Monitorowanie połączenia internetowego

Use Casesvg>

Opis:

Połączenie internetowe jest niestabilne lub całkowicie się zrywa. Wszyscy to znamy. Najczęściej zdarza się to po długim dniu w pracy, kiedy już odpoczywasz na kanapie
i jesteś gotowy do przeglądania Netflixa.
Kiedy tak się dzieje, zaleceniem dostawcy internetu jest z reguły odłączenie
i ponowne podłączenie lub zresetowanie routera, aby ponownie nawiązać połączenie.
Niektórzy użytkownicy wolą wyłączać router na noc, aby nie mieć stałego Wi-Fi w domu w dzień i w nocy.

Rozwiązanie:

Wykorzystaj gniazdko Smart Socket do podłączenia routera. Możesz go włączać
i wyłączać ręcznie, ale to nie wszystko. Miniserver posiada funkcję ping w bloku funkcyjnym ping. Możesz stworzyć logikę, która automatycznie zrestartuje router, który zarejestruje 3 nieudane polecenia ping z rzędu. Możesz na przykład sprawdzać dostępność serwera Google poprzez ping, aby upewnić się, że twoje połączenie z internetem działa, lub pingować określone urządzenie w instalacji, jeśli wiesz, że to urządzenie może czasami być niestabilne. Możliwe jest również wyłączanie
i włączanie routera każdego dnia w środku nocy, aby mieć pewność, że rano będzie działać.

Jeśli chodzi o dostępność Wi-Fi, możesz zaplanować, że po określonej godzinie Wi-Fi się wyłączy, ustawiając router w bloku funkcyjnym planowania, aby w razie potrzeby można go było wyłączyć w nocy.

Komponenty:

Konfiguracja:

Pobierz przykładowy plik:

Internet Connection Monitoring

Config 14.02.06.16

Dlaczego ty i twój klient powinniście rozważyć monitoring połączenia sieciowego?

Nie ma nic bardziej frustrującego niż niestabilne połączenie internetowe lub urządzenie, które jest losowo poza siecią. Ponowne uruchomienie jest dobrym sposobem na rozwiązanie 80% problemów z połączeniem. Jeśli zautomatyzujesz ten proces dla swojego klienta (lub we własnej instalacji), jest to dobry i łatwy sposób, aby bardzo szybko wyręczyć się w wykonywaniu nieuniknionej czynności. Jeśli posiadasz klienta, który jest szczególnie zainteresowany promieniowaniem emitowanym przez Wi-Fi, możesz zaoferować mu ten łatwy i zautomatyzowany sposób kontrolowania go w jego domu.

 

Pamiętaj, aby przestrzegać lokalnych przepisów i norm. Zawartość tej strony przyjmuje pewne założenia instalacyjne. Informacje w tym dokumencie nie zastępują kontekstowego know-how partnera Loxone. Loxone jest rozwiązaniem instalowanym przez profesjonalistów. Skonsultuj się najpierw z partnerem Loxone, aby zrealizować którąkolwiek z funkcji wymienionych w niniejszym przykładzie zastosowania.