Monitorowanie temperatury szczepionek

Use Casesvg>

Opis:

Wraz z obecną sytuacją związaną z COVID-19 oraz uruchomionym programem szczepień, nadchodzi potrzeba magazynowania i rejestrowania informacji odnośnie temperatury, w której przechowywana jest szczepionka. Z informacji dostępnych w intrenecie, można przeczytać, że szczepionki należy przechowywać w gabinecie zabiegowym w specjalnej lodówce tylko do tego celu, w stabilnej temperaturze 2-8 stopni Celsjusza.

Temperaturę chłodziarki należy stale monitorować, tj. codziennie, nawet w dni wolne od pracy.

Optymalnym rozwiązaniem jest ciągłe monitorowanie temperatury za pomocą urządzeń elektronicznych, z funkcją rejestracji zapisów oraz systemem powiadamiania.

Rozwiązanie:

Loxone doskonale poradzi sobie z takim zadaniem. Do tego celu potrzebujemy czujnika temperatury (np. 1-Wire + 1-Wire Extension) lub 0-10V. Konfiguracja w Loxone Config jest prosta. Wystarczy, że przeniesiemy na kartę projektu temperaturę, pokażemy wyjście błędu oraz ustawimy walidację (w tym przypadku 2-8 stopni).

Jeżeli kiedykolwiek temperatura przekroczy zakres, wyjście błędu zostanie aktywowane. Do tego wyjścia można podłączyć np. powiadomienie push.

Sama rejestracja danych przebiega następująco: we właściwościach czujnika temperatury aktywujemy statystyki z interwału 60 min, a w polu wysyłanie maili aktywujemy „przy zmianie dnia”.

Komponenty:

Konfiguracja:

Pobierz przykładowy plik:

 

Pamiętaj, aby przestrzegać lokalnych przepisów i norm. Zawartość tej strony przyjmuje pewne założenia instalacyjne. Informacje w tym dokumencie nie zastępują kontekstowego know-how partnera Loxone. Loxone jest rozwiązaniem instalowanym przez profesjonalistów. Skonsultuj się najpierw z partnerem Loxone, aby zrealizować którąkolwiek z funkcji wymienionych w niniejszym przykładzie zastosowania.

Więcej przykładów zastosowań Loxone