Monitorowanie humidora

Use Casesvg>

Opis:

Humidor to pojemnik na cygara, którego zadaniem jest zapewnienie idealnych warunków do ich przechowywania. Pomaga zapewnić świeżość cygar, nawet przez okres kilku lat. Kluczową rolę odgrywają temperatura i wilgotność wewnątrz pudełka. Idealne warunki dla cygar to temperatura od 20 do 21°C i wilgotność względna 69-72%. Często zapomina się o ponownym napełnieniu nawilżacza w humidorze, co powoduje, że cygara stają się suche i nie nadają się do użytku. Może to być bardzo kosztowne, ponieważ humidor zwykle mieści kilka cygar, a każde kosztuje minimum 30 zł.

W naszym przykładzie pokazujemy, jak twoi klienci mogą optymalnie monitorować temperaturę i wilgotność w humidorze. Dzięki temu cygara zachowają świeżość przez długi czas.

Rozwiązanie:

W naszym przykładzie wykorzystaliśmy czujnik klimatu pomieszczenia Air do monitorowania temperatury i wilgotności humidora. Dzięki bezprzewodowemu systemowi Loxone, czujnik można bez żadnego problemu umieścić w humidorze.

Po podłączeniu czujnika klimatu pomieszczenia do Miniservera, można wprowadzić wartość minimalną i maksymalną w programie Loxone Config. Aby otrzymać powiadomienie o przyczynie odchylenia, dodaj typ powiadomienia do bloku temperatury i wilgotności – w naszym przypadku korzystamy z usługi Mailer Service. Gdy tylko wilgotność względna spadnie poniżej 65%, Miniserver wysyła komunikat,
że nawilżacz wymaga ponownego napełnienia. Wiadomości e-mail są wysyłane do momentu, gdy wilgotność ponownie przekroczy 65%. W ten sposób cygara pozostają zdatne do użytku i świeże nawet przez kilka lat. Dzięki aplikacji Loxone klient może w dowolnym momencie monitorować aktualną temperaturę i wilgotność humidora.

Komponenty:

Konfiguracja:

Pobierz przykładowy plik:

Humidor Monitoring

Config 10.3.11.27

Dlaczego ty i twój klient powinniście rozważyć monitorowanie humidora?

Jeśli wilgotność i temperatura w humidorze nie są stałe, może to spowodować,
że cygara staną się zbyt suche lub zbyt wilgotne. Suche cygara są kruche, łatwiej się łamią, a także palą szybciej. Ponadto suche cygaro ma gorzki posmak. Z drugiej strony cygara, które są zbyt wilgotne, dziwnie się spalają i smakują ciężko i cierpko.

W celu niezawodnego monitorowania humidora zalecamy automatyczną kontrolę temperatury i wilgotności za pomocą czujnika klimatu pomieszczenia Air. Klienci będą zawsze powiadamiani o zmianach wilgotności i nie będą musieli martwić się o przechowywanie cygar.

 

Pamiętaj, aby przestrzegać lokalnych przepisów i norm. Zawartość tej strony przyjmuje pewne założenia instalacyjne. Informacje w tym dokumencie nie zastępują kontekstowego know-how partnera Loxone. Loxone jest rozwiązaniem instalowanym przez profesjonalistów. Skonsultuj się najpierw z partnerem Loxone, aby zrealizować którąkolwiek z funkcji wymienionych w niniejszym przykładzie zastosowania.