Tryb nocny dla dzieci

Use Casesvg>

Opis:

Potrójnym kliknięciem przycisku w inteligentnym domu Loxone włącza się tryb nocny. Wyłączają się wszystkie światła, muzyka, dezaktywują czujniki ruchu w sypialni
i aktywuje alarm.

W przypadku domu z 2 osobami dorosłymi funkcja ta jest praktyczna, ale kiedy w grę wchodzą małe dzieci, sprawa się komplikuje, ponieważ mają one inne nawyki niż ich rodzice. Rozwiązanie stanowi osobny tryb nocny w pokoju dziecięcym. W tym przykładzie pokażemy, jak wdrożyć tryb nocny dla dzieci.

Rozwiązanie:

Przy uruchomieniu trybu nocnego dla dzieci w pokoju dziecięcym wyłączają się światła, muzyka i czujniki ruchu. Kiedy na korytarzu zostanie wykryty ruch, aktywowany jest przyjemny wieczorny nastrój zamiast zwykłego codziennego nastroju. Ponadto dzwonek do drzwi jest wyciszany przez głośniki, dzięki czemu dzieci nie wybudzą się ze snu, jeśli ktoś zadzwoni. Przycisk Touch obok łóżka jest dezaktywowany, aby dzieci nie mogły bawić się światłem i muzyką.

Opcjonalnie: Jeśli jedno z dzieci ma tendencję do chodzenia we śnie, na drzwiach pokoju dziecięcego można zainstalować kontakt drzwiowy. Gdy tylko dziecko otworzy drzwi w trybie nocnym, do rodziców wysyłane jest powiadomienie. Umożliwia to rodzicom szybszą reakcję, dzięki czemu dziecku nic się nie stanie.

Komponenty:

Konfiguracja:

Pobierz przykładowy plik:

Children Night Mode

Config 14.02.06.16

Dlaczego ty i twój klient powinniście rozważyć tryb nocny dla dzieci?

Tryb nocny dla dzieci jest bardzo praktyczny, ponieważ działa niezależnie od głównego trybu nocnego. Dzięki temu najmłodsi mogą spać spokojnie, nie przeszkadzają im jasne światła, głośna muzyka ani dzwonek do drzwi. W pozostałej części domu nic się nie zmienia, a rodzice mogą cieszyć się wolnym czasem. Gdy rodzice położą się spać, muszą jedynie aktywować główny tryb nocny w sypialni,
a reszta domu również przejdzie w tryb nocny.

 

Pamiętaj, aby przestrzegać lokalnych przepisów i norm. Zawartość tej strony przyjmuje pewne założenia instalacyjne. Informacje w tym dokumencie nie zastępują kontekstowego know-how partnera Loxone. Loxone jest rozwiązaniem instalowanym przez profesjonalistów. Skonsultuj się najpierw z partnerem Loxone, aby zrealizować którąkolwiek z funkcji wymienionych w niniejszym przykładzie zastosowania.