Zbieranie danych za pomocą NFC Code Touch do systemu rozliczeniowego

Use Casesvg>

Opis:

Firmowa restauracja i oferta posiłków, kawy i przekąsek dla pracowników jest zawsze dużą zaletą, jeśli chodzi o zatrudnianie ludzi, a także dla obecnych pracowników. Wiąże się z tym jednak konieczność śledzenia zamawianych posiłków. Proces ten powinien być łatwy zarówno dla personelu restauracji, jak i osób do niej uczęszczających.

Rozwiązanie:

Podstawą gromadzenia danych jest brelok NFC. Pracownik przykłada go do klawiatury kodowej NFC Code Touch za każdym razem, kiedy zamówi sobie coś do jedzenia lub picia. Aby móc rozróżniać różne konsumowane produkty, należy przypisać je do cyfr na klawiaturze NFC Code Touch. Naciśnięcie cyfry 1 i symbolu zatwierdzenia, a następnie przytrzymanie breloka NFC przy klawiaturze oznacza, że zjadłeś lunch. Numer 2 to zupa, numer 3 to sałatka i tak dalej. Pod koniec miesiąca zgromadzone dane są wykorzystywane do wystawienia faktury pracownikowi.

Cała automatyzacja realizowana jest w ramach Loxone Config.

Po wykryciu obecności w pomieszczeniu, w którym znajduje się NFC Code Touch, włącza się podświetlenie na klawiaturze.

Za pomocą bloku funkcyjnego „Uwierzytelnianie NFC Code Touch” możesz określić, która cyfra ma odpowiadać któremu produktowi. 1 to danie główne, 2 to zupa i tak dalej. Dodatkowo możesz zdefiniować grupy użytkowników, którzy mogą używać tej funkcji za pomocą breloka NFC.

Kiedy do firmy dołącza nowy pracownik, możesz dodać jego brelok i nadać mu uprawnienia za pośrednictwem aplikacji Loxone. Jeśli pracownik opuszcza firmę, możesz również usunąć uprawnienia za pośrednictwem aplikacji.

Komponenty:

Konfiguracja:

Pobierz przykładowy plik:

Billingsystem with NFC Code Touch

Config 14.7.3.6

Dlaczego ty i twój klient powinniście rozważyć zbieranie danych za pomocą NFC Code Touch?

Opcja płatności bezgotówkowej ułatwia działanie restauracji. Personel restauracji nie musi się martwić, że ma wystarczającą ilość drobnych w kasie, a firma nie musi zatrudniać dodatkowej osoby jako kasjera. Zamiast tego zaoferuj klientowi rozwiązanie do gromadzenia danych, które jest łatwe do zarządzania, rozbudowane
i zapewnia dobry przegląd. Zebrane dane można następnie wykorzystać do wystawienia faktury.

Pracodawca dokładnie wie, który pracownik co spożywał, i o której godzinie. Jeśli więc coś nie jest jasne, pracodawca może sprawdzić zapisy w dzienniku.

Kluczem jest brelok NFC, którego pracownik używa również do uzyskiwania dostępu do budynku lub do meldowania się lub wymeldowania w celu rejestrowania godzin pracy. Twój klient nie potrzebuje więc dodatkowego pilota. Każdy pracownik ma jeden brelok do dostępu, posiłków i tak dalej. Dodawanie lub usuwanie pracowników jest naprawdę łatwe i może być wykonane przez samego klienta. Jeśli pracownik zgubi brelok, można go łatwo zablokować i wymienić. Wymiana breloka jest znacznie tańsza niż dorabianie kluczy czy wymiana zamków do drzwi.

 

Pamiętaj, aby przestrzegać lokalnych przepisów i norm. Zawartość tej strony przyjmuje pewne założenia instalacyjne. Informacje w tym dokumencie nie zastępują kontekstowego know-how partnera Loxone. Loxone jest rozwiązaniem instalowanym przez profesjonalistów. Skonsultuj się najpierw z partnerem Loxone, aby zrealizować którąkolwiek z funkcji wymienionych w niniejszym przykładzie zastosowania.