Kontrola dostępu w windach

Use Casesvg>

Opis:

W niektórych budynkach można uzyskać dostęp do mieszkania bezpośrednio z windy. Jest to naprawdę wygodne, gdy jesteś właścicielem i nie musisz poświęcać tyle uwagi kontroli dostępu. Jednak kiedy zdecydujesz się wynajmować mieszkanie
i musisz zapewnić dostęp różnym osobom w różnych okresach czasu, winda może stać się utrudnieniem.

Korzystanie z tradycyjnego klucza może być źródłem niepewności. „Czy zrobili kopię klucza?” „Zgubili klucz, czy powinienem teraz wszystko zmienić?”

Przekazywanie zwykłego klucza nowym najemnikom jest też problematyczne, ponieważ za każdym razem musisz być fizycznie obecny przy wręczeniu i odebraniu kluczy.

Rozwiązanie:

Loxone zapewnia doskonałe i bezpieczne rozwiązanie kontroli dostępu do domu bezpośrednio z wind. Klawiatura NFC Code Touch pozwala wejść bezpośrednio do wybranego mieszkania za pomocą kodu numerycznego. Ten kod może zostać przekazany zdalnie np. na adres e-mail klienta.

Jeśli panel rozdzielczy (lub szafka elektryczna) windy znajduje się w tej samej windzie (zwykle na górze), możemy zastosować technologię Loxone Tree. Jeśli nie, komunikacja z NFC Code Touch będzie musiała odbywać się drogą radiową będziemy musieli komunikować się z technologią radiową, do której wymagany jest Air Base Extension.

Dzięki Miniserverowi możemy zintegrować osiem mieszkań. Jeśli potrzebujemy dostępu do większej liczby mieszkań, potrzebny będzie Relay Extension (jeden Relay Extension daje dostęp do 14 dodatkowych mieszkań, zatem obsługa 1-8 mieszkań jest możliwa z samym Miniserverem, 9-22 mieszkań z dodatkowym Relay Extension, 23-37 mieszkań z dwoma Relay Extension…).

Wszechstronność Loxone daje nam w tym przypadku jeszcze więcej możliwości. Możemy wydać polecenie windzie, że ilekroć dotrze ona do mieszkania i ludzie wyjdą z windy, automatycznie zjedzie na parter. Możesz także dodać harmonogram dostępu lub zablokować dostęp (za pośrednictwem aplikacji) w dowolnym momencie.

Komponenty:

Konfiguracja:

Pobierz przykładowy plik:

Access Control in Elevators

Config 14.7.3.6

Dlaczego ty i twój klient powinniście rozważyć kontrolę dostępu w windach?

Ilekroć mówimy o kontroli dostępu do mieszkania bezpośrednio z windy, właściciel nie ma do wyboru wielu elastycznych rozwiązań, które mógłby dostosować do swoich potrzeb. Loxone zapewnia idealne rozwiązanie tego problemu, zwłaszcza gdy mówimy o wakacyjnych wynajmach. Właściciel może mieć wszystkie informacje w swoim smartfonie w aplikacji Loxone, co pozwala mu kontrolować i zapewniać większe bezpieczeństwo swoich usług.

 

Pamiętaj, aby przestrzegać lokalnych przepisów i norm. Zawartość tej strony przyjmuje pewne założenia instalacyjne. Informacje w tym dokumencie nie zastępują kontekstowego know-how partnera Loxone. Loxone jest rozwiązaniem instalowanym przez profesjonalistów. Skonsultuj się najpierw z partnerem Loxone, aby zrealizować którąkolwiek z funkcji wymienionych w niniejszym przykładzie zastosowania.