wynosi zaledwie dwa lata. Każdy rozważny przedsiębiorca doceni tak szybkie korzyści odniesione z inwestycji!

Inteligentne rozwiązania przyczyniają się do znacznie niższych kosztów bieżących, co sprawdziliśmy na własnym przykładzie! Nasi koledzy z czeskiego oddziału Loxone osiągnęli oszczędność energii na poziomie 30% w swoim biurze! Powodów dla niepotrzebnie wysokich kosztów, które co miesiąc opróżniają nasze konto bankowe jest naprawdę sporo – HVAC i zacienianie działające przeciwko sobie, przestarzały system audio, oświetlenie i audio, które działają z pełną mocą, kiedy obiekt jest pusty… Jeśli dodać do siebie koszty, których na zdrowy rozsądek nie powinniśmy ponosić, robi się z tego naprawdę spora suma, którą wyrzucamy zwyczajnie w błoto. Nawet sklepy, które chcą prezentować swoje produkty przechodniom poza godzinami otwarcia, znajdą w naszej ofercie oszczędniejsze rozwiązania, co pokazuje przykład tego salonu z ekspresami do kawy w Pradze.

Właścicielka restauracji
Instalacja ładowarek do samochodów
Instalacja ładowarek do samochodów

Nadchodzą niskoemisyjne budynki

Do 2050 roku kraje członkowskie Unii Europejskiej zobowiązały się do wyeliminowania emisyjności budynków miejskich, które odpowiadają za zużycie 40% energii oraz 36% emisji gazów cieplarnianych. Wszystkie nowobudowane obiekty muszą powstawać zgodnie z bardziej ekologicznymi przepisami. Wraz z obniżeniem emisyjności budynku wzrasta wskaźnik ESG, który stanowi coraz ważniejsze kryterium w budownictwie oraz na rynku nieruchomości. Dzięki Loxone będziesz o krok do przodu! Jeśli w przyszłości będzie wymagana np. instalacja ładowarek do samochodów, Loxone będzie w stanie regulować ich mocą. Dzięki temu będzie ich mogło pracować np. 20 na raz, a nie tylko 5.

Aplikacja do śledzenia zużycia energii w firmie

Zmiany już nie muszą wiązać się z chaosem

Problemem tradycyjnych instalacji jest to, iż są bardzo oporne na zmiany. Z góry musimy zaplanować wszystkie pożądane funkcje, a i tak zwykle pełny potencjał nie zostaje osiągnięty. W razie potrzeby zmian jest to niezwykle skomplikowany, drogi i czasochłonny proces, którego zwykle wszyscy chcemy uniknąć, przez co latami męczymy się z czymś, co nie działa, tak jak byśmy tego chcieli. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi technologia Loxone Air – dzięki połączeniu radiowemu komponenty możemy dowolnie zmieniać i adaptować do zmieniających się potrzeb bez konieczności kucia ścian i robienia totalnego remontu.

Aplikacja do śledzenia zużycia energii w firmie

Oszczędność czasu i pieniędzy

W Loxone zależy nam na ułatwieniu użytkownikom życia i daniu możliwości spędzania czasu, tak jak sobie życzą, bez potrzeby ciągłego zajmowania się budynkiem. Dzięki naszemu inteligentnemu systemowi użytkownicy zyskują 6 dni rocznie, które inaczej by poświęcili na dostosowywanie świateł, zacieniania, alarmu… Obsługa dzięki przyciskom Touch lub aplikacji Loxone jest dziecinnie prosta, ale tak właściwie niekonieczna, ponieważ system sam dobrze wie co i kiedy ma robić.

Co więcej, komponenty Loxone są wielofunkcyjne, co nie dość, że obniża koszt całej inwestycji, to równocześnie optymalizuje funkcjonowanie całego systemu. Oznacza to, że nie potrzebujemy np. oddzielnego systemu alarmowego, ponieważ stanowi on część holistycznej instalacji Loxone, w której elementy, takie jak czujnik obecności, oświetlenie oraz system audio zapewniają bezpieczeństwo obiektowi i jego użytkownikom. Co więcej, aplikacja Loxone oraz wszystkie aktualizacje systemu są darmowe, nie musisz płacić również żadnego abonamentu.

Koszt samych komponentów również stanowi mit, który czas najwyższy obalić! Zdarza nam się słyszeć od potencjalnych klientów, że ceny w naszym sklepie są „zaporowe”, jednak co jest tu niezwykle istotne to to, iż nasze komponenty zawierają w sobie kilka funkcji. Przykładowo, przycisk Loxone Touch może wydawać się drogi w porównaniu ze zwykłym włącznikiem, jednak o czym często zapominamy to to, iż steruje on czterema obwodami oraz zawiera w sobie czujnik temperatury i wilgotności (a w niektórych wersjach również CO2). Takie rozwiązanie nie dość, że usprawnia działanie systemu ogrzewania/klimatyzacji oraz wentylacji, ale koniec końców jest bardziej korzystne cenowo! Kupując każdy z tych elementów oddzielnie zapłacimy więcej, tworząc równocześnie nieefektywny system. Średni okres zwrotu z inwestycji w zrealizowanych przez nas projektach komercyjnych wynosi mniej niż rok – każdy rozsądny inwestor doceni tak mało obciążające przedsięwzięcie.

Pracownik firmy przy skanerze

Dofinansowanie w ramach programu Mój Prąd

Często słyszymy od potencjalnych klientów o przerastających ich kosztach integracji inteligentnej instalacji. Jest to jednak absolutny mit, o którym pisaliśmy tutaj omawiając koszty związane z wyposażeniem obiektu mieszkalnego. Cena jest porównywalna, a dodatkowo zyskujemy dziesiątki dodatkowych funkcji, zapewniając sobie znacznie wyższy komfort życia i pracy, a także wspomnianą wcześniej możliwość dość prostego wprowadzania zmian. Co więcej, od kwietnia 2023 roku po raz pierwszy uwolniono fundusze dla przedsiębiorców w ramach programu Mój Prąd. Wszelkie rozwiązania zmniejszające zużycie surowców oraz emisyjność obiektu są wspierane przez tę inicjatywę, a teraz do tej grupy włączeni zostali właśnie przedsiębiorcy. Dzięki temu możemy wprowadzić swój budynek w przyszłość z pomocą finansów publicznych, co rozwiązuje największy problem przy podjęciu decyzji o tak szeroko zakrojonych zmianach.

Pracownik firmy przy skanerze

Siła jest w prostocie

Każdy biznes potrzebuje technologii, żeby właściwie prosperować. Mamy jednak wybór: możemy zdecydować się na rozwiązanie podatne na błędy, gdzie największą przeszkodą do prawidłowego działania jest omylny człowiek i sprowadzi się ono do kilku konkretnych funkcji, które zostaną z nami na dekady lub postawimy na rozwiązanie, które może rozwijać się razem z naszym biznesem oraz działa w sposób zautomatyzowany na podstawie ciągle analizowanych danych. Dajesz sobie tym samym więcej funkcjonalności oraz przyjemniejsze doświadczenie z inteligentnym systemem, a nowe technologie, które wyjdą w przyszłości znajdą swoje miejsce w twoim obiekcie bez konieczności przeprowadzania rozległych prac.

Największą zaletą Loxone jest to, iż jest to system „wszystko w jednym”. Holistyczne podejście do technologii budynkowej oznacza, że system można rozbudowywać w dowolnym momencie w miarę zmieniających się potrzeb. I w końcu – zaufaj jednemu z tysiąca certyfikowanych Partnerów Loxone, którzy poprowadzą twój projekt od początku do końca! Problemy z komunikacją różnych ekip, dodatkowe koszty, czas oczekiwania – to wszystko jest już reliktem przeszłości. Całościowe podejście leży w centrum naszego DNA – otrzymujesz rozwiązanie dla wszystkich obecnych i przyszłych potrzeb w jednym miejscu, po prostu!

Co dalej?

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu automatyki do twojego budynku lub zostań instalatorem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A

Bezpłatna wycena projektu

Planuję zrealizować mój projekt z Loxone i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A

Program partnerski Loxone

Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.