Wykrywanie otwarcia drzwi w sklepie

Use Casesvg>

Opis:

Pracując w sklepie stacjonarnym czasem nie zauważy się przyjścia nowych klientów. Pracownik, który może akurat przebywać w magazynie, musi zostać poinformowany o kliencie. Zapobiegnie to zarówno niepotrzebnemu oczekiwaniu klientów,
jak i kradzieży.

Komponenty zastosowane do monitorowania dostępu mogą być jednocześnie wykorzystane bezpośrednio do zabezpieczenia przestrzeni.

Jeśli poszukujesz sposobu na monitorowanie drzwi wejściowych w lokalu handlowym, czytaj dalej.

Rozwiązanie:

Wykorzystując Miniserver oraz kontakt drzwiowy i okienny Air można w łatwy sposób monitorować dostęp do lokalu.

Kiedy drzwi się otworzą, światło w wyznaczonych pomieszczeniach zacznie migać. Czas może być ustawiony za pomocą bloku Monoflop, parametr T. Jasność światła może być ustawiona parametrem Ba w bloku sterownik oświetlenia a okres alarmu może być ustawiony za pomocą parametru Ta. Jeżeli Ta=2 oznacza to że światło włączy się na sekundę i wyłączy na sekundę.

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o przyjściu klienta również w formie powiadomienia na telefon, możesz to zrobić za pomocą powiadomienia push.

Komponenty:

Konfiguracja:

Pobierz przykładowy plik:

Access Information Store

Config 14.7.3.6

Dlaczego ty i twój klient powinniście rozważyć wykrywanie otwarcia drzwi w sklepie?

Nikt nie lubi czekać! Im dłużej klient czeka, tym większe prawdopodobieństwo, że nic nie kupi. Oczekiwanie powoduje frustrację i zmniejsza chęć klienta do zakupu.
Nieobecność sprzedawcy w sklepie naturalnie zwiększa ryzyko kradzieży.

Dzięki Loxone masz możliwość skrócenia czasu oczekiwania i uniknięcia kradzieży. Jeśli ktoś wejdzie do sklepu, a ty będziesz w magazynie, natychmiast zostaniesz powiadomiony przez migające światło.

 

Pamiętaj, aby przestrzegać lokalnych przepisów i norm. Zawartość tej strony przyjmuje pewne założenia instalacyjne. Informacje w tym dokumencie nie zastępują kontekstowego know-how partnera Loxone. Loxone jest rozwiązaniem instalowanym przez profesjonalistów. Skonsultuj się najpierw z partnerem Loxone, aby zrealizować którąkolwiek z funkcji wymienionych w niniejszym przykładzie zastosowania.