Oświetlenie schodów

Use Casesvg>

Opis:

Schody w domu zawsze wiążą się z pewnym ryzykiem wypadku. Dobre oświetlenie schodów jest niezwykle ważne, ponieważ doznane obrażenia mogą być wynikiem złego lub całkowitego braku oświetlenia schodów. W najgorszym przypadku upadek może nawet doprowadzić do śmierci.

Pośrednie oświetlenie schodów zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa i dyskretnie upiększa schody i korytarz. Aby nie przegapić żadnych stopni w przyszłości,
należy wziąć pod uwagę kilka zasad:

  • Światło nie może oślepiać, ale musi być wystarczająco jasne.
  • Nie powinno być to rozproszone światło.
  • Różnica między światłem a cieniem powinna być wyraźna.

Rozwiązanie:

Pośrednie oświetlenie schodów można łatwo wdrożyć w połączeniu z Loxone. W tym celu czujnik ruchu jest instalowany nad lub pod schodami. Wymagana jest również taśma LED, którą można przymocować, na przykład, pod stopniem, z boku schodów lub pod poręczą. Dimmer RGBW umożliwia łatwe sterowanie oświetleniem LED RGBW.

Jeśli czujnik ruchu wykryje ruch, Miniserver wie, że musi przekazać polecenie taśmie LED. W naszym przykładzie stworzyliśmy różne nastroje w kontroli światła, ponieważ rano i wieczorem chcielibyśmy mieć łagodniejsze światło niż w ciągu dnia. Z kolei w nocy, po wejściu na schody, wybrany zostanie nastrój nocnego światła.
W związku z tym, że czujniki ruchu zostały przypisane do „pomieszczenia komunikacyjnego”, oświetlenie na schodach jest automatycznie aktywne przez dwie minuty lub dopóki na klatce schodowej będzie wykrywany ruch.

Oczywiście niniejszy przykład można jeszcze dopracować. Możesz dostosować czasy oświetlenia lub ustawić sterowanie za pomocą Touch Pure i zapisać określone tryby (np. tryb sprzątania = jasne światło, tryb przeciw komarom = czerwone oświetlenie w letnie wieczory itp.).

Komponenty:

Konfiguracja:

Pobierz przykładowy plik:

Dlaczego ty i twój klient powinniście rozważyć pośrednie oświetlenie schodów?

Pośrednie oświetlenie schodów jest atrakcyjnym elementem dekoracyjnym z praktycznym zastosowaniem. Dobre oświetlenie schodów minimalizuje ryzyko wypadków w domu i obiektach komercyjnych. Strach o członków rodziny, pracowników lub gości należy już do przeszłości.

Taśmy LED od Loxone są szczególnie odpowiednie do pośredniego oświetlenia schodów. Zapewniają ciepłe, ale jasne światło, które nie oślepia. Taśmy są ściemnialne (przydatna funkcja przy podstawowym oświetleniu!), mają długą żywotność i niskie zużycie energii.

W zależności od kształtu schodów taśmę można umieścić w różnych miejscach:
pod poręczą, na stopniach lub na krawędzi schodów… Puść wodze fantazji!

 

Pamiętaj, aby przestrzegać lokalnych przepisów i norm. Zawartość tej strony przyjmuje pewne założenia instalacyjne. Informacje w tym dokumencie nie zastępują kontekstowego know-how partnera Loxone. Loxone jest rozwiązaniem instalowanym przez profesjonalistów. Skonsultuj się najpierw z partnerem Loxone, aby zrealizować którąkolwiek z funkcji wymienionych w niniejszym przykładzie zastosowania.