Kontrola bramy garażowej

Use Casesvg>

Opis:

Przed pójściem spać kontrolujemy, czy wszystkie okna i drzwi są pozamykane. Niestety często zapominamy o bramie garażowej. Jesteśmy przekonani, że wszystko jest w porządku, albo zwyczajnie nie chce nam się wychodzić z domu.

Jednocześnie warto byłoby ją sprawdzać, ponieważ garaż często służy nie tylko do parkowania samochodów. Przechowujemy w nim cenne rzeczy, takich jak narzędzia, sprzęt sportowy, zabawki, części zamienne i inne podobne rzeczy.

Zamknięte drzwi garażowe zapewniają również lepszą ochronę przed uszkodzeniami samochodu przez, np. nocne zwierzęta.

Rozwiązanie:

W poniższym wpisie pokażemy, jak ustawić wysyłanie powiadomień push z Miniservera Loxone na smartfony, tablety i inne urządzenia, jeśli drzwi garażowe są otwarte po zmroku.

Jeśli współrzędne geograficzne budynku są poprawnie zapisane w Loxone Config, Miniserver zna czas zachodu słońca każdego dnia.

Dzięki prostemu kontaktowi drzwiowemu i okiennemu Air, system wie, czy brama garażowa jest zamknięta czy otwarta o zmroku. Jeśli brama jest nadal otwarta, Miniserver wysyła powiadomienie push bezpośrednio na telefon, tablet lub inne urządzenie użytkownika. To pozwala twojemu klientowi odpowiednio zareagować.

Uwaga: Równie łatwe byłoby zrealizowanie automatycznego zamykania bramy garażowej. Jednak z powodu różnych aspektów (bezpieczeństwa) w tym przykładzie zrezygnowano z tej funkcji.

Komponenty:

Konfiguracja:

Pobierz przykładowy plik:

Garage Door Notification

Config 14.02.06.16

Dlaczego ty i twój klient powinniście rozważyć kontrolę bramy garażowej?

Automatyczne powiadomienia o otwartej bramie garażowej nie tylko pomaga chronić cenne rzeczy, takie jak narzędzia i sprzęt sportowy przed kradzieżą, ale może również chronić samochód przed uszkodzeniami powodowanymi przez dzikie zwierzęta.

Wartość skradzionego czy zniszczonego sprzętu może sięgać wielu tysięcy złotych. Koszt inwestycji w dodatkową technologię wymaganą do realizacji tej funkcji jest w porównaniu bardzo niska.

Dodatkowo automatyczne powiadomienia zapewniają wyraźny komfort. Nie trzeba już wychodzić, by sprawdzić garaż, gdy jest zimno i pada deszcz.

 

Pamiętaj, aby przestrzegać lokalnych przepisów i norm. Zawartość tej strony przyjmuje pewne założenia instalacyjne. Informacje w tym dokumencie nie zastępują kontekstowego know-how partnera Loxone. Loxone jest rozwiązaniem instalowanym przez profesjonalistów. Skonsultuj się najpierw z partnerem Loxone, aby zrealizować którąkolwiek z funkcji wymienionych w niniejszym przykładzie zastosowania.