Powiadomienie o otwartych oknach podczas deszczu

Use Casesvg>

Opis:

Otwarte okna (przede wszystkim dachowe) mogą nam przysporzyć wielu kłopotów, kiedy niespodziewanie zacznie padać deszcz. Dobrze jest dbać o dostęp świeżego powietrza do budynku, ale trzeba być ostrożnym. Deszcz może z łatwością zepsuć meble, urządzenia elektroniczne, książki itp. Odpowiednio wcześniej wysłane powiadomienie o zbliżającym się deszcz może uratować sytuację.

Miniserver Loxone z kilkoma akcesoriami i aktualnymi danymi pogodowymi może ci w tym pomóc. Za jego pośrednictwem możesz otrzymać powiadomienie push
i szybko zareagować.

Rozwiązanie:

Najpierw musimy uzyskać informacje o nadchodzącym deszczu. Usługa Weather Service Loxone zapewnia dokładną prognozę pogody i oczywiście aktualne dane. Drugą wymaganą wartością jest status okna – otwarte / zamknięte. Do tej funkcji zalecamy użycie kontaktu do drzwi i okien Loxone Air.

Config:
W naszym przykładzie wykorzystaliśmy bieżące opady, aby wysłać powiadomienie (pilne) i prognozę pogody na następne dwie godziny, aby wysłać ostrzeżenie na e-mail (mniej pilne). Powiadomienia są wysyłane tylko wtedy, gdy kontakt okienny wykryje otwarte okno. Jeśli klient posiada elektronicznie sterowane okna, oprócz powiadomienia możesz dodać polecenie zamknięcia. Ilość wykorzystanych danych
i sposób powiadamiania zależy wyłącznie od ciebie.

Komponenty:

 • Konfiguracja:

  Pobierz przykładowy plik:

  Dlaczego ty i twój klient powinniście rozważyć powiadomienia o otwartych oknach?

  W lecie deszcze są zwykle szybkie i ulewne. Nie pozostawiają nam zbyt wiele czasu, aby wrócić do domu i uratować sytuację. Często nawet nie pamiętamy, czy okna są otwarte, czy nie i w których pomieszczeniach. Funkcja powiadamiania w przypadku deszczu pomaga nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale także zapewnia spokój ducha.

   

  Pamiętaj, aby przestrzegać lokalnych przepisów i norm. Zawartość tej strony przyjmuje pewne założenia instalacyjne. Informacje w tym dokumencie nie zastępują kontekstowego know-how partnera Loxone. Loxone jest rozwiązaniem instalowanym przez profesjonalistów. Skonsultuj się najpierw z partnerem Loxone, aby zrealizować którąkolwiek z funkcji wymienionych w niniejszym przykładzie zastosowania.