Inteligentne wykorzystanie energii

Use Casesvg>

Opis:

Chcesz wiedzieć, czy energia, której używasz, jest energią, którą wytworzyłeś, czy energią, którą kupiłeś? Z Loxone możesz to zrobić i jednocześnie oszczędzać energię.
A kto nie chciałby zrobić czegoś dobrego dla środowiska i własnego portfela?

Źródło energii poznasz po kolorze taśm LED. Jeśli taśma jest zielona, oznacza to,
że obecnie korzystasz z magazynowanej energii elektrycznej. Jeśli taśma jest pomarańczowa, oznacza to, że pobierana jest energia z sieci. Tę wiedzę możesz później wykorzystać, aby zdecydować, jeśli chcesz, na przykład uruchomić pralkę po południu i korzystać z własnej energii zamiast rano, kiedy musisz za nią zapłacić.

Ponadto rejestrowane będzie również bieżące zużycie i produkcja energii elektrycznej. Dane te można wyświetlić w aplikacji w dowolnym momencie.

Jeśli jesteś zainteresowany rozwiązaniem inteligentnego wykorzystania energii, czytaj dalej, aby zobaczyć, jak można to osiągnąć za pomocą produktów Loxone
i oprogramowania Loxone Config.

Rozwiązanie:

W naszym przykładzie wartości energii zakupionej od dostawcy energii i energii dostarczonej do dostawcy energii są odczytywane przez licznik energii Modbus.

Aby światło zmieniło kolor na zielony przy korzystaniu z darmowej energii oraz na pomarańczowo przy korzystaniu z płatnej energii, odpowiednie tryby pracy zostały przypisane do scen świetlnych w części „Automatyka” na bloku sterowania oświetleniem. Po wykryciu ruchu w pomieszczeniu technicznym, wyświetlony zostanie kolor światła.

Jeśli energia jest zużywana, włącza się tryb „Zużycie energii” i zmienia się kolor światła. Jeśli energia jest wytwarzana, tryb „Produkcja energii” włącza się, a lampka zmienia kolor na zielony.

Oba tryby pracy są resetowane, gdy suma wytworzonej i zużytej energii jest mniejsza niż 0. Odbywa się to poprzez blok sumatora i blok mniejszy lub równy.

Zalecamy, aby nie wizualizować modułu sterowania oświetleniem, w przeciwnym razie klient może zmienić lub usunąć te sceny świetlne.

Komponenty:

Konfiguracja:

Pobierz przykładowy plik:

Intelligent Energy Use

Config 14.02.06.16

Dlaczego ty i twój klient powinniście rozważyć inteligentne wykorzystanie energii?

Wiedzieć, czy energia, której obecnie używasz, została wyprodukowana przez ciebie, czy zakupiona, jest zdecydowanie zaletą. Pomaga ci to w jej oszczędzaniu. Tak,
z Loxone jest to możliwe.

Po kolorze taśmy LED poznasz, czy aktualnie zużywana energia jest twoja (zielone światło) czy zakupiona (pomarańczowe światło). Dzięki tym informacjom możesz zdecydować, kiedy chcesz uruchamiać urządzenia o wysokim zużyciu.

Kolejną zaletą jest możliwość rejestrowania statystyk zużycia i produkcji energii elektrycznej. Te statystyki również pomogą ci w oszczędności energii.

 

Pamiętaj, aby przestrzegać lokalnych przepisów i norm. Zawartość tej strony przyjmuje pewne założenia instalacyjne. Informacje w tym dokumencie nie zastępują kontekstowego know-how partnera Loxone. Loxone jest rozwiązaniem instalowanym przez profesjonalistów. Skonsultuj się najpierw z partnerem Loxone, aby zrealizować którąkolwiek z funkcji wymienionych w niniejszym przykładzie zastosowania.