Zabezpieczenie sieci przed przeciążeniem

Use Casesvg>

Opis:

Oświetlenie, czajnik, telewizor, pralka – wszystkie te urządzenia zwykle nie stanowią większego wyzwania dla zasilania twojego domu. Nawet jeśli wielu odbiorców energii jest włączonych jednocześnie.

Problem może stanowić włączenie jednego lub większej ilości dużych odbiorców, np. sauny i stacji ładowania samochodu elektrycznego, co może spowodować wybicie głównego bezpiecznika.

W jaki sposób Loxone może zapobiec przeciążaniu sieci energetycznej?

Rozwiązanie:

Zakładając, że oba więksi odbiorcy – sauna i stacja ładowania pojazdów – są kontrolowani przez Miniserver, system wie, które urządzenie jest w danym momencie aktywne.

W konfiguracji zaimplementowano prostą logikę, która blokuje stację ładowania samochodu, jeśli sauna jest aktywna i odwrotnie. Zgodnie z zasadą: kto pierwszy ten lepszy.

Blokowanie jednego dużego odbiorcy przy korzystaniu z drugiego, zapobiega przeciążeniu sieci energetycznej.

Aby mieszkańcy natychmiast wiedzieli, na przykład, dlaczego sauna „nie działa”, zostaną poinformowani o blokadzie poprzez powiadomienie push, gdy spróbują ją aktywować.

Rada: W naszym przykładzie nie ma automatycznego ustalania priorytetów. Możliwe byłoby również stworzenie logiki, w której sauna będzie traktowana preferencyjnie,
a po uruchomieniu stacja ładowania pojazdów zostanie odłączona od zasilania. W tym przykładzie mieszkańcy mogą zdecydować, co jest obecnie ważniejsze: relaks w saunie czy w pełni naładowany akumulator samochodu.

Komponenty:

Funkcja nie wymaga żadnych dodatkowych produktów z wyjątkiem Miniservera.

Konfiguracja:

Pobierz przykładowy plik:

Overload Protection

Config 11

Dlaczego ty i twój klient powinniście rozważyć zabezpieczenie sieci przed przeciążeniem?

Nagle nastaje ciemność. Latarka leży w piwnicy, telefon w kuchni, a ty zamiast relaksować się w saunie, po omacku wyruszasz w szlafroku i klapkach na poszukiwania źródła światła.

Takiemu scenariuszowi da się zapobiec bez dodatkowego sprzętu i za pomocą prostej logiki. Gwarantujemy, że twoi klienci ci podziękują.

 

Pamiętaj, aby przestrzegać lokalnych przepisów i norm. Zawartość tej strony przyjmuje pewne założenia instalacyjne. Informacje w tym dokumencie nie zastępują kontekstowego know-how partnera Loxone. Loxone jest rozwiązaniem instalowanym przez profesjonalistów. Skonsultuj się najpierw z partnerem Loxone, aby zrealizować którąkolwiek z funkcji wymienionych w niniejszym przykładzie zastosowania.