Automatyzacja domu na wynajem


22. sierpnia 2022 in Referencje

Integracja systemu Loxone stanowi wartość dodaną dla każdej przestrzeni. Dzisiaj przedstawiamy wam zrealizowany w Barcelonie projekt automatyki w domu przeznaczonym na wynajem. Pokazujemy, jak dzięki technologii Air można cieszyć się tymi samymi inteligentnymi instalacjami bez okablowania.

Automatyczne oświetlenie

Dobre oświetlenie robi różnicę we wnętrzu każdego budynku. W zależności od sytuacji, będziesz potrzebował takiego czy innego rodzaju oświetlenia. W tym przypadku taśmy LED zostały zainstalowane jako dodatek do tradycyjnego oświetlenia, które dom posiadał już wcześniej. Różne sceny, kolory i intensywność świateł zostały dostosowane do różnych okazji. Dodatkowo, od północy automatycznie włącza się tryb nocny, dzięki któremu wszystkie włączone światła zmieniają barwę na niebieską, tak aby były przyjemniejsze dla oka i mniej przeszkadzały w nocy. Na schodach domu umieszczono dwa czujniki obecności – jeden na górze schodów, drugi na dole, które uruchamiają oświetlenie automatycznie po wykryciu obecności.

Informacje

Lokalizacja:
Barcelona


Branża:
Nieruchomości do wynajęcia


Komponenty Loxone:
Oświetlenie
Klimatyzacja
Bezpieczeństwo
Nano IO Air
Smart Socket

Łazienka
Zmienne oświetlenie w łazience

Kontrola klimatu

Dobra kontrola klimatu pomaga nam osiągnąć komfort i wygodę, której pragniemy w domu. W tym celu, IR Control Air został zintegrowany z urządzeniami klimatycznymi domu, dzięki czemu zawsze utrzymywana jest przyjemna i komfortowa temperatura. Na przykład w zimie są one włączane tylko wtedy, gdy temperatura jest niższa od temperatury docelowej ustawionej przez Touch, co pozwala uniknąć niepotrzebnego zużycia, gdy temperatura zewnętrzna jest wyższa. Kolejnym elementem niezbędnym do utrzymania idealnego klimatu jest Smart Socket. W zimie gniazdo to umożliwia włączenie grzałki umywalkowej na kilka minut przed uruchomieniem budzika, co pomaga dostosować temperaturę do potrzeb użytkownika i zapewnia ciepłą wodę tuż po przebudzeniu.

Kontakt okienny

Bezpieczeństwo

Otrzymuj powiadomienia w aplikacji Loxone lub połączenie na telefon komórkowy (Caller Service), aby być zawsze poinformowanym o każdym ważnym zdarzeniu w domu. W tym obiekcie kontakty drzwiowe i okienne zostały zainstalowane we wszystkich pomieszczeniach, a także na bramie garażowej i głównym wejściu. Zostały one zaprogramowane w następujący sposób: gdy dom jest pusty, a wykryty zostanie jakikolwiek ruch, alarm uruchamia syrenę i migające światła, które przyciągają uwagę. Z drugiej strony wykorzystane komponenty Loxone potrafią wykryć nagły wzrost temperatury, który mógłby być spowodowany pożarem. W takiej sytuacji alarm przeciwpożarowy ostrzega o możliwości wystąpienia groźnej sytuacji. Podobnie kontakty okienne i drzwiowe pozwalają systemowi wykryć ich stan (otwarte lub zamknięte) i odpowiednio regulować klimat. Jeśli okno jest pozostawione otwarte przez dłuższy czas, urządzenia klimatyczne są automatycznie wyłączane, co pozwala uniknąć niepotrzebnego zużycia.

Przyciski

W każdym pokoju zainstalowano przycisk Touch Air, który steruje oświetleniem, muzyką i niektórymi inteligentnymi gniazdkami. W głównej sypialni domu znajduje się również Touch Nightlight, na którym można sprawdzić godzinę oraz temperaturę wewnątrz, jak i na zewnątrz. Po włączeniu trybu nocnego zmienia on oświetlenie w całym pomieszczeniu, dostosowując światło do przyciemnionej i komfortowej tonacji. Dodatkowo, budzik jest połączony z oświetleniem, dzięki czemu po usłyszeniu alarmu stopniowo i automatycznie włącza się również światło w pomieszczeniu. Przyciski Touch służą do sterowania roletami i muzyką, można też zmieniać nastrój w zależności od sytuacji. Innym rodzajem sterowania jest Remote Air, czyli pilot, za pomocą którego można sterować telewizorem i oświetleniem w domu.

Nightlight

Więcej integracji Loxone

Smart Socket

Inteligentne wtyczki pomagają uzyskać większą oszczędność energii. Posiadają one zintegrowany czujnik temperatury oraz umożliwiają pomiar zużycia energii elektrycznej. Umieszcza się je na podgrzewaczu wody tak, aby był on włączany w najbardziej ekonomicznych godzinach. Są one również stosowane w podstawowych urządzeniach gospodarstwa domowego, aby osiągnąć zerowe zużycie, gdy nie są używane.

Audioserver

Dzięki Audioserverowi można słuchać wybranej przez siebie muzyki zarówno w salonie, jak i w garażu, gdzie znajduje się niewielka przestrzeń do ćwiczeń. W tym celu do Audioservera podłączone są głośniki, które wydają także dźwięk dzwonka, kiedy pod drzwiami czekają goście. Z drugiej strony można nagrywać sobie przypomnienia lub wysyłać wiadomości text-to-speech zdalnie lub z domu do salonu i/lub garażu.

Aplikacja Loxone

Dzięki aplikacji Loxone, można z łatwością przeglądać zużycie energii i obliczać koszty. Dzięki temu można zoptymalizować harmonogram, aby uwzględnić to, kiedy zużycie jest najbardziej ekonomiczne. Możesz przeglądać statystyki zużycia, temperatury i czasu użytkowania dla każdego urządzenia. Możesz także sprawdzić, czy drzwi lub okna są otwarte i otrzymywać powiadomienia w przypadku włączenia się alarmu.

Oświetlenie schodów
Przycisk Touch
Oświetlenie w sypialni

Dowiedz się więcej

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A
Bezpłatna wycena projektu
Planuję zrealizować mój projekt z Loxone i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A
Program partnerski Loxone
Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.