Inteligentne sprzątanie

Use Casesvg>

Opis:

Budynek, który sam dostosowuje się do procesu czyszczenia bez naszej ingerencji. W weekend, kiedy firma sprzątająca wchodzi do budynku, wszystkie przyciski są automatycznie blokowane, włącza się jasne światło i motywująca muzyka. W ten sposób przyciski można wyczyścić bez przypadkowego uruchomienia polecenia, np. opuszczenia żaluzji, a dzięki jasnemu światłu brud staje się bardziej widoczny.

Dostęp do budynku dla personelu sprzątającego można określić, np. tylko w soboty od 18.00 do 22.00.

Jeśli potrzebujesz rozwiązania inteligentnego sprzątania, czytaj dalej, aby zobaczyć, jak można to osiągnąć dzięki produktom Loxone i oprogramowaniu Loxone Config.

Rozwiązanie:

Dzięki Loxone można zrealizować inteligentne rozwiązanie dostępu i ustawić odpowiednie reakcje w zależności od osoby wchodzącej do budynku, np. światło, muzykę i blokowanie przycisków.
Jeśli personel sprzątający wejdzie do budynku za pomocą osobistego kodu dostępu lub breloczka NFC, system przełączy się w tryb sprzątania.
W momencie, kiedy czujnik ruchu wykryje ruch w pomieszczeniu, zostanie aktywowane odpowiednie światło do sprzątania, a także motywująca muzyka.

Wykorzystując spoty RGBW, jak w naszej konfiguracji, można stworzyć idealny nastrój oświetleniowy, zarówno dla personelu sprzątającego, jak i podczas normalnej pracy biurowej. Do uzyskania odpowiedniego oświetlenia można również użyć Dali, ściemnianych lamp 230 V, 0-10 V lub DMX. W naszej konfiguracji tryb pracy Sprzątanie jest resetowany 15 minut po wykryciu ostatniego ruchu w budynku.

Komponenty:

Konfiguracja:

Pobierz przykładowy plik:

Dlaczego ty i twój klient powinniście rozważyć inteligentne sprzątanie?

Dzięki Loxone inteligentny budynek pomaga osobom sprzątającym wykonywać pracę w możliwie najlepszy i najkrótszy sposób. Po wejściu personelu do budynku aktywowany jest tryb sprzątania i budynek jest gotowy do czyszczenia. Tutaj można wstępnie zdefiniować różne funkcje, takie jak automatyczne blokowanie przycisków itp. Odpowiednie jasne światło pomaga pracownikom znaleźć każde ziarno kurzu. Odpowiednia muzyka motywuje do pracy i sprawia, że cały proces jest przyjemniejszy. Po tym, jak ekipa opuści budynek, budynek automatycznie wraca do zwykłych ustawień.

 

Pamiętaj, aby przestrzegać lokalnych przepisów i norm. Zawartość tej strony przyjmuje pewne założenia instalacyjne. Informacje w tym dokumencie nie zastępują kontekstowego know-how partnera Loxone. Loxone jest rozwiązaniem instalowanym przez profesjonalistów. Skonsultuj się najpierw z partnerem Loxone, aby zrealizować którąkolwiek z funkcji wymienionych w niniejszym przykładzie zastosowania.