Liczenie osób w sklepie

Use Casesvg>

Opis:

Rozporządzenia rządowe ograniczają maksymalną liczbę osób mogących jednocześnie przebywać w sklepach i centrach handlowych. Firmy są zobowiązane do zapewnienia, aby liczba klientów w żadnym momencie nie przekroczyła limitu określonego przez normę higieniczną. Muszą zatem znać aktualną liczbę klientów i nie zezwalać na dalsze wejście do sklepu / budynku, jeśli limit zostanie osiągnięty. Firmy improwizują więc na różne sposoby. Przykładowo wymuszają na klientach wchodzenie tylko z koszykiem, których jest ograniczona liczba, lub zatrudniają ochroniarza, który przy wejściu samodzielnie liczy klientów.

Rozwiązanie:

Dzięki Loxone można przygotować prosty system liczenia klientów. Przy każdym wejściu znajduje się ekran, który pokazuje aktualne obłożenie sklepu liczone w czasie rzeczywistym. Personel obiektu przy wejściach ma w ręku urządzenie mobilne, na którym klika za każdym razem, gdy ktoś wchodzi lub wychodzi z monitorowanego obszaru.

Wskazówka: Rozwiązanie jest również przystosowane do bardziej wymagających zastosowań w połączeniu z licznikami elektronicznymi.

Pobierz przykładowy plik:

 

Pamiętaj, aby przestrzegać lokalnych przepisów i norm. Zawartość tej strony przyjmuje pewne założenia instalacyjne. Informacje w tym dokumencie nie zastępują kontekstowego know-how partnera Loxone. Loxone jest rozwiązaniem instalowanym przez profesjonalistów. Skonsultuj się najpierw z partnerem Loxone, aby zrealizować którąkolwiek z funkcji wymienionych w niniejszym przykładzie zastosowania.

Więcej przykładów zastosowań Loxone