Wielkopolska: Jak inteligentny dom przyciągnął księżyc?


22. marca 2021 in Referencje

Oto kolejny projekt naszego partnera instalacyjnego, firmy Homergy. Również tym razem mamy do czynienia ze stworzeniem inteligentnego domu w okolicach Poznania. W tym przypadku również nie zabrakło interesujących rozwiązań. Jednym z nich jest zamontowany na ścianie świecący księżyc w pełni. Więcej na temat projektu opowiedział nam właściciel przedsiębiorstwa, Jakub Lewandowski.

Pokój dziecięcy z różowymi zasłonami

Fakty

Kraj
Polska


Miejsce
Powiat poznański


Powierzchnia
400m²


Partner Loxone
Homergy


Przykłady zastosowanych komponentów

Miniserver

Relay Extension

Dimmer Extension

Dzień dobry Panie Jakubie. Prosimy opowiedzieć, ile czasu zajęło wykonanie projektu i stworzenie instalacji inteligentnego domu?

Samo stworzenie projektu oraz okablowania zajęło nam około 4, może 5 tygodni. Wdrożenie oraz uruchomienie całej instalacji zabrało nam kolejne 2 miesiące. Jednak w tym czasie zajmowaliśmy się również montażem oświetlenia, osprzętu itd.

W jaki sposób wykonaliście instalację z księżycem? Wygląda rewelacyjnie!

Księżyc faktycznie wygląda wspaniale i podoba się bardzo dużej ilości osób. Od strony technicznej wygląda to tak, że zainstalowaliśmy setki wypustów światłowodowych, do tego podpięliśmy Relay Extension, który załącza system oświetlenia i Dimmer Extension.

Co było największym wyzwaniem podczas realizacji tego projektu?

Projekt jest dla nas – i dla klienta – bardzo wartościowy, jednak nie sprawiał jakiś większych problemów. Znacznie trudniejszym zadaniem był nasz drugi projekt w domu o metrażu 500 m2.

Jak zautomatyzowaliście basen? Jaka jest jego powierzchnia?

Przede wszystkim skupiliśmy się na tym, aby maksymalnie zredukować ingerencję człowieka w funkcjonowanie basenu. Dzięki systemowi od Loxone zadbaliśmy o zautomatyzowanie oświetlenia oraz systemu audio. Nie zapomnieliśmy również dodać funkcji badania temperatury wody przez sprzęt. Sam basen zajmuje powierzchnię około 30 m2.

Fakty

Kraj
Polska


Miejsce
Powiat poznański


Powierzchnia
400m²


Partner Loxone
Homergy


Przykłady zastosowanych komponentów

Miniserver

Relay Extension

Dimmer Extension

Oświetlone piętro w inteligentnym domu

Jak status Gold partnera Loxone pomaga Wam przy pracy z klientami końcowymi?

Bardzo. Ludzie wyszukują informacje o nas w internecie. Czytają opinie. Szukają dużego i doświadczonego partnera. Często kontaktujemy ich z naszymi klientami, których już obsłużyliśmy. Instalacjami inteligentnych domów zajmujemy się już od wielu lat. Dlatego nasze doświadczenie oraz rozmiary firmy przekonują inwestorów do całkowitego zaufania nam.
Z tego co obserwuję to bronimy się merytorycznie na tyle mocno, że jesteśmy proszeni o poradę oraz pomoc w doborze dostawców i rozwiązań pozostałych branżystów, np. z branży WOD-KAN, czy HVAC.

Jak przekonaliście klienta do wybrania rozwiązań od LOXONE dla swojego inteligentnego domu?

Poza stabilnością samego systemu, klienta przekonała bardzo ważna rzecz, która jest niezwykle cenna w dzisiejszych czasach. Mówię tutaj o tym, że dane są bezpieczne, ponieważ nie są przechowywane w żadnej chmurze.

Jak rozwiązaliście problem zadaszenia tarasu? Jak działa jego rozwiązanie?

Posiada on swój zintegrowany czujnik temperatury. Osłona nie zadziała, gdy temperatura spadnie poniżej 5 C°. Sterujemy nią jak roletą i automatyzujemy ze stacją pogodową. Dzięki czemu na bieżąco reaguje na opady, a także na nasłonecznienie.

Dlaczego wybór padł na rozwiązania od Loxone?

Dla klienta ważne było to, aby jego dane były przechowywane w bezpieczny sposób. W dodatku pragnął stworzyć pokój z księżycem, co stanowiło dodatkowe urozmaicenie dla całej instalacji. Wiedzieliśmy, że Loxone oferuje elastyczne i świetnie działające rozwiązania, dlatego właściciel domu postawił na ten system.

Partner Loxone: Homergy

Gold Partner Loxone, Homergy to firma tworzona przez doświadczonych graczy, którzy zajmują się tematyką automatyki budynkowej od ponad 10-ciu lat. Wykonali wiele interesujących projektów i z miesiąca na miesiąc poszerzają pulę zadowolonych klientów. Jak sami twierdzą: „Największą satysfakcję przynoszą nam polecenia oraz rekomendacje od klientów, którzy cenią naszą kompleksowość, rzetelność, samowystarczalność i terminowość”.

„Poza stabilnością samego systemu, klienta przekonała bardzo ważna rzecz, która jest niezwykle cenna w dzisiejszych czasach. Mówię tutaj o tym, że dane są bezpieczne, ponieważ nie są przechowywane w żadnej chmurze.”

Jakub Lewandowski

Właściciel, Homergy

Jadalnia jest w pełni zautomatyzowana

Zainteresował cię ten projekt inteligentnego budynku?

Zainspirowała cię instalacja Homergy?
A może już stworzyłeś swój projekt i nie jesteś pewny, czy nie zawiera błędów? Skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów, który skonsultuje z tobą każdy szczegół twojego projektu.

Jesteś elektrykiem?
Chcesz zaoferować swoim klientom automatyzację wraz z Miniserverem Loxone? Skontaktuj się z nami i skorzystaj z trwałej współpracy z Loxone, liderem na rynku automatyki budynkowej i domowej.