Homergy: Gold Partner Loxone – historia sukcesu

Jakub Kowalewski
11. marca 2021 in Kulisy

Automatyzacja domowa to nie tylko wizja przyszłości. To fakt, który jest zrozumiały dla coraz szerszego grona osób. Pozwala na zaoszczędzenie czasu oraz energii elektrycznej. Dlatego coraz więcej przedsiębiorstw pragnie współpracować z Loxone. Jednym z nich jest firma Homergy z Lusowa. Dziś porozmawiamy z właścicielem firmy, Jakubem Lewandowskim.

Fakty

Firma Homergy powstała w 2020 roku. Założył ją Jakub Lewandowski, który posiada wieloletnie doświadczenie
w branży smart home.

Adres biura:

HOMErgy Lewandowscy sp. j.
ul. Poznańska 44a
62-080 Lusowo


Kontakt:

+48 732 44 33 91
[email protected]
www.homergy.pl

Dzień dobry Panie Jakubie. Prosimy opowiedzieć kiedy oraz jak powstała firma, jakie projekty realizuje oraz kim są założyciele?

Spółka Homergy powstała w styczniu 2020 roku. Jesteśmy niewielką, 20-osobową (aktualnie) firmą. Jednak branża domów inteligentnych to mój chleb powszedni od 2011 roku. Ja, jako główny założyciel oraz pomysłodawca firmy, mam za sobą 10-letnie doświadczenia w prowadzeniu oraz pracy dla kilku spółek z branży smart home. To doświadczenia wykonawcze, integratorskie, ale także dystrybucyjne. Podczas tych 10 lat zrealizowałem inwestycje oparte o kilkanaście różnych systemu automatyki domu inteligentnego, w tym także na systemie LOXONE.

Po zebraniu szerokiego doświadczenia postanowiłem do biznesowej współpracy zaprosić osoby, którym mogę w 100% ufać. Tak wspólnikiem firmy stał się Szymon Lewandowski, mój ojciec, który jest dyrektorem zarządzającym Homergy.

Mój tata codziennie wykorzystuje doświadczenie z zakresu zarządzaniu ludźmi, które zbiera od ponad 30 lat.
W naszym zespole są także osoby, które współpracują z nami od początku swojej drogi związanej z inteligentnymi domami. Bardzo cenimy sobie zaufanie i szacunek jakim darzą nas nasi pracownicy.

Dwóch uśmiechniętych mężczyzn stoi obok siebie z założonymi rękami

Zobacz Homergy
w akcji

Inteligentny dom,
w którym zagościł księżyc

Pokój z księżycem

Smart home podnoszący żaluzje dla kota o odpowiednich porach

Biały pokój z namalowanym gekonem

Jak wyglądała Pana podróż do świata automatyki oraz inteligentnych budynków?

Pierwsze kroki w branży stawiałem u boku swoich byłych wspólników z firmy Homelogic z Poznania. Tam współpracowaliśmy z różnymi firmami, ale w końcu zdecydowaliśmy się na LOXONE. Zanim jednak związałem się z brażną elektryczną, to przez szereg lat byłem zawodnikiem futsalowym (to taka piłka nożna w odmianie halowej). Wspaniale wspominam tamte lata. Do dziś pielęgnuję kontakty, zdobyte w świecie sportu wiele lat temu.

Jakie są według Pana główne różnice między inteligentną instalacją elektryczną, a „klasyczną”?

Elastyczność, ale także możliwość dostosowania sposobu użytkowania domu do potrzeb jego użytkowników, którzy dorastają, starzeją się, zmieniają upodobania itd. Nie wyobrażam sobie życia w domu „tradycyjnym”. Niewielu inwestorów może pochwalić się tym, że na etapie budowy domu nie popełnili żadnego błędu, którego chętnie by dziś nie usunęli. Jeśli posiadamy w takowej inwestycji system automatyki, np. LOXONE, to przeobrażenia domu są banalnie proste.

Na rynku jest wiele systemów, które pozwalają zbudować tak zwany inteligentny dom. Dlaczego wybrał Pan właśnie Loxone?

To bardzo świadomy wybór, poparty latami poszukiwań, mniej lub bardziej problematycznych realizacji automatyki opartych o różne systemy. W zasadzie od początku działalności spółki Homergy wiedziałem, że będziemy dążyć do zacieśnienia współpracy z LOXONE, bo według mnie jest to najlepszy system automatyki budynkowej w Europie. Elastyczność, gwarancja, tempo rozwoju, odpowiedź na potrzeby klienta, ale też umiejętność kreowania tych potrzeb – to wszystko w LOXONE jest na najwyższym poziomie, dlatego nie wahaliśmy się nawet przez chwilę i od razu podjęliśmy współpracę.

Jak według Pana będzie rozwijał się rynek inteligentnych instalacji?

Dwutorowo. Po pierwsze powstanie coraz silniejsza gałąź instalacji typu DIY, które będą (a właściwie już są) sprzedawane nawet w marketach oraz gałąź instalacji profesjonalnych, czyli takich, którymi my się zajmujemy. Jedno z drugim się nie kłóci. Moim zdaniem wcześniejszy, czy późniejszy transfer części inwestorów z gałęzi DIY do gałęzi profesjonalnej jest nieunikniony, to stworzy nam nowe miejsca pracy, a także  nowe możliwości. Dodatkowo zmieni to diametralnie oblicze „typowego inwestora LOXONE”.

W portfelu naszych klientów coraz mniej jest takich, którzy nie wiedzą czego chcą. Każdy kto dotknie już automatyki, nawet jako DYI, będzie miał sprecyzowane wymagania dotyczące tego, co chce uzyskać w swoim domu. Jeśli jednak nasz klient nie jest przekonany do tego co jest mu potrzebne, to wykorzystamy całe nasze doświadczenie, by pomóc mu tak zaprojektować dom, aby spełniał wszystkie jego oczekiwania.

Jak wygląda najciekawszy projekt, który Pan wykonał?

Ogromnym atutem naszej pracy jest to, że każdy projekt jest ciekawy! Domy, które mamy przyjemność automatyzować to wspaniałe posiadłości, projektowane przez uznane firmy oraz znane postaci. Jednakże jednym z ciekawszych projektów, które aktualnie realizujemy jest dom, zajmujący powierzchnię około 1.000 m2, w którym poza automatyzacją spraw podstawowych lub basenu, czy sauny, montujemy 20 stref nagłośnienia audio oraz symulator do gry w golfa 🙂

Czy ma Pan w planach otworzenie własnego showroomu?

Zdecydowanie tak. Gdyby nie pandemia COVID-19, pewnie właśnie w nim pilibyśmy teraz herbatę 🙂

„Po zebraniu szerokiego doświadczenia postanowiłem do biznesowej współpracy zaprosić osoby, którym mogę w 100% ufać. Tak wspólnikiem firmy stał się Szymon Lewandowski, mój ojciec, który jest dyrektorem zarządzającym Homergy.”
Jakub Lewandowski

Założyciel, Homergy

Złoty baner z napisem Loxone gold partner

Gold Partner Loxone

Status Gold Partnera jest odzwierciedleniem najwyższych standardów jakości. Firmy instalatorskie, posiadające ten status, mają już za sobą wiele wykonanych projektów. Regularny udział w szkoleniach aktualizujących wiedzę, wysoki poziomu obsługi roaz satysfakcja klienta są kluczowe przy nadawaniu statusu Gold Partnera. Jest to idealny partner do realizacji każdego rodzaju projektu automatyki budynkowej.

Gratulujemy firmie Homergy osiągnięcia tego wyjątkowego statusu partnerskiego.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Loxone?

Jesteś elektrykiem?

Chciałbyś zaoferować swoim klientom automatyzację, dzięki Miniserverowi Loxone? Skontaktuj się z nami i skorzystaj
z trwałej współpracy z Loxone, liderem na rynku automatyki budynkowej i domowej.

Budujesz domy, jesteś wykonawcą?

Miniserver Loxone to doskonałe narzędzie do prostego sterowania i inteligentnej automatyzacji wszelkiego rodzaju projektów. Niezależnie od tego, czy jest to inteligentny dom, nieruchomość komercyjna czy specjalny projekt.