Wielkopolska: Smart home z wygodami dla ludzi i… kota


30. sierpnia 2021 in Referencje

W jednej z wielkopolskich miejscowości nasz partner instalacyjny, firma Homergy, wprowadził system automatyki budynkowej od Loxone do nowo powstałego domu. Jednym z najciekawszych rozwiązań jest zastosowanie algorytmu, który porusza żaluzjami tak, aby mógł pod nimi przejść kot.
O projekcie opowiadał właściciel przedsiębiorstwa, Jakub Lewandowski.

Dzień dobry Panie Jakubie. Prosimy opowiedzieć, co zdecydowało o tym, że klient chciał stworzyć smart home za sprawą systememu Loxone?

W trakcie rozmów przekonaliśmy klienta do wybrania systemu automatyki budynkowej od Loxone. Rozsądnym argumentem był fakt, że to rozwiązanie zapewnia stabilną i niezawodną pracę. Zaufał nam. Dziś nie żałuje. Poza tym to zbyt skomplikowana instalacja by jakikolwiek inny system dał sobie z nią radę.

Zastosowaliście w domu algorytm poruszania żaluzjami dla kota. Jak to działa?

To proste. W godzinach wczesnego poranka, po otwarciu okna w sypialni, kontaktron przekazuje informację do Miniservera. Ten wydaje polecenie, aby żaluzje uniosły się o 30 cm ponad parapet.
Ważne jest to, że dzieje się tak wyłącznie w określone dni, przy określonych porach i dniach.

Na jakiej zasadzie działają strefy prywatności?

Aby klient mógł zachować prywatność w łazience, po wejściu do pomieszczenia, lamele żaluzji ustawią się w pozycji pionowej. Po opuszczeniu pomieszczenia, a więc brakiem obecności, lamele żaluzji wracają do trybu automatycznego lub do położenia poziomego.

Fakty

Kraj
Polska


Lokalizacja
Wielkopolska (ok. 100 km od Poznania)


Powierzchnia
500m²


Partner Loxone
Homergy


Przykłady zastosowanych komponentów

Miniserver

1-Wire Extension

RGBW 24V Dimmer Tree

Jasna łazienka w nowym domu

W domu znajdziemy dwa systemy ogrzewania: wodny oraz w technologii podczerwieni (infrared). Gdzie postawiono na ogrzewanie wodne, a gdzie na infrared? Czy te systemy grzewcze są ze sobą jakoś połączone?

Oba systemy są koordynowane i sterowane przez system Loxone. Jest on odpowiedzialny za czujniki temperatury, powietrza oraz temperatury posadzki. Maty IR są używane na półpiętrze. Do tego dochodzi jeszcze sterowanie rekuperacją, wposażoną w 12 przepustnic, kanałowymi czujnikami powietrza, dymu papierosowego i wielu innych urządzeń.

Czy sterowanie urządzeniami w domu odbywa się za pomocą rozwiązań od Loxone?

Tak, system automatyki od Loxone steruje wszystkimi urządzeniami, które są w tym inteligentnym domu. To dlatego, że jest stabilny i można na niego zawsze liczyć.

Jak została wykorzystana automatyka przy altanie grillowej i moskitierach?

Projekt jest jeszcze w fazie realizacji. Wspomnę jednak, że docelowo będzie używana przy sterowaniu oświetleniem, systemem audio, WiFi, a nawet przy moskitierach oraz roletach zaciemniających.

Dlaczego warto było stworzyć smart home przy użyciu Loxone?

Dlatego, że klient chciał mieć w swoim domu system automatyki budynkowej, który jest stabilny i niezawodny. W dodatku ważnym aspeketm było zapewnienie możliwości podnoszenia żaluzji dla kota przy określonych porach oraz dniach. Klient chciał zapewnić sobie maksimum prywatności przy korzystaniu z rozwiązań automatyki.

Biały Touch na ścianie w inteligentnym domu
Czarny Touch na ścianie nowego domu

Partner Loxone: Homergy

Platinum Partner Loxone, Homergy to firma tworzona przez doświadczonych graczy, którzy zajmują się tematyką automatyki budynkowej od ponad 10-ciu lat. Wykonali wiele interesujących projektów i z miesiąca na miesiąc poszerzają pulę zadowolonych klientów. Jak sami twierdzą: „Największą satysfakcję przynoszą nam polecenia oraz rekomendacje od klientów, którzy cenią naszą kompleksowość, rzetelność, samowystarczalność i terminowość”.

W trakcie rozmów przekonaliśmy klienta do wybrania systemu automatyki budynkowej od Loxone. Rozsądnym argumentem był fakt, że to rozwiązanie zapewnia stabilną i niezawodną pracę. Zaufał nam. Dziś nie żałuje. Poza tym to zbyt skomplikowana instalacja by jakikolwiek inny system sobie z nią poradził.

Jakub Lewandowski

Właściciel, Homergy

Duży pokój dzienny jest w pełni zautomatyzowany

Spodobał ci się ten inteligentny dom?

Ikona elektryk

Masz firmę instalacyjną?

Chcesz dowiedzieć się więcej o systemie Loxone lub masz projekt, który chciałbyś z nami zrealizować? Zapisz się na niezobowiązujące webinarium wprowadzające lub od razu dołącz do programu partnerskiego Loxone.

Ikona łopata

Budujesz lub remontujesz?

Dla osób rozważających inteligentną instalację elektryczną w swoim domu lub mieszkaniu organizujemy bezpłatne prezentacje systemu Loxone. Oferujemy również bezpłatne konsultacje i kalkulacje projektu.