Monitorowanie dróg ewakuacyjnych

Use Casesvg>

Opis:

Każda sekunda ma znaczenie, gdy chodzi o ludzkie życie w nagłych wypadkach. Dostępność dróg ewakuacyjnych może być kluczowa w ochronie zdrowia i życia osób przebywających w budynku.

Niestety drogi ewakuacyjne często bywają zablokowane, a oznaczenia mało pomocne.

Właściciel budynku jest odpowiedzialny za jego bezpieczeństwo. Odpowiada za dobre oznaczenie i dostępność dróg ratunkowych i posiada środki, aby to zapewnić.

W pierwszej kolejności należy jednak wiedzieć, że taki problem w budynku w ogóle istnieje.

Rozwiązanie:

Określone obszary w budynkach biurowych, szkołach, halach można monitorować za pomocą czujnika optycznego.

Jeśli przez określony czas (np. 2 minuty) praca czujnika zostanie zakłócona, Miniserver Loxone może wysłać wiadomość.

Dzięki blokowi „Łańcuch alarmowy”, w ciągu kilku minut można wdrożyć rozbudowany łańcuch alarmowy, który – w przypadku alarmu – powiadamia do 10 osób za pośrednictwem połączenia telefonicznego, e-maila lub powiadomienia push.

Blok funkcyjny może również wysyłać zmienne elementy tekstowe. W ten sposób osoba odpowiedzialna jest informowana bezpośrednio o tym, który czujnik wywołał alarm.

Daje to np. woźnemu możliwość podjęcia odpowiednich kroków. W ten sposób mamy pewność, że drogi ewakuacyjne pozostaną niezablokowane.

Uwaga: Aby Miniserver mógł wykonywać połączenia telefoniczne, wymagana jest usługa Caller Service.

Komponenty:

Konfiguracja:

Pobierz przykładowy plik:

Keep Emergency Ways Free

Config 10.3.11.27

Dlaczego ty i twój klient powinniście rozważyć monitorowanie dróg ewakuacyjnych?

Zablokowane przejścia to jeden z problemów, z którym boryka się wielu właścicieli budynków, najemców i klientów. Stwarzają one zagrożenie dla osób przebywających w budynku i utrudniają pracę służb ratowniczych i straży pożarnej.

Właściciele budynków są zobowiązani do utrzymywania dróg ewakuacyjnych w dobrym i użytecznym stanie. Ta stosunkowo niewielka inwestycja może pomóc w niezawodnym osiągnięciu tego celu i ratowaniu życia w nagłych wypadkach.

 

Pamiętaj, aby przestrzegać lokalnych przepisów i norm. Zawartość tej strony przyjmuje pewne założenia instalacyjne. Informacje w tym dokumencie nie zastępują kontekstowego know-how partnera Loxone. Loxone jest rozwiązaniem instalowanym przez profesjonalistów. Skonsultuj się najpierw z partnerem Loxone, aby zrealizować którąkolwiek z funkcji wymienionych w niniejszym przykładzie zastosowania.