Referenčné inteligentné domy ako inšpirácia

Každý máme o ideálnom bývaní svoje predstavy. So systémom inteligentného domu od Loxone máte zaručené, že váš domov bude robiť presne to, čo chcete. Nechajte sa inšpirovať projektmi našich zákazníkov a vyberte si z každého to, čo sa vám páči.

Náš tip: Môžete sa tiež pozrieť na využitie Loxone v komerčných projektoch.

Chytrý rodinný dům Bungalow

 

Hora dom

Pozemok sa nachádza na Slovensku v dedinke Mošovce v prostredí národného parku Veľká Fatra. Táto jedinečná architektúra rodinného domu nazývaného Hora dom, za ktorého návrh stoja dvaja úžasní architekti z bratislavského štúdia Archholiks, prepája tradičný horský štýl a moderné bývanie v štýle inteligentného domu s technológiou Loxone.

pohled do interiéru rodinného domu

Rodinný dom v Plzni

Netrápiť sa zbytočnosťami, nestrácať drahocenný čas a môcť sa spoľahnúť na perfektný výsledok. Taký bol postoj investora krásneho a moderného domu pri Plzni. Stavil na duo skúseného architekta s progresívnym prístupom a špičkového odborníka v inteligentnej elektroinštalácií. Ako to dopadlo?

pohled do interiéru rodinného domu
Chytrý rodinný dům Bungalow

 

Bungalow

Novostavba rodinného domu sa nachádza na juhovýchodnom okraji Prahy. Loxone spĺňa všetky požiadavky majiteľov od riadenia svetiel a zónového vykurovania až po prepracované riadenie bazéna. O tom, že by dom mal byť „inteligentný“, premýšľali jeho majitelia už dlho pred začiatkom realizácie. Napriek tomu mali menšie obavy, najmä z ovládania automatizovaného systému domácnosti. Tie však vzali čoskoro za svoje.

pohled do interiéru rodinného domu

 

Moderný dom s inteligenciou

Dvojgeneračný rodinný dom v Prahe sa majiteľ rozhodol prispôsobiť vlastným preferenciám. Za pomoci architekta došlo k výraznej úprave vnútorných priestorov a prerobeniu klasickej elektroinštalácie na inteligentnú automatizáciu od Loxone. O svoje pocity aj skúsenosti sa s nami podelili architekt aj majiteľ domu.

Referenční projekt Loxone Passive House
Vínna pivnica v Brne
Vínna pivnica v Brne

Vínna pivnica v Brne

Pre skladovanie vína je potrebné zaistiť ideálne podmienky so stálou teplotou a vlhkosťou. Loxone sa v susedskej vínnej pivnici zároveň stará o komfort v spoločenskej miestnosti. Príjemné osvetlenie a hudba k pitie vína neodmysliteľne patrí. Na zdravie!

Inteligentný dom Chocolate

Chocolate

Rodinný dom v Havlíčkovom Brode na Vysočine mal to šťastie, že projektant a dodávateľ stavby je partnerom Loxone. To sebou prinášalo výhody úplnej koordinácie pri stavbe či návrhu interiéru vrátane osvetlenia a technologického vybavenia domu. Manželia s tromi deťmi využívajú domácu automatizáciu v každej časti domu. Od osvetlenia, cez multimédiá až po inteligentné vykurovanie miestností a zabezpečenie domu.

Inteligentný dom Chocolate
Pohľad na západ slnka z terasy

Inteligentný rodinný dom v Zlíne

David P. pracoval v USA u svetových technologických lídrov, a tak je zvyknutý na najvyššie nároky. Tie mal aj sám na svoje nové bývanie v okrajovej časti Zlína. Urobil si prieskum všetkých dostupných riešení. Nakoniec sa rozhodol pre Loxone. Požiadal nás o doporučenie vhodnej inštalačnej firmy a základ pre výnimočný projekt bol položený. Sám ho opísal ako „Dom, na ktorý sme 10 rokov čakali.

Spoločenská sála v Kráľovských Vinohradoch

Rezidencia Kráľovské Vinohrady

Loxone si tentokrát našiel cestu do luxusného bytu v Prahe, ktorý vznikol v rámci rozsiahlej rekonštrukcie spojením dvoch bytových jednotiek v jednu.

Spoločenská sála v Kráľovských Vinohradoch
Inteligentný dom rodiny Hetzendorferových

Inteligentný dom rodiny Hetzendorferov

Sen o vlastnom Real Smart Home sa stal pre rodinu Hetzendorferov skutočnosťou. Od novembra 2018 žijú naši rakúski kolegovia v novom dome, a môžu si tak užívať pohodlie, ktoré Loxone ponúka. Aké sú ich prvé skúsenosti so životom v inteligentnom dome.

Pohľad na vonkajšiu terasu

 

Inteligentný byt

Slnečné lúče svietia nadol na námestie, je počuť detský smiech a pár seniorov sa vydáva na nákup – práve sa nachádzame v srdci romantického mestečka Ternberg v Hornom Rakúsku. Tu sa usadila štvorčlenná rodina Felberbauerových, ktorá tu vymenila svoj skorší dom za byt s rozlohou 140 m2 s domácou inteligenciou Loxone.

Pohľad na vonkajšiu terasu
Pohľad na Showhome v noci
Pohľad na Showhome v noci

Loxone Showhome

Náš prvý showhome v rakúskom Kollerschlagu ukazuje inteligentnú domácnosť v celej jej kráse. Pri jeho stavbe sme využili všetky dostupné technológie, aby sme našim hosťom umožnili zažiť na vlastnej koži maximálny potenciál inteligentného domova.

Čo bude vedieť váš dom?

Páči sa vám predstava života v inteligentnej domácnosti? Skvelé. Iste sa vám preháňa hlavou rad otázok. Už sa tešíme, až vám na všetko dopodrobna odpovieme. Alebo si môžete rovno nájsť certifikovaného partnera vo svojom okolí.