Inteligentna stacja pogodowa

Use Casesvg>

Opis:

Dobrze jest znać aktualną pogodę przed wyjściem z domu. Po przebudzeniu możesz sprawdzić, jaka jest pogoda, po kolorze taśmy LED w swoim pokoju. Na przykład: niebieski może oznaczać deszcz, pomarańczowy – słońce, magenta – zachmurzenie. To pomoże ci odpowiednio się ubrać i przygotować.

Ponadto, jeśli w ciągu najbliższych 12 godzin przewiduje się opady deszczu, otrzymasz powiadomienie głosowe z informacją: nie zapomnij parasola!

Jeśli interesuje cię rozwiązanie inteligentnej prognozy pogody, czytaj dalej, aby zobaczyć, jak można to osiągnąć dzięki sprzętowi Loxone i oprogramowaniu Loxone Config.

Rozwiązanie:

Dzięki Loxone możliwe jest uzyskanie kolorowego światła na podstawie prognozy pogody.

Wybrana taśma LED zmienia kolor tylko między 6:30 a 7:30 rano, aby nie generować niepotrzebnego zużycia energii. W naszym przykładzie taśmy LED są aktywowane od czasu wykrycia pierwszego ruchu w pokoju do 7:30, kiedy są ponownie wyłączane. Klient może dostosować to okno czasowe indywidualnie w aplikacji.

Przy pierwszym ruchu odtwarzana jest wiadomość, jeżeli w ciągu najbliższych 12 godzin spodziewany jest deszcz. Tekst można zmienić w bloku statusu. Może się zdarzyć, że w ciągu najbliższych 12 godzin będzie padać, świecić słońce lub będzie bardzo pochmurno, dlatego wizualizowane są 3 różne nastroje oświetleniowe.

W przypadku bezchmurnego i pochmurnego dnia stosuje się „typ pogody”, która jest następnie porównywana.

Wartość tę można oczywiście w dowolnym momencie zmienić, sprawdzając dokumentację:

1 = Bezchmurnie
2 = Jasno
3 = Pochmurno
4 = Bardzo pochmurno
5 = Zachmurzenie
6 = Mgła
7 = Niska mgła
8 = Nieużywany
9 = Nieużywany
10 = Lekki deszcz
11 = Deszcz
12 = Ulewny deszcz
13 = Mżawka
14 = Lekki marznący deszcz
15 = Ulewny marznący deszcz
16 = Przelotne opady deszczu
17 = Ulewne przelotne opady deszczu
18 = Burza
19 = Silna burza
20 = Lekkie opady śniegu
21 = Śnieg
22 = Obfite opady śniegu
23 = Przelotne opady śniegu
24 = Obfite przelotne opady śniegu
25 = Lekki grad
26 = Grad
27 = Silny grad
28 = Lekkie opady z gradem
29 = Silne opady z gradem

Komponenty:

Konfiguracja:

Pobierz przykładowy plik:

Smart Weather Forecast

Config 14.02.06.16

Dlaczego ty i twój klient powinniście rozważyć inteligentną stację pogodową?

Jest to funkcja zwiększająca komfort i oszczędzająca czas. Zadba abyś miał aktualne informacje o pogodzie tuż po przebudzeniu. Jest to szczególnie pomocne, jeśli masz dzieci. Funkcja pozwoli ci odpowiednio dobrać ubiór bez konieczności wyszukiwania w Google prognozy pogody. Za pośrednictwem text-to-speech przypomni ci o parasolu, jeśli w ciągu najbliższych 12 godzin jest przewidywany deszcz.

Bardzo praktyczna rzecz również w weekend, kiedy widzisz, że pada deszcz, możesz pozwolić sobie jeszcze na kilka minut snu.

 

Pamiętaj, aby przestrzegać lokalnych przepisów i norm. Zawartość tej strony przyjmuje pewne założenia instalacyjne. Informacje w tym dokumencie nie zastępują kontekstowego know-how partnera Loxone. Loxone jest rozwiązaniem instalowanym przez profesjonalistów. Skonsultuj się najpierw z partnerem Loxone, aby zrealizować którąkolwiek z funkcji wymienionych w niniejszym przykładzie zastosowania.