Niska taryfa energetyczna

Use Casesvg>

Opis:

Wiele gospodarstw domowych, a nawet firm, korzysta z dwustrefowej taryfy energetycznej – niskiej i wysokiej, ponieważ korzystają z urządzeń elektrycznych o wysokim zużyciu (ogrzewanie wody, ogrzewanie podłóg). Nie wszystkie urządzenia potrafią jednak to wykorzystać, a tym samym sprawiać, że właściciele będą mieć mniejsze wydatki na energię elektryczną. Przy odrobinie pomocy ze strony automatyki Loxone każdy może korzystać z urządzeń takich jak pralka w czasie niskiej taryfy i zaoszczędzić dużo pieniędzy za energię elektryczną.

Za pomocą Miniservera Loxone możesz uzyskać wiele przydatnych informacji o zużyciu energii, a nawet automatycznie włączać / wyłączać wybrane urządzenia. Możliwe jest również naładowanie samochodu elektrycznego za najlepszą cenę.

Rozwiązanie:

Niska taryfa jest zwykle sygnalizowana przez wyjście cyfrowe (przekaźnik) na liczniku energii dostawcy energii. Informacje te mogą być łatwo odczytane przez Loxone, wykorzystując cyfrowe wejście Miniservera Loxone.

Z tych informacji można korzystać na różne sposoby, w zależności od potrzeb:

– Ogrzewanie elektryczne w domu można uruchamiać tylko w niskiej taryfie – przekaźniki Miniservera Loxone lub Relay Extension są podłączone do obwodów ogrzewania podłogowego (zalecamy użycie przekaźnika wtórnego w celu ograniczenia obciążenia urządzeń Loxone). Kotły elektryczne można również aktywować za pomocą jednego przekaźnika, aby umożliwić podgrzewanie nagromadzonej wody.

– Każde urządzenia korzystające z napięcia sieciowego może być automatycznie włączane podczas niskich taryf za pomocą wyjść przekaźnikowych Miniservera, Relay Extension lub Smart Socket Air. Może to być np. pralka, wentylacja, ładowarki. W przypadku urządzeń, które muszą zakończyć pracę przed wyłączeniem zasilania (np. pralka), wymagane jest użycie bloku Menedżer energii. Dalszą optymalizację można również osiągnąć w projektach z fotowoltaiką.

– Ogrzewaniem basenu można sterować za pomocą Loxone Aquastar Air lub standardowych przekaźników. Można je ograniczyć do zastosowania w niskiej taryfie, utrzymując basen w cieple i oszczędzając pieniądze.

– Ładowanie samochodu elektrycznego – większość ładowarek obsługuje komunikację z urządzeniami innych firm. Na przykład Keba Wallbox i BMW wallbox używają Modbus TCP. W tym celu nie jest potrzebny żaden dodatkowy sprzęt firmy Loxone i można go zintegrować przy użyciu tylko samego Miniservera. Wszystko, co jest wymagane w tym przypadku, to przesłanie informacji ładowarce, czy może ładować, czy nie.

Komponenty:

Konfiguracja:

Pobierz przykładowy plik:

Low Electricity Tariff

Config 10.3.11.27

Dlaczego ty i twój klient powinniście rozważyć niską taryfę energetyczną?

Ta funkcja może być dużym źródłem oszczędności pieniędzy i zmartwień. Bez konieczności sprawdzania godziny, urządzenia takie jak zmywarka, pralka będą automatycznie uruchamiać się w czasie najniższego zużycia energii.

 

Pamiętaj, aby przestrzegać lokalnych przepisów i norm. Zawartość tej strony przyjmuje pewne założenia instalacyjne. Informacje w tym dokumencie nie zastępują kontekstowego know-how partnera Loxone. Loxone jest rozwiązaniem instalowanym przez profesjonalistów. Skonsultuj się najpierw z partnerem Loxone, aby zrealizować którąkolwiek z funkcji wymienionych w niniejszym przykładzie zastosowania.