System ostrzegania o przepełnionej wannie

Use Casesvg>

Opis:

Zarządzanie i identyfikowanie potencjalnych zagrożeń w kontekście mieszkalnictwa wspomaganego zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa osobom starszym
i niepełnosprawnym. Różne produkty Loxone można wykorzystać do zapewnienia dodatkowej ochrony.

Nasze komponenty są w stanie w pełni automatycznie kontrolować, czy okna i drzwi są otwarte po zachodzie słońca, czy urządzenia, takie jak ekspres do kawy lub żelazko, są włączone, podczas gdy w pomieszczeniu nie wykryto żadnego ruchu przez dłuższy czas, czy też nasz podopieczny nie zapomniał zakręcić wody podczas napełniania wanny.

W tym przykładzie skupiamy się na sytuacji, w której ktoś chciał się wykąpać
i zapomniał zakręcić kran w wannie.

Jeśli chcesz, aby twój dom ostrzegał cię o przelewającej się kąpieli, czytaj dalej,
aby zobaczyć, jak można wdrożyć tę funkcję dzięki oprogramowaniu i produktom Loxone.

Rozwiązanie:

W celu zintegrowania funkcji wykrywania przepełnionej wanny, czujnik wody Air należy umieścić przy wannie. Jak tylko kropla wody zetknie się z dwoma stykami tego komponentu, do Miniservera zostanie wysłany sygnał, który zadba o to, aby woda została natychmiast i automatycznie wyłączona przez Relay. W tym przykładzie system wysyła również powiadomienie push do rezydenta i opiekuna,
aby powiadomić ich o zdarzeniu.

Dodatkową usługą, którą można wdrożyć, jest Loxone Caller Service. Oprócz powiadomienia push opiekun otrzyma również połączenie telefoniczne. W usłudze można wprowadzić wiele numerów telefonów.

Komponenty:

Konfiguracja:

Pobierz przykładowy plik:

Identify potential risks - water alarm

Config 10.3.11.27

Dlaczego ty i twój klient powinniście rozważyć system ostrzegania o przepełnionej wannie?

Społeczeństwo europejskie starzeje się, a wraz z upływem lat rośnie liczba osób starszych. Automatyzacja domu i budynku może przyczynić się do tego, aby osoby starsze pozostały z nami na dłużej.

Celem mieszkalnictwa wspomaganego jest wykorzystanie rozwiązań ICT w celu poprawy jakości życia osób starszych i umożliwienia im niezależnego życia tak długo, jak to możliwe, nawet jeśli cierpią na niepełnosprawność fizyczną i / lub umysłową. Potrzeby i życzenia osób starszych i ich opiekunów są punktem wyjścia do integracji niektórych rozwiązań.

Identyfikacja potencjalnego ryzyka i powiązane działania mogą być pomocnym rozwiązaniem szczególnie dla zapominalskich osób starszych, dzięki czemu ich życie w domu będzie bezpieczniejsze. Osoby te często zapominają zakręcić kran. Aby zapobiec uszkodzeniom i niebezpieczeństwu, system Loxone może odpowiednio zareagować.

Kontrola pasywna to tylko część funkcji oferowanych przez system Loxone do celów mieszkalnictwa wspomaganego. Dzięki daleko idącej automatyzacji można zidentyfikować potencjalne ryzyko, dostarczać komunikaty wizualne i / lub akustyczne, monitorować styl życia itd. Co więcej, wszystko dzieje się automatycznie, dzięki czemu osoba starsza nie musi nic robić.

 

Pamiętaj, aby przestrzegać lokalnych przepisów i norm. Zawartość tej strony przyjmuje pewne założenia instalacyjne. Informacje w tym dokumencie nie zastępują kontekstowego know-how partnera Loxone. Loxone jest rozwiązaniem instalowanym przez profesjonalistów. Skonsultuj się najpierw z partnerem Loxone, aby zrealizować którąkolwiek z funkcji wymienionych w niniejszym przykładzie zastosowania.