Integracja automatycznej kosiarki

Use Casesvg>

Opis:

Większość kosiarek automatycznych posiada prosty tygodniowy harmonogram koszenia trawnika. Pracują co drugi dzień przez 8 godzin z przerwami na ładowanie. Jednak ogród nie należy tylko do kosiarki, ale także do rodziny, która może mieć dzieci lub gości.

Mimo, iż kosiarki automatyczne są z reguły wodoodporne i mogą kosić mokrą trawę, praca w takich warunkach sprawia, że urządzenie strasznie się brudzi i często zatyka.

Oznacza to, że za każdym razem, kiedy chcesz skorzystać z ogrodu lub schować kosiarkę przed deszczem, musisz wyjść na zewnątrz i ręcznie ją zatrzymać.

Rozwiązanie:

Wykorzystując kontakt drzwiowy i/lub wejście deszczu na stacji pogodowej na wejściu cyfrowym, możemy odciąć kosiarkę od zasilania. Spowoduje to, że zatrzyma się i przestanie działać. W większości sytuacji to wystarczy, ponieważ urządzenie jest wodoodporne.

Zasilanie możemy włączyć automatycznie, gdy przestanie padać deszcz lub drzwi się zamkną, albo możemy otrzymać przypomnienie o ponownym uruchomieniu. W zależności od modelu, kosiarka albo będzie kontynuować swój normalny harmonogram, albo będzie musiała zostać zresetowana.

Alternatywną opcją jest użycie modułu integracyjnego, aby komunikować się z urządzeniem za pośrednictwem wyjść wirtualnych. W przypadku otwartych drzwi lub deszczu kosiarka sama wracałaby do miejsca przechowywania, a po zamknięciu drzwi lub opadach deszczu, automatycznie wznawiałaby pracę.

Komponenty:

Konfiguracja:

Pobierz przykładowy plik:

Dlaczego ty i twój klient powinniście rozważyć integrację automatycznej kosiarki?

Dzięki tej funkcji nie tylko nie musisz ręcznie regulować trybu pracy kosiarki, ale także możesz być spokojny o bezpieczeństwo dzieci lub zwierzaków domowych, które mogą zacząć bawić się z robotem.

Czyszczenie kosiarki zatkanej mokrą trawą nie należy do przyjemnych obowiązków. Podobnie jak wychodzenie na zewnątrz w trakcie deszczu, aby ją wyłączyć.

Jeśli posiadasz psa i pozwalasz załatwiać mu swoje potrzeby za domem, robot może roznieść nieczystości po całym ogrodzie, z którego również korzystają twoje dzieci. Zatrzymując kosiarkę automatycznie, kiedy pies wychodzi na zewnątrz, możesz po nim posprzątać, zanim kosiarka wznowi pracę.

 

Pamiętaj, aby przestrzegać lokalnych przepisów i norm. Zawartość tej strony przyjmuje pewne założenia instalacyjne. Informacje w tym dokumencie nie zastępują kontekstowego know-how partnera Loxone. Loxone jest rozwiązaniem instalowanym przez profesjonalistów. Skonsultuj się najpierw z partnerem Loxone, aby zrealizować którąkolwiek z funkcji wymienionych w niniejszym przykładzie zastosowania.