Inteligentne podlewanie ogrodu

Use Casesvg>

Opis:

Inteligentne podlewanie ogrodu podlewa rośliny tylko wtedy, gdy jest to konieczne. W ramach możliwości wykorzystuje bezpłatną wodę deszczową. Wiedząc, że jutro ma padać deszcz, system nie włączy w danym dniu podlewania.

Rozwiązanie:

W naszym przykładzie ogród jest nawadniany przy użyciu zbiornika na deszczówkę. Zbiornik jest wyposażony w czujnik ultradźwiękowy, który sprawdza poziom wody. Jeśli poziom wody jest zbyt niski, podlewanie nie jest uruchamiane. Poziom wody można wyświetlić w dowolnym momencie na wizualizacji.

Automatyczne podelewanie można aktywować na różne sposoby. Albo za pomocą prognozy pogody ze stacji pogodowej / usługi Weather Service lub za pomocą czujników wilgotności w ziemi. Podlewanie odbywa się dwie godziny przed wschodem słońca w następujących warunkach:

  • jeśli w zbiorniku jest wystarczająca ilość wody (mierzona za pomocą czujnika ultradźwiękowego)
  • jeśli nie są zapowiadane opady deszczu (mierzone przez stację pogodową / usługę Weather Service)
  • jeśli gleba nie jest wystarczająco wilgotna (mierzone za pomocą czujnika wilgotności)
  • jeśli w ciągu najbliższych 4 godzin nie spadnie więcej jak 2 litry deszczu na metr kwadratowy
  • jeśli nie ma ryzyka mrozu (temperatura nie spadnie poniżej 4°C)

Podlewanie kończy się o wschodzie słońca. Nawadnianie ogrodu możesz również aktywować zależnie od czasu lub ręcznie za pomocą aplikacji Loxone. Jeśli powyższe warunki nie zostaną spełnione, podlewanie nie będzie miało miejsca.

Wszystkie cztery zawory wodne są podłączone do modułu przycisku radiowego. Każdy z czterech zaworów naprzemiennie nawadnia ogród co 60 sekund.

Ponadto, jeśli istnieje ryzyko przymrozków, woda w rurach jest wydmuchiwana powietrzem przez 5 minut, aby zapobiec uszkodzeniom.

Komponenty:

Konfiguracja:

Pobierz przykładowy plik:

Smart Garden Watering

Config 14.02.06.16

Dlaczego ty i twój klient powinniście rozważyć inteligentne podlewanie ogrodu?

Posiadanie inteligentnego rozwiązania do podlewania ogrodu pozwala nie tylko maksymalnie wykorzystać dostępne zasoby wodne, ale także cieszyć się bujnym
i pięknym ogrodem. Sprytne rozwiązanie pozwala lepiej wykorzystać zużycie wody oraz uprawiać i dbać o rośliny w inteligentny, przyjazny dla środowiska sposób.

 

Pamiętaj, aby przestrzegać lokalnych przepisów i norm. Zawartość tej strony przyjmuje pewne założenia instalacyjne. Informacje w tym dokumencie nie zastępują kontekstowego know-how partnera Loxone. Loxone jest rozwiązaniem instalowanym przez profesjonalistów. Skonsultuj się najpierw z partnerem Loxone, aby zrealizować którąkolwiek z funkcji wymienionych w niniejszym przykładzie zastosowania.