Monitorowanie uprawy roślin wewnętrznych

Use Casesvg>

Opis:

Rośliny są wrażliwe na różne czynniki wpływające na ich wzrost. Wymagania mogą się różnić w zależności od rośliny.

Jeśli zasięg wykracza poza to, co jest wymagane dla potrzeb rośliny, może to zwiększyć ryzyko uszkodzenia lub choroby systemu korzeniowego rośliny, liści i innych.

Światło
Rośliny są szczególnie wrażliwe na poziomy światła, przekształcając energię światła na wzrost. Czynnik ten jest znacznie łatwiejszy do kontrolowania w pomieszczeniach niż na zewnątrz, dzięki odpowiednim komponentom.

Temperatura i wilgotność
W zależności od rodzaju rośliny, wartości te będą rosnąć w określonym zakresie.

Woda
Różne rośliny mogą mieć różne wymagania dotyczące optymalnego poziomu wody.

pH
W przypadku większości roślin optymalny poziom pH wynosi między 5,5 a 7,
co wpływa na dostępność składników pokarmowych, jakość i strukturę gleby i wiele innych.

Rozwiązanie:

Do kontrolowania środowiska i stworzenia idealnych warunków dla roślin wewnętrznych używamy kontroli progów.
Na potrzeby tego projektu zakładamy pojedynczą grządkę roślin ozdobnych uprawianych w szklarni z wentylatorami wentylacyjnymi, oświetleniem RGBW
i oddzielnym oświetleniem do uprawy, zasłonami dachowymi z napędem i systemem nawadniającym składającym się ze zbiornika na wodę, zbiornika na płynny nawóz
i zaworu oraz dodatkowych zbiorników w razie potrzeby. Czujnik klimatu pomieszczenia Tree jest wykorzystywane jako pojedyncze urządzenie monitorujące temperaturę, wilgotność i CO2, podczas gdy czujniki 1-Wire mierzą temperaturę i pH gleby i wody.

Oświetlenie
Automatyczne monitorowanie poziomów oświetlenia uwzględni naturalne światło w pomieszczeniu, a światła LED zareagują, wytwarzając odpowiednią ilość potrzebnego światła.
Lampy do uprawy stosuje się, gdy promieniowanie słoneczne nie zapewnia wystarczającej ilości naturalnego światła, a kolorowe oświetlenie stosuje się,
aby zapewnić oświetlenie bez wpływu na cykl wzrostu roślin.

Temperatura i wilgotność
Dzięki współpracy Miniservera i czujnika klimatu pomieszczenia poziomy temperatury będą automatycznie kontrolowane, dzięki czemu system HVAC będzie działał zgodnie z wymaganiami. Monitorowanie CO2 za pomocą czujnika klimatu pomieszczenia można połączyć z systemem wentylacyjnym, aby utrzymać idealne warunki wzrostu.

Woda
Nawadnianie jest kontrolowane za pomocą siłowników zaworów z napędem do włączania i wyłączania dopływu wody, a pH jest mierzone zarówno w glebie, jak i w wodzie. W przypadku niezrównoważenia pH, nawóz i kwasowość można dodać do systemu nawadniającego za pomocą dodatkowych zaworów z napędem.

pH
Czujnik pH kontrolowany przez Loxone monitoruje poziom pH i pomaga hodowcy ustalić, jakie działania są potrzebne do dostosowania poziomu pH. Zautomatyzowany proces nawożenia doda składników odżywczych do gleby, gdy pH jest za niskie.

Komponenty:

Konfiguracja:

Pobierz przykładowy plik:

Dlaczego ty i twój klient powinniście rozważyć monitorowanie uprawy roślin wewnętrznych?

Dzięki Loxone możliwe jest stworzenie całkowicie kontrolowanego środowiska przy niewielkim lub żadnym udziale człowieka.
Nawadnianie zgodnie z harmonogramem zapewnia stały poziom wody.
Dzięki szeregowi czujników używanych w pomieszczeniach łatwiej jest uniknąć negatywnych wpływów pogody, zwierząt, owadów.

Oznacza to, że nie ma potrzeby stosowania pestycydów, dzięki czemu można uzyskać zdrowsze rośliny.
Dzięki kontrolowanemu środowisku o każdej porze roku możesz przedłużyć swój sezon wegetacyjny.
Dla firmy oznacza to dodatkowe zyski ze sprzedaży większej liczby roślin.

 

Pamiętaj, aby przestrzegać lokalnych przepisów i norm. Zawartość tej strony przyjmuje pewne założenia instalacyjne. Informacje w tym dokumencie nie zastępują kontekstowego know-how partnera Loxone. Loxone jest rozwiązaniem instalowanym przez profesjonalistów. Skonsultuj się najpierw z partnerem Loxone, aby zrealizować którąkolwiek z funkcji wymienionych w niniejszym przykładzie zastosowania.