Zarządzanie energią na najwyższym poziomie: Loxone Config & App 13.1


19. października 2022 in Technologie

Liczne nowe funkcje wznoszą nasz kompleksowy system zarządzania energią na niespotykany dotąd poziom! Wersja 13.1 naszego darmowego oprogramowania Loxone Config i aplikacji ponownie wyznacza standardy w dziedzinie zarządzania energią. Najbardziej wydajny na świecie system zarządzania energią wzbogaciliśmy o liczne nowe funkcje. W ten sposób stworzyliśmy wyjątkowy i kompleksowy system na niespotykanym dotąd poziomie.

Najważniejsze funkcje w wersji 13.1:

Uwaga

19 października 2022 r. wersja 13.1 Loxone Config, najbardziej wydajnego na świecie systemu zarządzania energią, zostanie wzbogacona o nowe funkcje.

Wraz z premierą aplikacji w wersji 13.1 w dniu 10 listopada 2022 r. wszystkie nowe funkcje są dostępne również w wizualizacji.

Ikona 1

Nowe bloki funkcyjne liczników

Wartości z liczników stanowią fundament każdego systemu zarządzania energią. Dlatego w nowej wersji Config 13.1 uwzględniliśmy siedem nowych bloków liczników, za pomocą których można płynnie rejestrować przepływ energii.

Licznik
Licznik
Wartości liczników jednokierunkowych i dwukierunkowych.
Licznik i magazyn
Licznik i magazyn
Uwzględnia również aktualny stan urządzenia magazynującego energię.
Licznik impulsów
Licznik impulsów
Liczniki zużycia z interfejsem S0.
Licznik stałego zużycia
Licznik stałego zużycia
Służy do integracji urządzeń o stałej mocy znamionowej.
Ikona 2
Monitor przepływu energii

Nowy monitor
przepływu energii

Nowy blok funkcyjny podsumowuje wszystkie wartości liczników i w razie potrzeby kategoryzuje je lub grupuje. W ten sposób dane mogą być indywidualnie wizualizowane w bezpłatnej aplikacji Loxone (dostępnej od 10 listopada).

Znajdziesz tam szczegółowe dane statystyczne dotyczące aktualnych przepływów energii, obszerną historię, własny stopień samowystarczalności, wskaźnik samozużycia, jak również zaoszczędzone koszty i zredukowaną emisję CO2.

Monitor przepływu energii
Monitor przepływu energii w aplikacji
Nadwyżka z PV i magazyn energii
Monitor przepływu energii w aplikacji
Nadwyżka z PV bez magazynu energii
Monitor przepływu energii w aplikacji
Zasilanie przez magazyn energii
Nasza wskazówka:
Oprócz wizualizacji przepływu energii elektrycznej, bloki funkcyjne mogą być również wykorzystane do pomiaru i wizualizacji liczników wody, ciepła i gazu.
Ikona 3

Zarządzanie energią drugiej generacji

Zarządzanie energią w Loxone App 13.1
Zarządzanie energią
Loxone jest jedynym rozwiązaniem na świecie, za pomocą którego można wdrożyć kompleksowe zarządzanie ładowaniem z nadwyżek energii. Kluczowym elementem tej funkcji jest blok zarządzania energią!

Najważniejszą zmianą w obecnej wersji bloku jest możliwość integracji sterowalnych odbiorników, takich jak wallboxy.

Kolejną nową funkcją jest możliwość zdefiniowania priorytetu i minimalnego poziomu naładowania dla urządzenia magazynującego energię, przy czym magazyn energii będzie posiadał najwyższy priorytet do momentu osiągnięcia pożądanego poziomu naładowania.

Uwaga: Istniejący blok zarządzania energią nie jest automatycznie konwertowany.

Ikona 4

Wallbox drugiej generacji

Wallbox w Loxone App 13.1
Wallbox

Pięć dowolnie definiowanych trybów ładowania, w tym funkcje czasowe, można teraz przechowywać w całkowicie zmienionym bloku funkcyjnym „wallbox”.

Blok funkcyjny został opracowany w taki sposób, że wszystkie funkcje – w tym zupełnie nowa wizualizacja – mogą być używane z każdym wallboxem – bez względu na producenta.

Ikona 5

Zaktualizowany menedżer obciążenia:
15-minutowe interwały

Menedżer obciążenia
W sektorze komercyjnym operatorzy sieci określają wysokość opłaty za użytkowanie na podstawie maksymalnego średniego zużycia energii w ustalonym przedziale 15 minut. W tym przypadku najwyższa średnia wartość mocy zmierzona w danym przedziale określa poziom podłączonego obciążenia.

W razie potrzeby, odnowiony menedżer obciążenia może monitorować ten 15-minutowy interwał, odpowiednio priorytetyzować obciążenia w obiektach komercyjnych i zapobiegać wyższemu obciążeniu.

Ikona 6

Nowy blok: generator tekstu

Generator tekstu
Za pomocą tego nowego bloku funkcyjnego możesz tworzyć indywidualne wiadomości tekstowe. Jest to idealne rozwiązanie np. do generowania powiadomień text-to-speech o aktualnym poziomie naładowania pojazdu.
Ikona 7

Nowa biblioteka ikon

Ikony
Obszerna biblioteka ikon, wprowadzona wraz z wydaniem Touch Pure Flex, może być teraz używana również w Loxone Config & App 13.1. Obejmuje ona mnóstwo ikon związanych z energią!
Ikona błyskawica

…i wiele więcej!

Oprócz funkcji wyróżnionych powyżej, nowa wersja Loxone Config wprowadza wiele innych innowacji i ulepszeń, takich jak:

 

  • Nowe okna dialogowe do nauki
  • Nowe monitory
  • Automatyczne parowanie Air
  • Sterowanie światłem dziennym DMX

Pobierz teraz:
Loxone Config & App 13.1

Odkryj Loxone Config & App 13.1 i już dziś skorzystaj z wielu nowych funkcji do zarządzania energią!